0   

boynikon @boynikon 20. Maj 2011, 23:31

Sem pred nakupom d5100 in imam dve vprašanji

1. ALI MED SNEMANJEM VIDEOPOSNETKA FOTOAPARAT AVTOMATSKO OSTRI ali samo preden začneš snemat sam izostriš sliko oziroma pred snemanjem izostri avtomatsko objektiv?

2. ALI SE DA NASTAVIT ZVOK KO SNEMAŠ ALI PRED SNEMANJEM - da v prostoru kjer je malo glasneje da ne hrešči? (se pravi si narediš koliko inputa/gaina/glasnosti naj fotoaparat spusti noter?

Tega predhodni d5000 ni imel.

Hvala za odgovore

L.p.
 0   

Andrej @fotokaj 21. Maj 2011, 11:45

Da in DA.

Je pa AF oz njegova hitrost precej "osnovna" in nastavitve zvoka prav tako (Microphone Settings - Auto, High, Medium in Low sensitivity).
 0   

boynikon @boynikon 21. Maj 2011, 12:15

Uuuu fajn , sicer ne bom uporabljal video za profi ali karkoli ampak če kdaj kej posnameš je fajn da zdej glih ne hrešči in da ostri med snemanjem. Dobro potem se bom verjetno sedaj pognal v tale nakup smile

Hvala in lep pozdrav
 0   

David @dlicen 21. Maj 2011, 12:54

Avtomatsko ostrenje med snemanjem je precej neugodno, ker mikrofon izjemno dobro pobira zvok af motorja. Torej se ga sliši grozljivo pogosto in naglas. Pri ročnem ostrenju tega nadležnega zvoka seveda ni, je pa potrebno pač ves čas pazit in ostrit ročno.
 0   

Andrej @fotokaj 23. Maj 2011, 17:26

dlicen je napisal/a:
Avtomatsko ostrenje med snemanjem je precej neugodno, ker mikrofon izjemno dobro pobira zvok af motorja. Torej se ga sliši grozljivo pogosto in naglas.

Tudi temu se da izognit; Nikon ME-1, zunanji stereo mikrofon:
http://geizhals.at/eu/a629048.html
 0   

David @dlicen 23. Maj 2011, 18:02

Seveda.
Le da se mi nekako zdi, da nekdo, ki kupi Nikon 5100 (dokaj budget body), skoraj težko da zraven še ene 120 € za mikrofon.
Je pa vsekakor dobrodošla rešitev, če ne lovi tistega zvoka ostrenja.
 0   

Andrej @fotokaj 23. Maj 2011, 20:29

dlicen je napisal/a:
Seveda. Le da se mi nekako zdi, da nekdo, ki kupi Nikon 5100 (dokaj budget body), skoraj težko da zraven še ene 120 € za mikrofon.

D5100 je digitalni zrcalno refleksni fotoaparat in sam smisel (D()SLR fotografije je v tem, da se k ohišju dokupuje dodatne kose opreme in se na tak način zgradi željen sistem oz nabor opreme.
Ne vem, zakaj bi bilo trapasto ali drago kupit kakovosten zunanji mikrofon za 120 eur, ne bi pa naj bil problem dat ravno tako 120 eur za 64GB kartico, če jo že nekdo rabi, 300 eur za fleš, 350 eur za denimo 55-300mm objektiv ali pa v končni fazi 9.000 evrov za 600/4 objektiv ...?
 0   

David @dlicen 23. Maj 2011, 21:55

Nihče ni napisal, da bi to bilo trapasto.
Ker pa je napisal, da
Citiram:
"ne bom uporabljal video za profi ali karkoli ampak če kdaj kej posnameš je fajn da zdej glih ne hrešči"
domnevam, da ne namerava vlagati nekih vsot v nakup recimo mikrofona. Če se pa motim in ga bo kupil, pa toliko bolje zanj.

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati