0   

ertpok4m @ertpok4m 10. Maj 2011, 16:35

Zdravo,
par dni nazaj sem dal oglas na forumu da kupim canon 50mm 1.2.
Javil se mi je nekdo ki je napisal:

Good day are you still interested i have it in good
condition and as son as i know your interest i will
email you details and please i will like you to
make me an offer... Thanks
Regards
XAVIER BARRERA RAMOS

Address
PREMIà DE MAR SPAIN 08330,
Spain

Potem sm mu odgovoril naj mi pošle slike in serijsko številko in mi je poslal 6 slik ter opis. Napisal je še:

and looks clean and solid with no dent and everything works perfectly
OK and i have attached pictures for you and i will be asking 600euros
and i will need your complete home address and phone number to
calculate the shipping cost to your doorstep.Thanks and hope to hear
from you soon

Kaj menite? biggrin
 0   

Luka Trošt @luxxx7 10. Maj 2011, 16:57

Pozdravljen,
podobno so mene kontaktirali preko e-maila ko sem prodajal en kompaktni fotoaparat. Rekli so mi da rabi ena ženska za sina v Nigerijo itd.. Nekaj časa sem se še malo pogovarjal z njimi preko mail-a. Nato pa sem mu napisal F*ck you, ker mi je sošolec povedal, da so to njemu isto pisali... In ona (Ženska iz Anglije, ki ''naj bi bila'' zainterisirana) mi je poslala na koncu smajlija [b]smile

LP
 0   

Zelod @flambirana_oFca 10. Maj 2011, 17:21

Saj nimaš kaj zafrkniti. Zaradi možne kraje identitete ne napišeš konkretno svojega naslova ampak kar en naslov nekaj ulic stran. Poleg tega pa zahtevaš plačilo/nakazilo izključno prek PayPal-a. Če se bo izgovarjal na raznorazne transkacije varianta IBAN/Swift ipd., pozabi na kupčijo, ker te bo nategnil. In pa prosi za njegov skype naslov, da se pred kupčijo slišita (scammerji za kontaktiranje namreč ne uporabljajo Skype-a ampak izključno hotmail in podobne zastonjske maile). Konec koncev lahko preveriš osebo tudi v telefonskem imeniku Barcelone.
 0   

ertpok4m @ertpok4m 10. Maj 2011, 17:27

Hvala za info. Ja, razni nigerijci ipd so tudi mene kontaktirali že ko sem kaj prodajal. Ko pa sem kupoval pa še ne.
In točno to sem naredo - sem mu poslal naslov in zdaj čakam da mi odgovori. Tudi sam delam izključno preko paypala, razna nakazila v naprej seveda odpadejo.
Bom mu pa rekl tudi za skype. Hvala še enkrat, poročam kako in kaj dalje smile
 0   

RZ67 @RZ67 10. Maj 2011, 17:53

ertpok4m je napisal/a:
Zdravo,
par dni nazaj sem dal oglas na forumu da kupim canon 50mm 1.2.
Javil se mi je nekdo ki je napisal:
XAVIER BARRERA RAMOS
Kaj menite? biggrin

Mislim, da si lahko brez skrbi, saj je prodajalec znana osebnost

Več o njem http://www.controlpublicidad.com/control/noticias/quiero-viajar-al-pasado-2/2003-2/nuevo-ejecutivo-de-ventas-de-paramount-comedy

upset

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati