0   

catD11 @catD11 15. Maj 2011, 12:34

V cemu je poanta, da se vedno vztrajate v klasiki? Jaz ne vidim logicnega smisla. Sem hotu kupit eno muzejsko mamijo uno se na harmoniko. Mislim da je bla c330. Hotu je za njo 200 evrov!!?? Mel bi jo za dekoracijo. Nevem a je zlata.
 0   

Tomaž @Tobi 15. Maj 2011, 13:03

isto kot da bi ob prihodu barvnega filma rekli kaj te rabimo črno belo če pa mamo barvno.....glej ga zlomka dosti ljudi še vedno slika ćrno belo. Sigurno je mnogo stvari na filmu bolših kot pa na digitalca....več ti pa bojo bol zagrizeno analogisti rekli o tej temi.
 0   

Jernej @JernejZ 15. Maj 2011, 13:12

Zato ker 3/4 "novopečenih" fotografov na digitalu še leta in leta ne razume pravila "quality over quantity"
Jaz čisto podpiram delo na film, še sam z veseljem vzamem kdaj očetovega Zenita in pofotkam kak film. grin

LP!
 0   

najed01 @najed01 15. Maj 2011, 13:14

catD11 je napisal/a:
V cemu je poanta, da se vedno vztrajate v klasiki? Jaz ne vidim logicnega smisla. Sem hotu kupit eno muzejsko mamijo uno se na harmoniko. Mislim da je bla c330. Hotu je za njo 200 evrov!!?? Mel bi jo za dekoracijo. Nevem a je zlata.

Imam predlog.

Ti lepo kupi Mamiyo in narediva zamenjavo. Jaz ti pa dam bunko z zlato ribico, da jo boš imel za dekoracijo....

Sory, na butasto vprašanje, butast odgovor.
 0   

Ratter @Ratter 15. Maj 2011, 13:46

JernejZ je napisal/a:
Raje jih v celem dnevu naredim 30 dobrih, ki so mi res všeč kot 300 ali več povprečnih.

A potem,če narediš 30 fotk,imaš 30 dobrih?
 1   

brbo26 @brbo26 15. Maj 2011, 14:17

Ne. Ampak kje piše, da moraš met digitalca, da narediš dobre slike?
Zahvala: JernejZ
 0   

Jernej @JernejZ 15. Maj 2011, 14:36

Ratter je napisal/a:
JernejZ je napisal/a:
Raje jih v celem dnevu naredim 30 dobrih, ki so mi res všeč kot 300 ali več povprečnih.

A potem,če narediš 30 fotk,imaš 30 dobrih?

s tem se bolj izpostavil da ljudje delajo preveč kvantitivno. Se opravičujem za nesporazum. grin
Lp
 0   

Ratter @Ratter 15. Maj 2011, 15:58

Ja,saj sem že prej razumel kaj misliš.Z digitalcem lahko večkrat poskušaš fotkat nek motiv z več zornih kotov.
Potem pa načeloma izbereš dobre fotke.Ostalo pa izbrišeš.
Ni finta,da nekam naložiš 300 fotk,kakršnekoli pač so.
Dober fotograf bo naredil dobre fotke s katerimkoli fotoaparatom.
 0   

Miha @cedo 15. Maj 2011, 16:51

catD11 je napisal/a:

Naj ta nelogičen zapis berem, kot da si želel kupiti Mamiyo za dva evra, pa je nisi mogel, ker nekateri v svojem nesmislu še kar vztrajamo na klasiki in ji držimo ceno?? Ej, fant, ta diskurz v levo, ko so se analogni aparati praktično podarjali, si zamudil za vsaj pet let! Analogni trg se je umiril in stabiliziral.
Photography, the word itself: Photography or the application of the Chemical rays of light to the purpose of pictorial representation. Sir John. F. W. Herschel, 14 March 1839.
 2   

jernej kaše @zapp0 15. Maj 2011, 20:00

C330 je hudo dobra kamera in eden redkih (edini?) TLR z izmenljivimi objektivi.

Zakaj klasika? Ne vem. Zakaj pa ljudje hodijo v filharmonijo, saj sodobni DA pretvorniki verjetno lahko generirija zvok praktično identičen stradivarki?

Logičnega odgovora na to ni. Ampak Logos ni vse. Tu sta še Ethos in Pathos, ki sta osebna in nerazložljiva, niti jih posamezniku ni treba utemeljevati ali razlagati.

Kratek odgovor: zaradi duhovnega užitka pač.
Zahvala: mga4all, Horvy
 0   

Miha @cedo 15. Maj 2011, 21:01

142 strani nesmisla:

Tokyo Camera Style http://tokyocamerastyle.com/page/142
Photography, the word itself: Photography or the application of the Chemical rays of light to the purpose of pictorial representation. Sir John. F. W. Herschel, 14 March 1839.
 0   

Janez Pelko @Wartburg 16. Maj 2011, 08:26

cedo, reče se 'ne smisel' in ne 'nesmisel', kot si zmotno napisal smile
 0   

Aleš @lial 16. Maj 2011, 09:25

Sicer me smeško na koncu stavka vleče na misel, da je problem v naslovu teme, kljub temu pa sem pogledal še na SSKJ:
SSKJ je napisal/a:
nèsmísel -sla [ǝu̯] m (ȅ-ȋ) 1. kar je v nasprotju z logiko: to je nesmisel; privesti do nesmisla; ekspr. čisti, goli, pravi nesmisel / besedni nesmisli ♦ filoz. nesmisel po Camusu dejstvo, da je vse, kar je, brez smisla in končnega cilja
 0   

Miha @cedo 16. Maj 2011, 10:12

smile smile
 0   

brbo26 @brbo26 16. Maj 2011, 10:15

Pismo, zakaj jaz ne poznam takih ljudi, ki se za 200 EUR hočejo znebit Mamiye C330 (razen, če je to cena samo kamere, brez vsaj 80/2.8 objektiva). A obstaja kak lokalni trg (Slovenija) za take stvari?
 0   

Janez Pelko @Wartburg 16. Maj 2011, 10:28

Jaz včasih na bovhi dobim kak nesramno poceni aparat, tudi na fotoantiki se kdaj še kaj najde.
Za začetek je pa tudi Yashica TLR dober nakup.
Bronice so SLR in tudi relativno poceni.
 0   

catD11 @catD11 16. Maj 2011, 15:23

Wartburg je napisal/a:
Jaz včasih na bovhi dobim kak nesramno poceni aparat, tudi na fotoantiki se kdaj še kaj najde.
Za začetek je pa tudi Yashica TLR dober nakup.
Bronice so SLR in tudi relativno poceni.

Bronica je krep od aparata.
 1   

Janez Pelko @Wartburg 16. Maj 2011, 15:36

catD11, zgrešil si rubriko. Tvoje fore bolj sodijo v temo 'Ne prezri: Smeh'
biggrin
Zahvala: JernejZ
 0   

catD11 @catD11 9. Jun 2011, 20:16

Se bom kar te teme drzal. Sem bral histericno pisanje Cedota o najdrazji fotki. Zdaj mi pa prosim povejte koliko je Leice v tisti kao oh in sploh fotki? Za uno fotko zadostuje canon prima al pa kak podoben plastikfantastik. Kar ne pomeni, da fotka ni dobra. Tista fotka bi bila za Leico zalitev. Se vedno trdim, pomankanje kreativnosti ne mores kompenzirat z fetisom. Zat me je Cedo diskomuniciral. Jah majhen lu..ek, draga leica
 0   

brbo26 @brbo26 10. Jun 2011, 08:58

Kje downloadam 'catD11 approved' listo opreme?

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati