0   

zoran @karamanica123 3. Maj 2011, 11:52

Lepo pozdravljeni. Pred kratkim sem kupil Canon EOS 350D z originalnim objektivom EFS 18-55mm , zraven pa se dobil objektiv TAMRON 28-200mm 1:3.8-5.6. Imam vprasanje in sicer me zanima kaksne rezultate lahko dosezem z omenjenim objektivom 28-200mm. Ali lahko naredim kaksnen dober makro posnetek,kajti do sedaj mi se ni uspelo tega narediti.Verjamem da tudi mogoce ne pristopim na pravilen nacin k slikanju(zacetnik). Prosim za pomoc.

HVALA
 0   

Janez Pelko @Wartburg 3. Maj 2011, 12:53

Obroč za ostrino zavrti do najmanjše razdalje, zoom pa na 200mm.
Potem pa se z objektivom približuj objektu. Tako potem vidiš, do kje najbližje ostri.
Mislim, da ima ta objektiv makro razmerje do 1:4, kar pomeni, da lahko slikaš objekte, večje od nekako 7x10cm.
 0   

Robert @Redesign2003 8. Maj 2011, 19:39

Vidim da imaš težave tudi pri športni fotografiji, kot tudi pri makru.
Žal imam tudi jaz slabe izkušnje in sicer s Tamronom AF18-270 DiIIVC. Fotografije so enstavno neostre, pa karkoli naredim in kakorkoli nastavim. Predvsem po robovih je slika prav razmazana.
Dal sem ga že na servis, bil je v Nemčiji 3 tedne, malo je bilo bolje, veliko pa ne, nato še enkrat in sem dobil novega. Spet isto. Preizkušali smo ga na različnih kamerah, letal sem od enega fotografa do drugega, rezultati pa isti.
Očitno gre za izgubo kvalitete na račun velikega razpona. To sem sicer pričakoval, ampak ne tako drastično. Razočaranje je totalno.
Sploh pa, ker sem pred nakupom prebral vse možne teste in forume, kjer ga niso mogli prehvaliti, dobil naj bi vse mogoče testawarde, testsiegerje, preistippe,year in monat produkte,kauftippe in ne vem kaj še, zdaj bi ga pa najraje zagnal v kontejner, vsem tistim ocenjevalcem pa predpisal obvezn pregled pri okulistu.
 0   

Jernej Lasič @Sviri 8. Maj 2011, 20:12

Redesign2003 je napisal/a:
Vidim da imaš težave tudi pri športni fotografiji, kot tudi pri makru.
Žal imam tudi jaz slabe izkušnje in sicer s Tamronom AF18-270 DiIIVC. Fotografije so enstavno neostre, pa karkoli naredim in kakorkoli nastavim. Predvsem po robovih je slika prav razmazana.
Dal sem ga že na servis, bil je v Nemčiji 3 tedne, malo je bilo bolje, veliko pa ne, nato še enkrat in sem dobil novega. Spet isto. Preizkušali smo ga na različnih kamerah, letal sem od enega fotografa do drugega, rezultati pa isti.
Očitno gre za izgubo kvalitete na račun velikega razpona. To sem sicer pričakoval, ampak ne tako drastično. Razočaranje je totalno.
Sploh pa, ker sem pred nakupom prebral vse možne teste in forume, kjer ga niso mogli prehvaliti, dobil naj bi vse mogoče testawarde, testsiegerje, preistippe,year in monat produkte,kauftippe in ne vem kaj še, zdaj bi ga pa najraje zagnal v kontejner, vsem tistim ocenjevalcem pa predpisal obvezn pregled pri okulistu.

malo dnarja, malo muzike. sploh ko gre za tak razpon goriščnih razdalij.
Krotim fotone. Kako? Poglej na [url=www.foto-lasic.com]www.foto-lasic.com[/url]
 0   

Robert @Redesign2003 8. Maj 2011, 20:31

Sviri se strinjam, čeprav morm rečt, da tudi 600 evričev ni ravno malo dnarja. Saj ne da bi pričakoval čudeže, ampak rezultati so resnično, resnično porazni. Objektiv enostavno ni vreden tega denarja, pa kakorkoli obrneš.
Da pa ne bom govoril, objavljam samo eno fotko in to eno recimo bolj uspelih. Ista zadeva pa se pojavja na vsaki. Poglej robove fotorafij, predvsem desno.
 1   

misfits @misfits 8. Maj 2011, 20:37

tole sem že enkrat komentiral, pa še enkrat, pri tej sliki se vidi, da z objektivom ni vse vredu in ni tak kot bi moral biti (desni rob fotke bi moral biti tako oster kot levi). Take zadeve tudi na servisu verjetno največkrat ne morejo ali pa ne znajo popravit, zato bi ti ga morali zamenjat za novega.
Zahvala: Redesign2003
 1   

misfits @misfits 8. Maj 2011, 20:41

sem zdaj prebral, da si dobil novega. Pri kakšnih objektivih je veliko slabih primerkov in je kar težko najti normalnega (se pa da, če si vztrajen in probaš par primerkov). Objektiv ne bi smel imeti en rob tako očitno slabši kot drugega.
Zahvala: Redesign2003
 0   

Robert @Redesign2003 8. Maj 2011, 20:42

Mistfits se spomnim ja. Ja, po tistem sem dal objektiv na servis, ker ni bilo nič bolje, še enkrat. Potem sem dobil novega, malo je bolje, veliko pa ne. Bom prilepil sliko z novega.

edit: evo slikano z novim. Razlika je le ta, da ga namesto po desni strani, sedaj zateguje po levi. Skratka, 600 evričev za v kontejner. Vsekakor odsvetujem nakup. Ni vreden tega denarja. Tudi pol manj ne.

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati