0   

Roman @gepard69 14. Maj 2011, 17:05

Kupujem drug fotkič (ravno prodal Olya 500) za hobi uporabo. Predvsem bi šel z mano v gore, kjer bi rad slikal divje živali.
Nekako sem za Canon EOS 350 D ali pa Nikon 60 D kar sta približno ista..... Potreboval pa bi verjetno objektiv 75-300. Verjetno bi moral bit IS in pa Avto Fokus..... poleg kakega osnovnega 18-50... Bi prosil za kak nasvet kaj kupit. Thanks

PS
In če kdo ve/ima za kako tako opremo, ki je uredu.....
 0   

Jernej Lasič @Sviri 14. Maj 2011, 17:10

350d je že skoraj za v muzej, jaz ti predlagam da po čem novejšem pogledaš.
Krotim fotone. Kako? Poglej na [url=www.foto-lasic.com]www.foto-lasic.com[/url]
 0   

Tomaž @Tobi 14. Maj 2011, 18:08

Če si iz okolice maribora se lahko zmenima pa sprobaš Nikon D60 pa tamrona 70 - 300
 0   

Luka Trošt @luxxx7 14. Maj 2011, 18:19

Tobi je napisal/a:
Če si iz okolice maribora se lahko zmenima pa sprobaš Nikon D60 pa tamrona 70 - 300

Samo kaj bo s tem objektivom, ki nima lastnega motorčka in fotoaparat tudi ne..?
 0   

Tomaž @Tobi 14. Maj 2011, 20:51

ima lasten motorček, kolikor ne verjameš ti dam posnetek ostrenja, drugače maš pa tu objektive kompatibilne/z motorčki http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_Nikon_F-mount_lenses_with_integrated_autofocus_motors#Telephoto_3
 0   

Roman @gepard69 19. Maj 2011, 21:01

Tobi je napisal/a:
ima lasten motorček, kolikor ne verjameš ti dam posnetek ostrenja, drugače maš pa tu objektive kompatibilne/z motorčki http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_Nikon_F-mount_lenses_with_integrated_autofocus_motors#Telephoto_3

O kakšnem motorčku je tukaj govora?

Žal sem iz LJ......
 0   

Roman @gepard69 19. Maj 2011, 21:04

In 350D je kar vredu za "občasno" rabo......... in za nezahtevnega uporabnika ;-) ki ne išče šume in nevem kakšne barve......
 0   

Tomaž @Tobi 19. Maj 2011, 21:12

govora je o motorčku za ostrenje, ker D60 nima vgrajenega motorčka se moraš posluževat objektivov z motorčkom
 0   

andyz @andyz 20. Maj 2011, 06:37

Kar zadeva Canon je boljša varianta 70-300 IS.
 0   

Roman @gepard69 22. Maj 2011, 17:36

Tobi je napisal/a:
govora je o motorčku za ostrenje, ker D60 nima vgrajenega motorčka se moraš posluževat objektivov z motorčkom

Motorček za ostrenje je v samem objektivu....vsaj tako sem do sedaj mislil...ne vem kaj ma to veze z bodijem?!

Baje je kit objektiv za 350D slab.... kater bi bil potem nadomestni?

Objektiv 70-300 IS sem pa že tudi nekaj gledal...samo niso ravno poceni in težko je kakega rabljenega dobit....in katere znamke je čist vredu?
 0   

andyz @andyz 23. Maj 2011, 08:04

Če se odločaš za Canon, potem seveda objektiv Canon!
 0   

Aleš @lial 23. Maj 2011, 08:51

gepard69 je napisal/a:
Motorček za ostrenje je v samem objektivu....vsaj tako sem do sedaj mislil...ne vem kaj ma to veze z bodijem?!

V Nikonih 'vstopne serije' od 40 naprej je pogon ostrenja predviden samo preko električnih kontaktov za objektiv. Torej mora imeti objektiv svoj pogon, česar pa v večini primerov starejših in nekaterih cenejših objektivih ni.
Ostali DSLR-ji vseh znamk in tudi 'napredni' Nikoni imajo ostrilni pogon v samem aparatu, preko kardana pa se to prenese (če je treba) v objektiv.
 0   

Miha @cedo 23. Maj 2011, 11:28

@lial, kot veš, Canon, Oly, Panasonic (intistafirmanakaterosonekateritakoalergični), nimajo pogona in kardana v bodiju...tam deluje vse po principu "fly-by-wire" grin
Photography, the word itself: Photography or the application of the Chemical rays of light to the purpose of pictorial representation. Sir John. F. W. Herschel, 14 March 1839.
 0   

Aleš @lial 23. Maj 2011, 12:06

Ups!
coldshower coldshower

Potem sem pa s stavkom 'ostali DSLR-ji' krepko brcnil v temo.
Pa nisem popolnoma sam kriv - ko sem pred časom v pogovoru omenil, da imajo VSI Minolta/Sony (intistafirma...) DSLR ter A33in A55 bodiji obe možnosti, torej kardan in elektroniko, so me močno užaljeni sogovorniki, canonikonaši zatrli "kaj pa ti veš, jasno da je to tako tudi pri nas!!!"
In sem verjel, brez preverjanja.

Mea culpa maxima.
 0   

Miha @cedo 23. Maj 2011, 12:33

Ni panike lial. Sistemi, ki pred digitalom niso obstajali (Panasonic), niso imeli AF objektivov (tistafirma), ali pa so se uporabnikom starejših objektivov preprosto odpovedali že v 80-tih in 90-tih (EOS, Oly), so lahko štartali na novo in ceneje, torej brez kardana. Tiste firme z dolgo brado (Nikon, Pentax, Sony/Minolta) so pa morale poskrbeti tudi za kompatibilnost za nazaj. Žal ne vse prav dosledno.
Photography, the word itself: Photography or the application of the Chemical rays of light to the purpose of pictorial representation. Sir John. F. W. Herschel, 14 March 1839.
 0   

Roman @gepard69 23. Maj 2011, 16:10

andyz je napisal/a:
Če se odločaš za Canon, potem seveda objektiv Canon!

...in ko kupiš Canon kit je Canon objektiv poleg, a ni tako? ;-) ...in ravno ta objektiv ga sračka neki če se kaj belega pojavi v kadru... a ni tako? ;-)
 0   

ant-dj @ant-dj 23. Maj 2011, 19:21

Kupiš body pa dodatno še objektiv, ki ti pač paše. Novejši kit objektiv 18-55 IS je povsem konkurenčen ostalim kit objektivom. Sicer pa se ti splača kupiti 50mm 1,8, ki je poceni.
 1   

andyz @andyz 23. Maj 2011, 21:37

Kit objektivi so zmeraj tako-tako. Vse pa je odvisno od tega, kaj boš fotkal.
Na splošno je priporočljivo imeti en srednji teleobjektiv do 200 ali 300 mm, en fiksen objektiv tam okrog 50 mm in en širokokotni objektiv 12 - 24 mm ali kaj podobnega.
Zahvala: gepard69
 0   

Roman @gepard69 26. Maj 2011, 21:56

ant-dj je napisal/a:
Kupiš body pa dodatno še objektiv, ki ti pač paše. Novejši kit objektiv 18-55 IS je povsem konkurenčen ostalim kit objektivom. Sicer pa se ti splača kupiti 50mm 1,8, ki je poceni.

Ne vem če je potrebno imet pri 55 IS ;-) Tok se mi pa spet roke ne tresejo ;-)
Seveda pa bo fajn, če bo pri 75-300 ..... samo so pa svinsko dragi... za enga, ki ne bo vsak dan fotku...
 0   

Roman @gepard69 31. Maj 2011, 14:59

A se res ne da pri Canonih pogledat kok zaklopov je narejenih (skupno) tako kot pri drugih fotkičih?

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati