0   

... @damirm 26. Apr 2011, 20:36

Imam objektiv, katerega sem kupil dobre dve leti nazaj pri nakupu svojega D60 (v kompletu z 18-55). Problem je pa ta, da mi noče več ostriti v redu. Ker ima fotoaparat samo tri točke za ostrenje, mi srednja in desna nočeta ostriti, leva pa ostri bp. Ne razumem zakaj je tako. Ali je mogoče potrebno kaj očistiti? Objektiv sem v teh dveh letih uporabljal zelo malo.

Hvala vnaprej vsem, ki mi lahko pomagate.
 0   

David @dlicen 26. Apr 2011, 20:54

Ali si prepričan, da nimaš nastavljeno ostrenje samo na levi točki?
 0   

... @damirm 27. Apr 2011, 13:19

grin zelo prepričan. Kot sem omenil, ga uporabljam že več kot dve leti. Poizkusil sem že vse živo v meniju in nič ne pomaga.
Zanimivo se mi zdi, da na levi točki izostri takoj, na srednji in desni pa ostri in gre čez ostritev, oz. se ustavi malo čez izostreno sliko, tako da je potem neizostreno. Tole sem napisal malo čudno, upam da se me razume. smile
 0   

... @damirm 2. Maj 2011, 15:02

Sem pričakoval na kakšno pomoč od kakšnega poznavalca teh objektivov. Ali res nihče nič ne ve kaj lahko poizkusim?
 0   

Tomaž @Tobi 2. Maj 2011, 15:13

hmmm maš mogoče kaj umazanega notri? si probaval v vseh možnih nastavitvah ostrenja?
 0   

... @damirm 2. Maj 2011, 20:13

Sem probaval v vseh mogočih variantah ostriti. Notri pa ni za videti nič kaj zapacanega, tudi prahu ni, saj ga nisem prav veliko uporabljal.

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati