0   

Tomaž @td01 28. Maj 2011, 08:40

Živjo.

Nikon 18-70mm več ne zadovoljuje potreb in ker nekaj časa nisem spremljal sceno vas prosim za nasvet. Body je D90, iščem pa objektiv (lahko tudi dva), ki bi (vsaj delno) zapolnil, kar je pokril 18-70mm.

Izhodišče: objektiv mora biti svetlobno močnejši (f/2,8), hitro in po možnosti tiho ostrenje in želim ohraniti široki kot, saj bi ga uporabljal tudi za fotografiranje v prostorih (različni dogodki, tiskovke, ...). Kar bi ostalo do 70mm pa ni nujno, da se vse pokrije.

Nekaj testov sem pregledal vendar ne znam oceniti koliko bi posamezni objektivi ustrezali D90. Nisem obremenjen s tem, da bi moral biti nikkor, kajti kolikor sem uspel pregledati teste se nekateri neodvisni primerki tudi odlično obnesejo. Izdatek bo okoli 1000€ (+/-).

Da ne bo čisto na suho samo primer... razmišljal sem o Nikkor 17-55 mm f/2,8, hvaljena je Tokina 16-28mm f/2.8 (v tem primeru bi moal dodati kakšnega fiksnega). Imel sem priliko narediti nekaj fotografij z 17-35mm (izjemno zadovoljen), vendar je to izzven mojega finančnega dometa.

Upam, da je to dovolj informacij, da mi boste s konstruktivnimi nasveti pomagali izbrati odličen objektiv (ali dva).

Hvala!
Tomaž
 0   

David @dlicen 28. Maj 2011, 09:40

IMHO je Nikkor 17-55 cenovno precenjen.
 0   

Janez Pelko @Wartburg 28. Maj 2011, 09:47

Tamron 17-50 brez stabiliacije. Oster, majhen, lahek in predvsem poceni.
 0   

urosm @urosm 28. Maj 2011, 12:19

Nikkor 17-55/2.8 ni, glede na moje izkušnje, nič precenjen ... rabljene pa dobiš tam okrog 600 EUR.

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati