0   

Deyvid @nectuss 15. Maj 2011, 20:21

No odločitev je padla. Po razmisleku, kar nekaj branja, ter seveda po rahlem božanju fotoaparatov po trgovinah sem se odločil da vzamem Nikona 5100d. Ker sem pa opazil, da se prodaja v eni izmed naših večjih trgovin z dvema različnima objektivoma bi prosil za še zadnji nasvet glede nakupa. Kasneje bo verjetno več praktičnih vprašanj yes .

Opazil sem aparat z objektivom 18-105 VR za 849€ ter drugega z 18-55 VR ter ceno 749€. Zato vprašam kaj je v tem trenutku bolj smiselno. Ker sem začetnik bom slikal bolj začetniško grin, zanima pa me če bom z nakupom aparata z objektivom 18-105 VR kaj pogrešal napram drugi varjanti. Je bolj smiselno kupit drugega, prišparat 100€ in mogoče kasneje nabavit kak bolj primeren objektiv, ali naj raje posežem po objektivu 18-105VR?
 0   

Miha Fabijan @skopusnik 15. Maj 2011, 20:51

Sam si lastim D5000 in objektiv 18-55 VR, včasih si od kolega sposodim 18-105 VR. Menim, da je slednji v vseh pogledih boljši, poleg tega zelo prav pride večja goriščna razdalja...tko da, jst bi na tvojem mestu dal tistih 100€ več in kupil z 18-105 VR grin
Kdor kasneje zavira, je dalj časa hiter! smile
 0   

Tomaž Pirman @tomovader 15. Maj 2011, 22:28

se strinjam, da se splača dat 100€ več ! tudi kvaliteta slike mislim da je boljša pri 18-105 smile jaz kot začetnik, sem (bil) super zadovoljen z njim ...
Če hočeš spremeniti svet, moraš najprej spremeniti sebe!
 0   

Marko @Marky 16. Maj 2011, 06:44

Ne jemlji 18-55 ker ti bo premalo.. to je res osnoven objektiv s katerim ne moreš nič smile
Če si že dal na izbiro le ta dva, ti toplo priporočam 18-105 s katerim bom zelo zadovoljen. Res pa je, da če si pripravljen dati še kaj več, da si kupiš še kaj boljšega (16-85, fix 35 ali 50 mm,... )
 0   

MiroN @MiroN 16. Maj 2011, 07:32

No, to da z 18-55 ne moreš nič, se ne strinjam grin je pa 18-105 vsekakor boljša izbira.
 0   

DamDesign @DamDesign 16. Maj 2011, 08:23

Sam sem z 18-55 saltal na 18-105 in sem prezadovoljen, razlika pa je ocitna grin

Hehe, lahko kupis kit 18-105, jaz ti pa prodam skoraj nerabljenega 18-55 biggrin

Joke grin
Don't try to turn me into something I don't want to be. You'll be the one suffering in the end...
 0   

Domen @Error90 1. Jun 2011, 16:16

Mene pa zanima če bo delalo avtomatsko ostrenje na tem fotkiču. Imam pa tamron AF 18-200mm F/3.5-6.3 XR

Razmiščjam o menjavi iz d60 da d5100 pa me skrbi če bo pasal objektiv in če bo vse delalo tako kot sedaj.
 0   

Jernej Lasič @Sviri 1. Jun 2011, 17:26

Marky je napisal/a:
Ne jemlji 18-55 ker ti bo premalo.. to je res osnoven objektiv s katerim ne moreš nič smile
Če si že dal na izbiro le ta dva, ti toplo priporočam 18-105 s katerim bom zelo zadovoljen. Res pa je, da če si pripravljen dati še kaj več, da si kupiš še kaj boljšega (16-85, fix 35 ali 50 mm,... )

če ti ne moreš nič z njim, še ne pomeni da tudi drugi ne morejo nič upset
Krotim fotone. Kako? Poglej na [url=www.foto-lasic.com]www.foto-lasic.com[/url]
 0   

Marko @Marky 2. Jun 2011, 07:17

Sviri je napisal/a:
Marky je napisal/a:

Ja tak je.. dejstva govorijo svoje.. če bi bil tako "popolen in uporaben" objektiv, nevem zakaj ga potem vsi (beri skoraj noben) ne uporablja?
No, 100-ludi, 100-čudi.. moje mnenje, tako kot imaš tudi ti svoje..
 0   

Jernej Lasič @Sviri 2. Jun 2011, 09:47

Marky je napisal/a:
Sviri je napisal/a:
Marky je napisal/a:

Ja tak je.. dejstva govorijo svoje.. če bi bil tako "popolen in uporaben" objektiv, nevem zakaj ga potem vsi (beri skoraj noben) ne uporablja?
No, 100-ludi, 100-čudi.. moje mnenje, tako kot imaš tudi ti svoje..

Dejstva? O katerih dejstvih govoriš? Tudi ne vem, kje si dobil podatek, da ga skoraj noben ne uporablja? Si šel kdaj čez mesto in opazoval turiste? Vsak drugi ima kit objektiv. Z razlogom, ker je lahek, poceni in zadovolji pričakovanja polovice uporabnikov.

Seveda, dotičen objektiv ni prva klasa, je pa super začetek za spoznavanje fotografije. In to, da se začetnika že od samega začetka začne zavajat se mi pač ne zdi prav.
In tudi ne pravim, da morda 18-105 ni boljša izbira, pravim samo da ne govori neumnosti, češ da se s tem "osnovnim" objektivom ne da narediti nič.

Sem obiskal tudi tvojo spletno stran, pa sem takoj videl koliko je ura. Tam imaš par takih traparij napisanih, da se človek lahko samo za glavo prime. Prosim ne širi tega tudi na začetnike.
 0   

MiroN @MiroN 2. Jun 2011, 10:03

Se podpišem pod Svirijev post.
 0   

Janez Pelko @Wartburg 2. Jun 2011, 10:25

Sviri je napisal/a:
Sem obiskal tudi tvojo spletno stran, pa sem takoj videl koliko je ura. Tam imaš par takih traparij napisanih, da se človek lahko samo za glavo prime...

S tem se pa ne bi strinjal. Neumnosti ni 'par', ampak nebroj!
 0   

Jernej Lasič @Sviri 2. Jun 2011, 10:48

Wartburg je napisal/a:
Sviri je napisal/a:
Sem obiskal tudi tvojo spletno stran, pa sem takoj videl koliko je ura. Tam imaš par takih traparij napisanih, da se človek lahko samo za glavo prime...

S tem se pa ne bi strinjal. Neumnosti ni 'par', ampak nebroj!

malo sem v celofan zavil. Res je, "par" je premalo.
sicer se ob prvem pogledu nisem ravno poglabljal, sem bolj preletel in hitro ugotovil koliko je ura... ampak zdaj ko berem je pa ena neumnost za drugo laugh
 0   

Marko @Marky 2. Jun 2011, 11:16

Ja tak je.. vse kaj je napisano je preverjeno in ni zgolj neka bedarija. Noben pa te ne sili, da se moreš s tem strinjat oz. da moreš to tak počet!!!
Je pa klasika, da teorija je eno, praksa pa drugo..
Ampak je pa vse skupaj neko vodilo, ki te lahko vodi oz. ti da mislit v pravo smer..
Sicer pa res nevem kaj je za vas neumnost, ampak tudi prav.. upset

Kaj pa se tiče objektiva pa.. fajn za tiste ki ga uporabljajo.. osebno bi raje dal 100€ in s tem dobil na zoomu in tudi na kvaliteti.. Sam sem imel tako 18-55 kot 18-105 in sem videl razliko, katera pa je bila več kot očitna. Kak sem prestopil na 18-105 mi je bilo žal, da ga nisem nabavil že takoj..

Kaj pa se tiče turistov pa.. confused no comment..

Ne da se mi nekaj bockat tukaj.. tema je kateri objektiv se uporabniku svetuje in sem pač povedal svoje mnenje. Nikjer pa ne piše, da ga more upoštevat.
Smo v svobodi govora in pisanja, tako da nevem v čem je sedaj glih problem..
 0   

Janez Pelko @Wartburg 2. Jun 2011, 11:27

Marky, z vsakim stavkom me bolj nasmejiš smile
 0   

Jernej Lasič @Sviri 2. Jun 2011, 15:06

Marky je napisal/a:
Ja tak je.. vse kaj je napisano je preverjeno in ni zgolj neka bedarija. Noben pa te ne sili, da se moreš s tem strinjat oz. da moreš to tak počet!!!
Je pa klasika, da teorija je eno, praksa pa drugo..
Ampak je pa vse skupaj neko vodilo, ki te lahko vodi oz. ti da mislit v pravo smer..
Sicer pa res nevem kaj je za vas neumnost, ampak tudi prav.. upset

Kaj pa se tiče objektiva pa.. fajn za tiste ki ga uporabljajo.. osebno bi raje dal 100€ in s tem dobil na zoomu in tudi na kvaliteti.. Sam sem imel tako 18-55 kot 18-105 in sem videl razliko, katera pa je bila več kot očitna. Kak sem prestopil na 18-105 mi je bilo žal, da ga nisem nabavil že takoj..

Kaj pa se tiče turistov pa.. confused no comment..

Ne da se mi nekaj bockat tukaj.. tema je kateri objektiv se uporabniku svetuje in sem pač povedal svoje mnenje. Nikjer pa ne piše, da ga more upoštevat.
Smo v svobodi govora in pisanja, tako da nevem v čem je sedaj glih problem..

Lahko da je vsebina na page-u preverjena, ampak to še zmeraj ne pomeni, da je to, kar je napisano, pravilno. daleč od tega. upset za tvoje dobro ti svetujem, da zadevo temeljito popraviš, ali pa raje kar umakneš. pa nočem biti nesramen, ampak imaš res ogromno napak in nepravilnosti.

razumem da bi sam dal raje 100€ več, tudi sam dam raje več za objektiv kot da me žre da sem jajc kupil. ampak začetniku svetovati, da se s tem objektivom ne da nič narediti je zavajanje. žal.
 0   

Marko @Marky 2. Jun 2011, 16:22

No, mogoče sem res malo čudno napisal glede objektiva, da si z njim ne more nič kaj počet.. moj namen je bil le, svetovat o boljši izbiri smile

Sviri, bi ti pa bil hvaležen, če bi mi poslal na ZS kaj te tako "hudo moti" oz. kaj je tako "nepravilno" na strani?
Dejstvo je, kot sem že povedal, da teorija je eno, praksa pa drugo. Splošno znano je, da se v večini to dvoje tepe. Ampak, če nimaš teorije, tudi z prakso ne moreš pričet, saj neveš kje začet in kako kaj uporabit.
Večina stvari na strani je povzetih iz tujih spletnih strani katere govorijo o fotografiji, iz raznih blogov in seveta tako domače kot tuje literature.
Da ne bova več off topic bi te resnično prosil za ZS.. pa tnx grin
 0   

Janez Pelko @Wartburg 2. Jun 2011, 16:56

Mogoče bi hitreje napisal, kaj je na Markyjevi strani sploh pametnega, kot pa naštevati vse nebuloze, ki so skregane tako s teorijo kot tudi s prakso.
Žal to ni le zgolj sarkazem, ampak bridka resnica. Malce sem preletel tiste članke in kljub temu, da mi je v lajfu marsikaj smešno, me je tu tudi smeh počasi minil...
 0   

Miha @cedo 2. Jun 2011, 17:42

Kaj bomo zdaj. V letu in pol se res ne gre vse teorije naučiti, jo preveriti v praksi in drugim predavat. Na forumih pač.

Kar se pa objektiva tiče, pa jaz prav lepo shajam s fiksnimi, ki obsegajo mm povprečnega kit zuma, včasih pa fotkam prav s tem. Tudi po cel mesec kje na dopustu, pa prav nič ne pogrešam. Mogoče temu botruje zavedanje, da mi mm manjkajo predvsem pri talentu. grin
Photography, the word itself: Photography or the application of the Chemical rays of light to the purpose of pictorial representation. Sir John. F. W. Herschel, 14 March 1839.
 0   

Tine @nikonfoto 25. Sep 2011, 09:08

Kar se objektiva tiče. Če imaš na voljo le ta dva, kupi 18-105mm, drugače pa:
1. 18-55mm in Tamron SP 70-300mm, tamron stane nekaj čez 300 evrov, ampak ga ne rabiš pogosto, tako da če ni dnarja, ga ni potrebno takoj kupiti.

2.18-105mm, vendar verjemi, se bo zgodilo, ko boš pogrešal večjo goriščnico

3. tamron 18-200mm (še najbolša odločitev če imaš na voljo)

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati