0   

Tomaž Pirman @tomovader 30. Maj 2011, 23:46

Zdravo!

Pred kratkim sem dobil stari M42 objektiv "Meyer Optik Görlitz Telemegor 180 mm f 5,5 ". Na hitro sem pritisnil par fotk in nastalo je sledeče. Sicer nisem ravno super zadel ostrine, ker se tega še učim, vendar mislim, da ta objektiv dela kar v redu slike. Sicer se ne spoznam nevem kako dobro, ampak mislim, da ima precej lep bokeh... kolikor sem malo prebral na googlu, objektiv ne slovi, kot eden izmed boljših, vendar mislim, da še vseeno ni za v staro šaro smile
Slikano je z Nikon D90.

Kakšen komentar dobrodošel smile
Prijetno se je igračkati s telimi starimi objektivi smile če ima kdo kakšnega odveč, se priporočam grin

Lep dan želim smile
Če hočeš spremeniti svet, moraš najprej spremeniti sebe!
 0   

brbo26 @brbo26 31. Maj 2011, 07:11

Citiram:
ampak mislim, da ima precej lep bokeh...

Mogoče. Ampak v teh dveh semplih je videt ravno nasprotno. smile
 0   

Ratter @Ratter 31. Maj 2011, 07:21

Ti si ostril dobro,ampak objektiv ni oster.
Fotke so premehke.Sem že boljšo Sigmo 50-150 f2,8 šenkal,ker nisem bil zadovoljen z njo.
Brez zamere.Ta objektiv je za v smeti.Razen,če si z vsem zadovoljen.
 0   

Tomaž Pirman @tomovader 31. Maj 2011, 07:31

Za v smeti vsekakor ni, ker je še vedno objektiv z najdaljšo goriščnico, ki ga imam :p...
A potem ta objektiv dejansko, tudi pri super ostritvi ne more doseči neke dobre ostrine.. none

Hvala za komentarje smile
Če hočeš spremeniti svet, moraš najprej spremeniti sebe!
 0   

Žiga @zcetrt 31. Maj 2011, 08:04

Za lep bokeh in tudi boljšo kvaliteto fotografij ti priporočam M42 objektiv Pentacon 200mm F/4 s 15 lamelami zaslonke (pazi, dobijo se tudi novejši, ki jih imajo občutno manj - mislim, da 6). Svoj čas so se prodajali na bolhi, je bil pa kar pogost objektiv v naših krajih.
4.

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati