0   

DamDesign @DamDesign 24. Maj 2011, 11:03

Pozdravljeni!

Kolega me je prosil, naj mu sporocim ceno, za katero bi bil pripavljen pofotkati en glasbeni dogodek meseca avgusta. Ker nimam nobenega obcutka, koliko fotografi racunajo za tovrstne storitve, vas prosim za pomoc.

Fotkal bi naj en techno/house/whatever party (dogajanje na prostem), fotke obdelal in jih zapekel na kak CD ali USB kljuc.

Koliko bo fotk? Pojma nimam... Lani je bilo vreme zanic in sem uspel poslikati samo prizorisce in tri D.J.-je, pa je ze bilo cca 300 fotk... laugh Ce bo letos vreme zdrzalo, jih bo kakih 1000. Itak ne bodo vse dobre in racunam na koncni izplen cca 500-700 slik. Tako, groba ocena...

Fotkal bom torej v slabsih svetlobnih pogojih, med folkom po plesiscu (in pri tem upal, da mi slusalke z death metal-om ne padejo iz uses… laugh ), z odra, backstage, hostese, …

Party bo trajal od 21.00 do 6.00. Uradno… grin Dela bo torej cca 9 ur na terenu in vsaj toliko se potem doma na kompu.

Ne vem, ali naj mu kasiram na uro dela, ali toliko-in-toliko po eni fotografiji.

Prav tako bi mu naj sporocil, ce bom delal na avtorsko pogodbo, najemno pogodbo, … Katera se bolje obnese (beri: pri kateri mi bo drzava vzela manjsi delez in bo ob enem manj komplikacij s papirologijo)?

Kak predlog, nasvet?

Hvala za vso pomoc!

Lep pozdrav!

Damir
 0   

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati