0   

jernej kaše @zapp0 19. Maj 2011, 15:27

Se da kje pri nas?
 1   

Miha @cedo 19. Maj 2011, 15:57

Ne. Najcene iz Avstrije, na linkih, ki jih vedno lepim.
Zahvala: zapp0
Photography, the word itself: Photography or the application of the Chemical rays of light to the purpose of pictorial representation. Sir John. F. W. Herschel, 14 March 1839.
 0   

jernej kaše @zapp0 19. Maj 2011, 19:12

@cedo še malo pomoči, če lahko.

Za "pravo stvar" ravimo APH09?

ADONAL is produced acording to Agfa´s* latest Rodinal* formula from 2004.
Those of you seeking Rodinal* can achieve identical results with our new ADONAL.

APH09, our other Paraminophenol based developer, is produced acording to the old Rodinal* formula from before 1940.
Those of you seeking the classic brew are best off using APH09
 0   

Jan Kajfež @Geccko 19. Maj 2011, 20:32

http://www.macodirect.de/advanced_search_result.php?keywords=rodinal&x=0&y=0 biggrin

biggrin
-- If you saw a man drowning and you could either save him or photograph the event...what kind of film would you use? --
 0   

jernej kaše @zapp0 19. Maj 2011, 20:40

Sem že nekje na ebayu staknil... pa še par chs 25 zraven. Ugotavljam, da iso 25 sploh ni malo... na soncu bi lahko imel še manj!
 0   

Miha @cedo 19. Maj 2011, 23:01

@zapp0, Rodinal, kot smo ga poznali pri nas, in ta, ki ga je izdelovala zahodnonemška Agfa, se zdaj imenuje Adonal in R09 One Shot.
Predvojni Rodinal je pa tudi skoraj identičen temu, kupiš ga pa lahko le pri www.fotoimpex.de.
Zgodovina predvojne Agfe, z njo povezanih imen, velikanske tožbe in DDR podjetja ORWO je zanimiva, ampak jo, če bo želja, razložim kdaj drugič.
Še nasvet: če boš razvijal z Rodinalom in hočeš imet solidne negative, brez prežganin, potem filme osvetljuj za eno blendo bolj, razvijaj pa 10-20% manj, pa tudi agitacija naj bo zelo nežna.

p.s. CHS 25 je "naš" EFKE 25.
Photography, the word itself: Photography or the application of the Chemical rays of light to the purpose of pictorial representation. Sir John. F. W. Herschel, 14 March 1839.
 0   

jernej kaše @zapp0 20. Maj 2011, 08:27

Ah, torej R09 brez one shot je klasika, R09 one shot in adonal pa je eno te isto? Ma kako naj se človek znajde v tem 8-|

Za rodinal sem se odločil predvsem, ker za tale adox/efke ne najdem podatka za ultrafin plus, ki ga imam, pa tudi ultrafin mi stoji že dobro leto in ne vem, če je to še to. No pa tako ali tako je Rodinal tako opevan, da ga enostavno moram poskusiti.

Zdaj mi edino ni jasno, kateri Rodinal je mišljen v raznih razpredelnicah; moderni ali klasični?

Vem, da chs 25 = efke 25, ampak na ebayu je chs cenejši, heh.
 0   

Miha @cedo 20. Maj 2011, 08:53

zapp0 je napisal/a:
Ah, torej R09 brez one shot je klasika, R09 one shot in adonal pa je eno te isto? Ma kako naj se človek znajde v tem 8-|.

E, točno tako.

Zadeva se je zakomplicirala, ko je šel "amaterski" del Agfe v stečaj. Kemijski del je kupil A&O, ki prodaja kemijo različnim veletrgovcem, ki nimajo dovoljenja za uporabo Agfinih imen, tako da si je vsak izmislil svoja imena; v Kanadi je Rodinal Blazinal smile

zapp0 je napisal/a:
Zdaj mi edino ni jasno, kateri Rodinal je mišljen v raznih razpredelnicah; moderni ali klasični?

Mišljen je moderni Rodinal. Če boš kupil R09, torej Calbe Rodinal, pazi na redčenje, saj je standard 1+20, 1+40, itd, razen pri APH09, ki je tudi star Rodinal, a ima povečano koncentracijo, tako da se redči kot "moderni" Rodinal, torej 1+25. 1+50....smile

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati