0   

primoz @primoz311 17. Maj 2011, 10:54

Pozdravljeni,

Zanima me, če ima kdo podatek, če se kje pri nas še da dobiti mercury 1.35V baterijo PX625 za fotoaparat Canon F-1?
Če ne pa, kje ponujajo Wien celice z napetostjo 1.35V ali pa morda adapter MR-9.
Upam, da se da kaj od tega dobiti pri nas, če ne bom moral iskati v tujini.
Hvala vam, za vašo pomoč!
Lp vsem
 0   

Zelod @flambirana_oFca 17. Maj 2011, 12:00

Živosrebrovi baterijski vložki se za široko potrošnjo ne izdelujejo več in takšnega baterijskega vložka verjetno več ne boš dobil.
PX625 je v današnjih časih enako 625A in oznaka 625A je poznana tudi kot baterijski vložek LR9, kateri je pa na tržišču zelo pogost in zlahka dobavljiv. Je pa alkalna z nominalno voltažo 1,5V. Pobrskaj npr. pod "baterija LR9".
Pa priporočam branje tega foruma, kjer je precej napisanega na kaj je potrebno paziti pri zamenjavi starega vložka s tem, novejšim. - http://www.flickr.com/groups/canonf1/discuss/72157594305975073/
Srečno!
 0   

primoz @primoz311 17. Maj 2011, 14:26

hvala za ta odgovor!
sem drugače to temo že raziskal, ne mislim uporabljati 1.5V baterije, čeprav gre za nadomestek prejšnje, saj bodo meritve svetlomera napačne.
Tako sta edini sprejemljivi opciji, da ali najdem baterijo, ki deluje na napetosti 1.35V ali pa da nekje najdem adapter MR-9, v katerega se vstavi 1.5V baterijo in ji ta zniza napetost na potrebnih 1.35V.
Bom še malo pogooglal, res upam,da se tudi v Sloveniji kaj dobi.
Če ima kdo kako informacijo se priporočam, drugače bom pa tudi sam poročal kje bom dobil zadevo in kako se bo obnesla.
Za zdaj mi živosrebrova baterija še deluje.
lp
 0   

Miha @cedo 17. Maj 2011, 17:40

Imel sem enak problem, ki sem ga rešil adapterjem BAT83: http://www.buhla.de/Foto/batt-adapt-US.pdf

Frans de Gruijter jih izdeluje na Nizozemskem, od koder jih tudi pošilja. Zadeva poteka po kavbojsko, ampak adapter je pa odličen, s 5-letno garancijo. Kontaktiral sem ga na email: battery.adapter@orange.nl , mu poslal 15€ v navadni kuverti na njegov naslov in v parih dneh dobil adapter. Bilo je 2009, upam, da jih še izdeluje.

p.s. Wein cell sem pa kupil pri Cumulusu.
Photography, the word itself: Photography or the application of the Chemical rays of light to the purpose of pictorial representation. Sir John. F. W. Herschel, 14 March 1839.
 0   

primoz @primoz311 17. Maj 2011, 20:33

cedo, hvala za te informacije. Se zna zgoditi, da uberem to pot. smile
haha, po kavbojsko - ja, res hecen princip poslovanja.
lep pozdrav!
 0   

primoz @primoz311 17. Maj 2011, 20:34

cedo, kako pa je z delovanjem oz. trajanjem wein cell baterije? A niso to te, ki morajo imeti dovod zraka in naj bi v pokrovcek baterije moral narediti luknjo ali dve (tako sem nekje prebral).
hvala
 0   

Miha @cedo 17. Maj 2011, 20:52

Za Wein cell ne vem - moja je še zapakirana, saj sem v tistem času hkrati dobil omenjeni adapter. Je pa res kar praviš, rabijo zrak in luknjico v pokrovčku...Mi pa po točno dveh letih svetlomer v aparatu (prek adapterja) še vedno deluje na prvo baterijo, ki pa mora biti tip SR44, ne LR44, ki je sicer cenejša.
Pa zdaj vidim, da mu lahko plačaš tudi preko paypala, ki ga takrat še nisem imel, torej po regularni poti.
Photography, the word itself: Photography or the application of the Chemical rays of light to the purpose of pictorial representation. Sir John. F. W. Herschel, 14 March 1839.
 0   

primoz @primoz311 17. Maj 2011, 21:49

Super! res ti hvala za tele izčrpne informacije! mislim, da si bom omislil kar adapter, se mi ne zdi slaba investicija.
Hvala!
 0   

mkavci9 @mkavci9 29. Avg 2012, 20:58

pozdrav!

Tudi jaz bi rabil ta adapter, ampak ko pošljem mail na battery.adapter@orange.nl mi ga zavrne, kot da naslov ne obstaja. A je možno kje drugje dobit tak adapter?

Hvala, lp

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati