0   

alexi @Knuckls 6. Maj 2011, 11:02

Zdravo vsem

Mogoče je ta tema konkretno že bila odprta, sem gledal poste pa nisem našel konkretne primerjave.

Sem velik oboževalec fiksnih objektivov, trenutno imam nikon 85mm 1.8D in je naravnost fantastičen.

Sem pa pred tem, da nabavim še en fiksni objektiv in sicer ali nikon 50mm 1.4 G ali sigma 1.4HSM

Ima kdo izkušnje oz info o tem, kateri je dejansko bolj prijeten( kar se ostrine in kvalitete bokeha tiče v bistvu)?

Hvala
 0   

brbo26 @brbo26 6. Maj 2011, 11:31

Na DX, če te zanimajo optične lastnosti in ne teža ter velikos, nimaš kaj razmišljat - Sigma. Na FX je pa odvisno za kaj ga boš uporabljal.
 0   

alexi @Knuckls 6. Maj 2011, 11:37

Sem na DX formatu
 0   

Horvy @Horvy 6. Maj 2011, 13:39

Vse kar lahko rečem je to, da sem izredno zadovljen z Nikkorjem 50/1.4 AF-S, D verzija pa je tudi špica! Imam ga na D7000. Poglej, mislim, da se trenutno prodajajo rabljeni!

Lp
 0   

Žiga Žgavec @ZinhaEq 6. Maj 2011, 15:45

Sigma je kar se tiče ostrine na robovih precej slabša, je pa veliko boljša za portrete, ker njen ogromen sprednji element omogoča lepši bokeh (zamegljenost). Sam imam Nikon 50mm f/1.4G in sam še zdaj ne vidim smisla zakaj bi kupoval dražjo in težjo Sigmo, sploh pa nihče do sedaj še ni mogel potegniti črte in reči kateri objektiv je nasploh boljši.
 0   

brbo26 @brbo26 6. Maj 2011, 16:05

Če uspeš definirat kaj je "nasploh", ti bomo povedali kateri je boljši.
 0   

Žiga Žgavec @ZinhaEq 6. Maj 2011, 17:13

brbo26 je napisal/a:
Če uspeš definirat kaj je "nasploh", ti bomo povedali kateri je boljši.

nasploh=na splošno

In ne, meni ni treba izvedeti kateri je boljši. sigh
 0   

Sandi @Sandi_Poli 6. Maj 2011, 19:07

Jaz se predčasom kupoval portretni objektiv in sem se odločil za sigma 1.4... in mi ni žal, dela super
 0   

David @Lebi 6. Maj 2011, 19:33

Med 85 in 50 ni tako velike razlike, zato premisli ce sploh potrebujes se en portretni objektiv. Ce pa mislis da je to nujno potem pa kupi ostro Sigmo. V infoconi ti omogocajo test vecih primerkov in se potem odlocis za nejostrejsega.

LP
'The world is so beautiful, so colourful'
 0   

TejoTT @TejoTT 6. Maj 2011, 20:07

V infoconi ti takoj preveri in nastavi vse te beck\front focuse.... ma tudi konkretno tarčo in v 5min nastavi. Vsaj pri vstopnih modelih ( nikon d5000). Tako da razne bojazni z nenatančnostjo so odveč ....

lp!
 0   

alexi @Knuckls 7. Maj 2011, 17:06

Se pravi, če prav razumem po izkušnjah je sigma ostrejša?
na pixel p in pbasu sem gledal fotografije posnete s sigmo 1,4 in nikonom 1.4 in ...vsaj po tem kar je bilo videt je sigma že pri 1.4 precej ostra in mogoče za odtenek je bokeh "lepši" kot pri nikonu...čeprav verjamem, da sta oba objektiva super.

Ravno zaradi tega, ker sta oba objektiva izjemna ne vem katerega, zaenkrat se bolj nagibam k sigmi..ne vem
še kak komentar mogoče ?
smile))
 0   

brbo26 @brbo26 7. Maj 2011, 18:21

Ostrina:

kratka razdalja, odprta blenda, center - Nikkor
srednja razdalja, odprta blenda, center - Sigma
robovi, pri vseh blendah - Nikkor

Bokeh:

Sigma

AF hitrost:

Sigma

Ergonomija (velikost, teža, manual focus):

Nikkor

Imel oba, obdržal Sigmo (na DX). Na FX sem potem izbral Nikkor 50/1.8D. Kdo bo s tisto kravo od objektiva strašil okol. Na DX mi je še bilo nekako smiselno, ker sem ga večinoma uporabljal kot portretni objektiv in za to, IMHO, ni boljše 50tke od Sigme.
 0   

alexi @Knuckls 7. Maj 2011, 19:21

Konkreten in jasen odgovor smile
Hvala brbo26 in ostali

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati