0   

dejan @dejanmo 11. Maj 2011, 20:36

Zdravo! Zanima me razlika med tema dvema DSLR-oma, če ima kdo kakšne izkušnje, sploh s Sonyem!?
 0   

Horvy @Horvy 11. Maj 2011, 20:59

Js bi vzel Nikon D90, predvsem zaradi objektivov, Sony mi je pa tuj...

Lp
 0   

urosm @urosm 11. Maj 2011, 21:05

Horvy je napisal/a:
Sony mi je pa tuj...Lp

Še nisi slišal za Playstation?
 0   

Nejc Lampret @DrEvil 11. Maj 2011, 21:15

Za foro napišem v gugla in najdem tole - primerjavo obeh, tako da lahko na podlagi te primerjavi se odločiš kaj ti je bolj važno
http://snapsort.com/compare/Nikon_D90-vs-Sony_Alpha_DSLR-A580

Seveda je pa sony a580 , precej novejši od d90-tke , odvisno kakšne so tvoje potrebe
LP grin
 0   

Horvy @Horvy 11. Maj 2011, 21:26

urosm je napisal/a:
Horvy je napisal/a:
Sony mi je pa tuj...Lp

Še nisi slišal za Playstation?

Slišal, slišal biggrin
 0   

Aleš @lial 12. Maj 2011, 05:33

dejanmo je napisal/a:
Zdravo! Zanima me razlika med tema dvema DSLR-oma, če ima kdo kakšne izkušnje, sploh s Sonyem!?

Povezava, ki jo je nalepil DrEvil je precej zgovorna in ustreza dejanskemu stanju.
Zanimiv je minus pri Sony-ju: zanj lahko kupiš 'le' 92 objektivov, medtem, ko boš pri Nikonu lahko omaro napolnil s kar 162 kosi! biggrin biggrin Bolj resno: večinoma ta 'minus' ni ovira, 'manjkajoči' objektivi so predvsem na 'profi' področju.

Velik minus, ki pa ga ta primerjava ne pokaže, pa je na 'sončni strani Alp': lahko se ti zgodi, da boš imel opravka z užaljenci, ki jim Dedek mraz ni prinesel PlayStation-a in se jim je zaradi tega Sony zameril do konca. Pri njih ni pomembno, če je aparat slab, dober, ali odličen - le da ni Sony grin grin grin
 0   

Tester @Tester 12. Maj 2011, 20:58

Zanimiva izbira, Sony Alpha 580 je sicer bolj podobna Nikonu D5100. Če ti to kaj pove. Sicer pa sem tudi sam pristaš Sony kampa, čakam na A77, upam da letos pride smile

Moje izkušnje z Sony A300 so pozitivne, pri njem me motita le majhen ViewFinder in pa slab visoki ISO, vse ostalo je super. Pri obeh stvareh je A580 boljši.

Lp
 0   

grofo @grofo 28. Okt 2011, 15:24

Sicer je že pol leta od tega, samo vseeno jaz imam Sony a580, kupil sem ga v Avstriji ker ga slovenski uvoznik ne uvaža, na testu sem imel doma a55, ki me je razočarala zaradi VF-a in ker mi je premajhna, a580 mi je super nekih minusov do sedaj še nisem našel imam ga kakšne 3-4 mesece, je dovolj hiter ISO do 1600 ni problem (od 400-1600 ni razlike v šumu), zelo priročen je gibljiv LCD, pride prav pri studijski in makro fotografiji, slike so meni osebno dovolj ostre, je pa to odvisno od objektiva sam imam Tamron 17-50 2.8, sem se pa odločal takrat med Cannonom in Sonyem, odločil sem se za Sony zaradi tega ker sem ga prej imel in imam vso opremo, pa tudi po nekaterih testih sem gledal da je kvaliteta slike boljša in seveda 7fps premaga skoraj vse trenutno razen SLT serije, toplo pa priporočam še nakup MS HX spominske kartice, ker je lahko problem pri zapisovanju pri takšni hitrosti.

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati