0   

alexi @Knuckls 24. Maj 2011, 20:57

Zdravo

Bil sem malo pred tem da nabavim 35mm 1.8 potem pa sem slišal da bi naj sigma 30mm 1.4 bila optično boljša , sploh kar se ostrine in bokeha tiče(ostra baje že pri 1.4-center)

ima kdo izkušnje s sigmo 30 1.4 ali bolj pozna dejanske optične karakteristike in rezultate te sigme?

Sem sicer naklonjen temu da vzamem nikona ampak vseeno me zanima mnenje

Hvala
 0   

Alien @Alien 24. Maj 2011, 21:45

Jaz sem dolgo gledal tole Sigmo ampak zanjo nisem nikjer našel prav pohvalnih besed. Sem zato izbral Nikona s katerim sem 99% zadovoljen. Tisti en procent je pa to, da ni 30mm, kar bi mi bolj odgovarjalo.
 0   

brbo26 @brbo26 25. Maj 2011, 07:58

Sigma samo, če res rabiš/hočeš f1.4 in ti 30mm veliko bolj paše kot 35mm.

Drugače je Nikkor 35/1.8 na DX-u totalni no-brainer, IMHO.
 0   

Peter Podbevšek @s56vpe 25. Maj 2011, 10:21

Ko sem nabavljal še ni blo na izbiro Nikona, tako da sem vzel Sigmo in sem zelo zadovoljen.
Danes bi vzel Nikona... razlika v ceni je kar opazna grin
 0   

alexi @Knuckls 25. Maj 2011, 12:25

Danes sem si vzel čas in pri prijatlu na svojem D7000 testiral nikona 1.8 in naprej dve sigmi 1.4 v shopu ......
O teži in "okretnosti" sigme sploh ne bom komentiral, pri bokehu nisem našel nekih preciznih rezlik vsaj ne takšnih, da bi bil vidno boljši, ostrina.....brez dvoma nikon ...oba enako testirana od 1.8 dalje, focus....ga sigma ni dosegla pa da ji še kerozina zraven nalijem.....brez dvoma nikon .....aja pa cena? kam dodatnih 250 eur gre pri sigmi...nimam pojma.....med tema dvema objektivoma ni popolnoma nobene logične enakosti...testi na netu tako ali tako favorizirajo nikona in v praksi bo to tudi kar držalo.

Tudi če bi bila cena enaka za oba, sigme ne bi jemal, pač moje izkušnje danes.

Kar se pa tiče nikonovih objektivov....vsaj nekaterih kronično primanjkuje in ne neham slišat , da je to v bistvu vse zaradi Japonske "Fukušime"

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati