0   

DamDesign @DamDesign 12. Maj 2011, 10:56

Pozdravljeni vsi skupaj!

Punci sem pred kratkim formatiral prenosnik (Lenovo star cca 5 let). Pred formatiranjem je bil prikaz grafike (povdarek na jpg-jih v ACDSee in podobnih programih) cisto spodoben (kolikor pac lahko pricakujes od 15.4" LCD-ja grin ).

Po formatiranju sem nalozil iste gonilnike, kot so bili namesceni pred formatiranjem. Ampak prikaz grafike se je tokrat mocno poslabsal... Prikazana slika je prekontrastna, (ne)ostrina je obupna, saturacija barv je cisto mimo... Sploh pri 1:1 povecavah je tako, kot bi bili piskli veliki 3x3mm.............

Posksuil sem z Intelove strani potegniti dol zadnje gonilnike - ni pomagalo. Prav tako sem poskusil nastaviti locljivost in ostale vrednosti. Blem je v tem, da mi ponudi samo 800x600 ali 1024x768 pikslov. Ostalih moznosti ni.

Meni ze zmanjkuje idej… Ima kdo kak predlog, kaj bi lahko bilo krivo oz. kaj bi se lahko poskusil spremeniti? Trenutno je prenosnik neuporaben za obdelavo fotografij – kar je pa, razen surfanja po netu in dela s paketom Office, njegovo osnovno poslanstvo…

Hvala za karsenkoli nasvet!
 0   

miro @mga4all 12. Maj 2011, 11:03

Si zamenjal OS ? npr. XP => Win7
Drugace je pa skoraj 100% driver ali pa je bil zaslon prej kalibriran drugace.....
 0   

DamDesign @DamDesign 12. Maj 2011, 11:11

Iz XP pro na XP pro grin

Jup, tudi sam najbolj sumim na driverje. Hardware je po moje ok, ker je 2 minuti pred formatiranjem prikazovalo sliko cisto normalno, po formatiranju pa totalno mimo...
Don't try to turn me into something I don't want to be. You'll be the one suffering in the end...
 0   

miro @mga4all 12. Maj 2011, 11:21

http://www-307.ibm.com/pc/support/site.wss/product.do?brandind=10&template=%2Fproductselection%2Flandingpages%2FdownloadsDriversLandingPage.vm&validate=true

Poisci na spodnji strani prenosnika stevilko-oznako modela in poskusi na njihovi strani poiskati driver za tocno ta prenosnik.
 0   

DamDesign @DamDesign 12. Maj 2011, 11:43

Will do biggrin Hvala za link! biggrin
Don't try to turn me into something I don't want to be. You'll be the one suffering in the end...

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati