0   

Dule @DuleB 30. Apr 2011, 19:21

Ima kdo kakšne izkušnje s tem objektivom? Na Canonu EOS 7D bi ga uporabljal kot primaren objektiv, saj za kakšne bolj strupene (beri=svetlobno zmogljivejše) zadeve v tem razponu ni denarja. Na Foka.nl mi ga ponujajo za 589€, kar je več kot 200€ ceneje kot pri nas...
 0   

Tomaž @Tobi 30. Apr 2011, 19:40

Nisem glih canonaš, ampak če ti ni za tisti 30 mm pa za firmo maš tudi Tamron 17 - 50 f/2.8 ali pa Sigma 17 - 70 f/2.8 - 4. mojih 5 centov
 0   

Primož @Smrkec 1. Maj 2011, 17:36

jaz ti pa rečem, da ga kar vzami...tamron se ti bo veliko bolj lovil s fokusom, manjkrat bo zadel(ne me razumet narobe...je odličen objektiv, sploh optično)... Tudi sam sem imel tamroa... ko pa enkrat daš gor original, veš zakaj je dražji (vsaj v večini primerov)...
Predvsem razpon objektiva je odličen, če ga rabiš za popotno in reportažno fotografijo...
... The moments you want to remember ...

http://www.primozbregar.com
 0   

Jure Verdnik @pajdo 1. Maj 2011, 19:26

Imel Sigmo 17-70 f2,8 - 4, navadno verzijo, ter jo zamenjal za Canon EF-S 15-85 f3,5 - 5,6. Ne grem nazaj.
Je hitrejši, natančnejši, uporabnejši.
 0   

Dule @DuleB 1. Maj 2011, 21:36

Objektiv Tamron 17-50mm F/2,8 XR Di II LD poznam, ker ga sedaj uporabljam. Čez ostrino nimam pripomb, glede AF pa tako-tako... Na Canonu 7D se mi čudno obnaša. Če nastavim na točkovno izostritev je OK, vse ostalo (območni AF ali pa avtomatska izbira med 19 fočkami AF) pa je več ali manj "ena proti približno" - najpogosteje krepko zgrešena točka izostritve.
Ravno zaradi povedanega se "spogledujem" s Canonovim EF-S 15-85 pri čemer me najbolj zanima predvsem ostrina in točnost AF na vseh petih izbornih področjih, ki jih ima 7D.
 0   

Snowie @Snowie 4. Maj 2011, 19:48

Jaz sem ga dobil kot kit na 7D in moram reči da mi je kar všeč. Ostrina je super, ostri pa hitro. Edini problem je močan sodček pri 15mm, obenem pa izguba ostrine na robovih.

Glede tistih 30mm pa, naredijo veliko razliko. biggrin

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati