0   

Erik @vatts 29. Apr 2011, 20:33

Torej, gledal sem malo po spletu okoliščin v katerih sem bil do sedaj, in po internetu, pa v nekem mini studiu, in se odločam za nakup YongNuo-tovih prožil RF-602

Sicer vem da je xsync do 1/125, pa da nosi do 100m in blablabla.
Zanimajo me vaša mnenja, je že kdo uporabljal to stvar - več flešev paliti naenkrat, enega samega, kako je z vzdržljivostjo alkalnih (sam bi raje not stavil NiMH 900mAh) baterij, ter na koncu še sklep razmerje funkcionalnost/cena.

Sam sem za ta komplet že gledal na ebayu, ampak ker nimam PayPala in podobnih for gledam malo naokoli po Slovenskem, če ima kdo tukaj, - bolha.com in dalje - najdem pa ne nič. Ali se motim in ima kdo tukaj za dobavo, ali bo treba narediti Paypal (ali prositi koga ki ima le-tega za uslugo)?
Hvala za mnenja in odgovore.

P.S. - gledal sem tudi na Foto-klik in na Fotomarket - ali je slučajno ta z Fotoklika bolja izbira (fotomarket ima "domet" do 30 in 50m, tale 80 in več, xsync do 1/250) od RF-602?
 1   

Tomaž @Tobi 29. Apr 2011, 20:38

http://foto-klik.si/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=198&category_id=36&option=com_virtuemart&Itemid=71&lang=sl Deluje z D7000 tako da ti želim dosti zabave

ps: si me že prehitel
Zahvala: vatts
 1   

Zelod @flambirana_oFca 30. Apr 2011, 16:10

Jaz uporabljam Yongnuo RF-602 (že) dobro leto in sem zelo zadovoljen z njimi. Zelo korektno izdelani, močna kompaktna izvedba, trdna postavitev in montaža fleša in samega sprejemnika v hotshoe direktno na navoj stojala. Pa tudi delovanje je za moje pojme vrhunsko. Nikoli ne zašteka, nikoli ne sproži samo od sebe in ima wake-up funkcijo kar pomeni, da četudi fleš sam po sebi nima možnosti, da je vedno v pripravljenosti, ga sprejemnik avtomatsko "zbudi". Pa tudi uporaba baterij v sprejemnikih je ok, saj gredo v en sprejemnik dve bateriji tipa AAA. Oddajnik pa uporablja CR2 baterijo.
Oddajnik je sicer nekoliko štorasto narejen, ker je stalno vklopljen kadar je baterija vstavljena vanj. Kar pomeni, da ob prenosu v torbi/žepu se lahko sklene gumb za proženje in bo porabil vso baterijo. Zato moraš obvezno vsakič dati baterijo ven ali pa med baterijo in kontakt vstaviti kos papirja kot tudi sam naredim. Sicer pa imeti v rezervi CR2 baterijo in kakšen paket AAA, ni nikoli odveč. smile XSync seže do 1/200s (če koristim z 40D in 430EX, 550 EX fleši). Čeprav sam večinoma uporabljam pod 1/160s. Prožim 4, včasih tudi 5 flešev hkrati. Domet je vrhunski. Na prostem sem uporabljal maksimalno nekje z razdalje 20 metrov, v zaprtih prostorih kjer jih večinoma uporabljam, pa prav tako ni nobenih težav. Z dodatnim kablom LS-PC1 pa lahko povežeš oddajnik s fotoaparatom in v hotshoe na samem aparatu vstaviš fleš. Tako prek kabla sproži oddajnik in fleš na samem aparatu. Uporabno kje na terenu pri delu z le dvema bliskavicama - eno na stojalu iz z eno na samem bodyju.
Razmerje funkcionalnost/cena je za moje potrebe odlična. Glede na to, da sem za en oddajnik in 5 sprejemnikov odštel približno 90 EUR in s katerimi v enem letu nisem imel nikoli težav, smatram to kot dober nakup.
Je pa zunaj še nekoliko izboljšana verzija Yongnuo RF-603.
Zahvala: vatts
 0   

Marko @piloot 1. Maj 2011, 20:20

Mene zanimajo ali te naprave poznajo dvosmerno komunikacijo oz. podpirajo E-TTL in E-TTL II (za Canon) Nikon ima drugi standard.
LP
 0   

Erik @vatts 1. Maj 2011, 20:23

Kolkr jst vem, ne podpirajo ne E-TTL in ne E-TTLII, nikon ima iTTL, ampak kolikor toliko vem tudi tega ne podpirajo. "Full boom" - isto kot da prožiš prek PC kabla... se mi zdi smile
 0   

Jan Kajfež @Geccko 1. Maj 2011, 22:13

V večini primerov je potrebno bliskavico imeti v manual mode...
-- If you saw a man drowning and you could either save him or photograph the event...what kind of film would you use? --
 0   

Marko @piloot 1. Maj 2011, 23:32

Kaj pa ta produkt
http://www.pixelhk.com/Proshow.aspx?id=101
A ima kdo s tem izkušnje
 0   

Jan Kajfež @Geccko 1. Maj 2011, 23:35

King For Canon ... LOVE the name biggrin ampak na žalost ne poznam...
-- If you saw a man drowning and you could either save him or photograph the event...what kind of film would you use? --

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati