0   

Sharpshooter @Sharpshooter 15. Maj 2011, 17:24

Torej, odločil sem se za nakup Leice M6/MP/M7, zaradi cene najraje šestico. Po dolgem casu testiranja sposojenega primerka sem ugotovil, da se od vseh aparatov najbolje poklopi k mojemu načinu fotografiranja. Kar me sedaj zanima je, kje naj to stvarco nabavim? Prodaja to kdo v Sloveniji? Je e-bayu za zaupat?[/img]
 0   

Miha @cedo 15. Maj 2011, 17:35

Pri nas bo težka. Jaz ti konkretno priporočam naslednje tri:

https://www.leicashop.com/vintage/leica-leica-mkameras-c-1000_1003.html

http://www.meister-camera.com/berlin/index.php?id=78

http://www.meister-camera.com/hamburg/index.php?id=25&tx_commerce_pi1[catUid]=21&cHash=d077b678be

Meister Muenchen odpira vrata v četrtek, 19. maja, tako da se lahko mogoče celo zapelješ tja in kupiš osebno.

Izredno dobre izkušnje z vsemi tremi, predvsem pri razreševanju problemov.

Računaj pa tudi na kakšen servis in izdatek najmanj 300€, saj je M6 lahko stara blizu 30 let.
Photography, the word itself: Photography or the application of the Chemical rays of light to the purpose of pictorial representation. Sir John. F. W. Herschel, 14 March 1839.
 0   

brbo26 @brbo26 15. Maj 2011, 20:06

Sori, malo ukradem temo, ve kdo za kake ugodne Cosina/Voigtländer dealerje, tudi z rabljeno robo (poleg eBay-a). Leica M7 mi je "malenkost" predraga, zato iščem Besso R3A. Rad bi rangefinder z AE in primarno frameline za 35/40 (širše me niti ne zanima, bonus je tudi, da nima težav s "portretnimi" objektivi).

Sicer že dolgo sanjam o Minolti CLE, samo me je malo strah glede servisa za njo in baseline samo ca. 28mm. Zeiss Ikon zgleda najboljši od trojice, samo je tudi najdražji. Torej mi preostane kot glavni favorit Bessa R3A.
 0   

Ratter @Ratter 15. Maj 2011, 20:18

Nekaj fotoaparatov Leica imaš tudi v Grazu:

http://www.digitalcameragraz.at/online-shop/shop-kategorien/?no_cache=1&tt_products[cat]=166
 0   

Miha @cedo 15. Maj 2011, 20:34

@brbo, R3A je relativno nov aparat, če se pa kje pojavi kakšen rabljen, pa ni veliko cenejši od novega (640€). Kaj pa če še malo počakaš, našparaš za pravo stvar, vmes pa veselo fotkaš s Canonetom? smile
Photography, the word itself: Photography or the application of the Chemical rays of light to the purpose of pictorial representation. Sir John. F. W. Herschel, 14 March 1839.
 0   

jernej kaše @zapp0 15. Maj 2011, 20:43

Ne ne ne, ne s canonetom grin biggrin
 0   

brbo26 @brbo26 15. Maj 2011, 21:58

@zapp0, evo, izvisu si. grin

zezam se. sem šel kar spakirat, da si ne premislim. sem poslikal moj zadnji film s canonetom, predajam štafeto. tease za zapp0-ta (http://gallery.me.com/boachi/100311). bom pa besso r gonil, dokler se ne razpištolim za "pravo stvar". čeprav bom pol verjetno ali novo besso r3a ali pa zeiss ikon-a, še vseen pride precej manj kot rabljena m7.
 0   

jernej kaše @zapp0 16. Maj 2011, 08:13

@brbo26 uf, nogice so zakon!
Kater film je to? Skeniraš sam?
 0   

brbo26 @brbo26 16. Maj 2011, 08:29

zapp0 je napisal/a:
@brbo26 uf, nogice so zakon!
Kater film je to? Skeniraš sam?

Kodak Portra 400. Ne skeniram sam (to so "3EUR na cel film" skeni).
 0   

brbo26 @brbo26 16. Maj 2011, 22:26

Score! Bessa R3A na poti iz Francije. Tut cena se mi ne zdi slaba - 340 EUR.

Zdej pa dilema/štirlema:

- Leica Summicron-C 40mm f2/Minolta Rokkor 40mm f2
- Voigtländer Nokton 40mm f1.4 MC/Voigtländer Nokton 40mm f1.4 SC

Glede na to, da bom v glavnem slikal barvne filme in imam rajši bolj kontrastne slike, potem MC, drži?
 0   

Miha @cedo 17. Maj 2011, 08:28

To je pa bila terna!smile

Zakaj pa misliš, da je Nokton MC (SC je menda res boljši za ČB ) bolj kontrasten od Summicrona?
Konkretnih objektivov sicer ne poznam, imam pa Summicron 50mm. Če ne rabiš f/1,4 (kar zna priti še kako prav), potem mislim, da Leica v vseh pogledih poseka Voigtländerja.
 0   

brbo26 @brbo26 17. Maj 2011, 11:08

Ja, terna! Mal več ostane za objektiv grin

Za kontrast sem mislil med Voigländerjema MC vs SC. Drugače po temle primerjelnem testu (http://decisivemomentum.blogspot.com/2008/04/leica-40mm-summicron-c-vs-cv-40mm.html) meni Summicron-C zgleda boljše od Noktona MC. Druga stvar je pa flare, Nokton MC zgleda najboljši med vsemi (http://dc.watch.impress.co.jp/cda/review/2004/12/03/466.html). Summicron zgleda slabše celo od Rokkorja, kar pomeni, da očitno vseeno je razlika Summicron-C linije (pravijo, da imajo kasnejši boljše premaze). No, saj z Rokkorji je menda enako, tisti, ki so prišli z Minolto CLE imajo boljše premaze kot tisti, ki so iz časa Leice/Minolte CL.

Ja, f1.4 zna prit prav, po drugi strani mi pa življenje ne visi na nitki zaradi tega.

Sicer sem si reku, da mora bit 40mm, ker mi je bilo to na Canonetu taman, ampak sem odprt sedaj tudi za 50mm. Vstopijo Zeiss Planar 50/2, Voigtländer Ultron 50/1.5, Voigtländer Nokton 50/1.1. Pri Zeissu mi je poleg očitno dobre optike všeč še 0.7m MFD, pri Ultronu f1.5, pri Noktonu pa jasno f1.1 in da ga ima ena prodajalna v Grazu za 550 EUR, samo teža in velikost mi pa nista niti najmanj všeč.

Je kdo imel v rokah kakšno od teh petdesetk? Še kakšen predlog. Razen z Rusi se ne bi zajebaval. Po športno povedano, rabim enega all-rounderja za zmerno ceno (recimo do 600 EUR).
 0   

catD11 @catD11 17. Maj 2011, 11:11

cedo je napisal/a:

Zakaj pa misliš, da je Nokton MC (SC je menda res boljši za ČB ) bolj kontrasten od Summicrona?
Konkretnih objektivov sicer ne poznam, imam pa Summicron 50mm. Če ne rabiš f/1,4 (kar zna priti še kako prav), potem mislim, da Leica v vseh pogledih poseka Voigtländerja.

ma nehi s to laico. A moras bit tako ocitno cepljen z leico?
 3   

najed01 @najed01 17. Maj 2011, 11:24

catD11 je napisal/a:
cedo je napisal/a:

ma nehi s to laico. A moras bit tako ocitno cepljen z leico?

Daj se ti malo umiri s takimi komentarji. Če ne 6 člen pravilnika SF....

P.S.

Bronica ni tak krep kot ti praviš. Je problem, da jo več ne delajo, sam se še vedno vse dobi za njo.
 0   

catD11 @catD11 17. Maj 2011, 15:39

Imam razlago za to kar sem napisal. Me zanima ce dam kakemu leica friku na ogled recimo pet fotk. Ena je narejena z laico. A jo bo prepoznal. Pa da so drugre recimo z woightlandrom-cosino, nikonom, ... V temu je stvar. Pa da ne govorim o tem, da elektronika v novejsih leicah ne slovi po zanesljivosti.
Pravijo da ko ti zmanjka idej kupis leico.
 0   

Miha @cedo 17. Maj 2011, 16:05

@brbo, jaz bi vseeno ostal na 40-ki, razen če nosiš očala, saj se - kot veš - iskalo R3A stegne le do 40mm, pa zna biti problem hkrati videti skrajne vogale. Kasneje pa dodaš še kakšno 90-ko in imaš pokrite še portrete.

Poglej tole: https://www.leicashop.com/vintage/minolta-mrokkor-240mm-490mm-p-299.html
 0   

Sharpshooter @Sharpshooter 17. Maj 2011, 18:28

catD11 je napisal/a:

Ja, to sigurno velja za Man Ray-a, Lee Miller, HCB-ja, Roberta Capo, Helmuta Newtona, Diane Arbus, Garrya Winogranda in ostale fotografe brez idej...
 0   

brbo26 @brbo26 17. Maj 2011, 19:43

@cedo, hvala za link. Zaenkrat še ne rabim očal, tako da ne gledam 50mm zaradi tega.

Škoda, da sem zooma za Nikona posodil, bi res moral it malo ven pa nardit eno serijo s 40mm in eno s 50mm... pol pa na koncu vseen pustit, da žreb odloči grin
 0   

najed01 @najed01 17. Maj 2011, 20:26

Sharpshooter je napisal/a:
catD11 je napisal/a:

Ja, to sigurno velja za Man Ray-a, Lee Miller, HCB-ja, Roberta Capo, Helmuta Newtona, Diane Arbus, Garrya Winogranda in ostale fotografe brez idej...

No nekaj je res, Lee Miller in Diane Arbus sta kariero naredila na Rolleiflexu. So pa to persone, ki jim ni bilo problem nabavt karkoli.
Okoli Lee Miller kroži par "buč". Da je izumila solarizacijo...

To pa še ne pomeni, da lahko nekdo namerno moti normalno debato na področju lambrkemije. Že tako smo ogrožena vrsta upset
 0   

Miha @cedo 17. Maj 2011, 20:44

Diane Arbus pravzaprav z Mamiyo:

grin

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati