0   

Luka Trošt @luxxx7 29. Apr 2011, 21:36

Lep pozdrav,
doma imam omenjeno bliskavico iz naslova torej Metz 36 ct3, ki jo je imel fotr na svojem SLR (Contax 167MT) fotoaparatu. Zanima me če jo lahko uporabim na Nikonu d60 in če morem kakšen adapter/priključek od bliskavice zamenjati, še prej pa sprašujem če bo seveda delovala.

LP
 0   

Miha @cedo 29. Apr 2011, 23:43

Lahko. Delovala bo fleš avtomatika. Aparat daj na M, nastavi čas, ki ne bo krajši od max synca in zaslonko ter iso, ki ju prenesi na fleš. Fleš bo tako sam določil moč bliska.

Metzi imajo sicer SCA adapterje, ki omogočajo sporazumevanje z aparatom in TTL merjenje, ampak tvoj Nikon potrebuje SCA 3000, ki ga ta Metz ne sprejme.
Photography, the word itself: Photography or the application of the Chemical rays of light to the purpose of pictorial representation. Sir John. F. W. Herschel, 14 March 1839.
 0   

Luka Trošt @luxxx7 30. Apr 2011, 17:50

Metzi imajo sicer SCA adapterje, ki omogočajo sporazumevanje z aparatom in TTL merjenje, ampak tvoj Nikon potrebuje SCA 3000, ki ga ta Metz ne sprejme.[/quote]

Torej ne bo delovalo na mojem fotiču, če sem pravilno razumel..?
 0   

Miha @cedo 30. Apr 2011, 19:02

Ne tako, kot si želiš ti, sicer pa bo.
Photography, the word itself: Photography or the application of the Chemical rays of light to the purpose of pictorial representation. Sir John. F. W. Herschel, 14 March 1839.
 0   

Luka Trošt @luxxx7 30. Apr 2011, 19:30

Aha, torej je bolje investirat v novo bliskavico.
Katero mi pa priporočaš za moj budget do 200€ ali malo preko?
 0   

Tomaž @Tobi 30. Apr 2011, 19:44

Metz 50 Af - 1 ima vse kar rabiš in še več če boš slučajno menjaval aparat. Sam imam metz 48 af - 1 na Nikon D60 in je malo šibkejša od te 50ke ampak ma iste funkcije.
 0   

Luka Trošt @luxxx7 10. Jan 2012, 19:58

Pozdravljeni, zanima me nekaj glede te bliskavice namreč bliskavica dela (gorijo osvetljitvene lučke za prikaz zaslonke,M,W..) ampak po nekem času pa ne gorijo več kot da so se spraznile baterije. Recimo če pustim bliskavico izklopljeno in jo recimo po 3 dneh vklopim gorijo te lučke in pa čuje se da se polni, a bliskavica se ne sproži (ne oddaja bliska). Zamenjal sem baterije a še vedno isto, tudi to ne''gori'' pa tista glavna rdeča lučka da je napolnjena in da odda blisk.

Prosim za pomoč.
Lp Luka

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati