0   

grega @palck 1. Maj 2011, 07:43

Ok se opravicujem ce je blo kaj o tem ze napisanega.

Me zanima kaj je razlika med RAW in JPG,razen tega da moram pol RAW spremenit v photoshopu?

Nekaj sem bral da v RAW Naj bi pri fotkanju lahko samo ISO,zaslonko pa cas osvetlitve nastavljal,torej zanimajo ma razlike v kvaliteti?
 0   

Tomaž @Tobi 1. Maj 2011, 07:52

raw je najbolša stvar iz 2 razlogov (moje osebno mnenje): ima več detajlov ker je nestisnjen format in lahko ga več spreminjaš ( obdelava v lightroom npr. white balance, fill light, contrast itd.) torej iz raw lahko dobiš kvalitetnejše stvari kot pa iz jpg. V raw lahko spreminjaš na aparatu iste stvari kot pri jpg smile
 0   

grega @palck 1. Maj 2011, 08:00

Pavlic hvala za link,tale mi je najbolsa,zakaj je RAW slab

sometimes admissable in a court as evidence (as opposed to a changeable image format)

Bom probal z obema iste stvari fotkat,pol bom pa videl kaj se da z mojim skromnim znanjem photoshopa iz RAW-a potegniti.
 0   

Tomaž @Tobi 1. Maj 2011, 10:03

palck nevem če si ti prav razumel tisto ko si kopiro, admissable pomeni dopustljivo, torej da je opurabno na sodišču ker lahko ugotoviš če se je kaj spreminjalo na sliki ker se v obdelavi raw datoteka ne spreminja ampak se spremembe posebaj pišejo v en drugi fajl za razliko od jpg ko se datoteka direktno spremeni.

Photoshop ni najbolši za raw...ti priporočam lightroom, dosti bol pregledna stvar, dobri uporabniški vmesnik.
 0   

Horvy @Horvy 1. Maj 2011, 10:27

RAW
 0   

Tomaž @Tobi 1. Maj 2011, 10:29

vedno in povsod
 0   

Erik @vatts 1. Maj 2011, 11:25

RAW raw raw raw.
BRUTE FORCE.
tudi če zadneš "v nulo" expozuro v fotkiču, še vedno raw. 2tb disk je le (!!) 96e tam, kjer greš mimo vrste. kartice so tudi poceni.
Kar se pa shranjevanja tiče, ne bi dal roke v ogenj da gre vse izven RAW fajla. DA za lightroom, a viewNX2 pa se mi zdi, da shranjuje direkt. ups... grin
 0   

grega @palck 1. Maj 2011, 14:44

Ej tnx za odgovore tisto pa res nisem dober si sam prevedu,zdej mam nekaj fotk u RAW narjenih se bom mal poigral.
 0   

Erik @vatts 1. Maj 2011, 15:26

Sem pozabil prej uredit, zdaj je pa enourni rok za ureditev objave mimo. grr..
na YouTube poglej za videje uporabnika JaredPolin, išči pa za
"Digital photography RAW vs JPEG part"
(ja, uporabi narekovaje, ali pa ti bo zmetalo "vsega živega in možnega")
lp, pa lep raw bruteforce še naprej!
 0   

grega @palck 1. Maj 2011, 16:16

Tega modela se pa da poslusat.
 0   

Tomaž @Tobi 1. Maj 2011, 16:56

Jared je faca ja....sem mel možnost bit na njegovem skype help line biggrin haha pa moja zanič angleščina http://www.youtube.com/watch?v=JAeKcTKBp54 daj na 9:28
 0   

grega @palck 1. Maj 2011, 19:09

Dobr hehe,mal si pa bil zivcen ane laugh
 0   

Erik @vatts 1. Maj 2011, 19:10

TOTALKA SI GA BLOKIRAL! je bil kar "em em em" grin
no, nazaj k debati raw-jpeg, ravnokar naročam 2x 1tb diske s tam, kjer greš mimo vrste grin za 60-70 evričev vsak bo dobra roba (zakaj ne 2tb - za fizički backup! grin)
 0   

Tomaž @Tobi 2. Maj 2011, 11:42

ne malo.....fejst sem bil živčen biggrin
sej glih 2tera nena nucaš ampak je fajn če maš vse nareto backup

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati