0 

Metod @toky 12. Mar 2005, 23:53

Naj mi kdo prosim svetuje, sem v dilemi in se ne morem odločiti med temi štirimi fotoparati katerega bi izbral?

Olympus AZ-2 zoom ali Fujifilm Finepix f450, Pentax Optio SV, lahko tudi
novi Canon Ixus 50???

Če ima kdo kakšne koli izkušnje s temi fotoparati, bi ga prosil za komentar.

Hvala
   0 

JureV @JureV 13. Mar 2005, 09:30

povej prvo zakaj ga bo potrebaval....potem ti lažje svetujemo

Lp
   0 

Metod @toky 17. Mar 2005, 19:07

Trenutno imam samo analogno SLR kamero, zato bi zaenkrat nabavil nekaj cenejšega, kasneje ko bo več denarja, pa nameravam kupiti eos 350 ali kaj podobnega.

Predvsem bi rad da je fotoparat majhen, da ga lahko vzamem vedno s sabo. Rad bi pa tudi da ima čim več dobrih lastnosti, dobra kvaliteta slike, ( ostrina kontrast, čim manj šuma...), ostalih funkcij in nastavitev ( npr. prioriteto zaslonke in zaklopa - med mojimi kandidati ima to samo Pentax SV).

Kako je s temi tematskimi programskimi nastavitvami ( nočna scena, šport,...)? So zakaj, ali so bolj za....

Npr.
FUJIFILM finepix F450 ima zaklop od 2 sek.- do 1/ 2000 s., bi se mi obnesli te dve sekundi v nočnem fotografiranju pri nizkem manjšem iso oz. a je možno nastavit iso vrednost pri teh scenskih nastavitvah v tem razredu kamer???
Se sploh da fotografirati ponoči??

Za PENTAX sem slišal, da niso barve na papirju takšne kot bi mogle biti, kar naj bi bila prednost za f 450!

O Olymposu AZ-2 pa še nisem zasledil nobenih testov in mnenj, res pa je, da še ni dolgo v prodaji.

Vem, da ne morem pričakovati v tem razredu vrhunske kakovosti slik, izdelave fotoparata in njegovih funkcij, ampak rad bi, da mi nudi čim več.

Hvala za morebitne odgovore.
   0 

iztok @izo 17. Mar 2005, 19:15

samo en popravek, če imaš analogno kamero imaš slr (single lens refleks) in ne dslr (digital single..). :wink:
   0 

Matej Herbst @matto 17. Mar 2005, 19:54

:wink: Izo pa še res je :mrgreen: Analogni digitalec hi hi

Jaz bi ti priporočal Fuji F450 ali pa Pentax Optio oba sta tam nekje s tem, da je zdaj Fujiju F450 krepko padla cena.

Glavna prednost F450 je ta da ima fuji 80% tržišče strojev za razvijanje fotk in da njifovi modeli na splošno zablestijo.
   0 

Pele @Pele 17. Mar 2005, 19:56

80% 8O Na konfereci so rekli malo manj grin
   0 

Matej Herbst @matto 17. Mar 2005, 20:01

Pele na Photokini, ko smo bili na predstavitvi strojev, ko so nam prodajali nove tehnologije, so dodali še 5% zraven :wink: ah saj veš kako je to (sicer ne vem kako pridejo do tega podatka, ampak je vseeno)
   0 

Pele @Pele 17. Mar 2005, 20:23

Aha ti misliš za cel svet. Jaz sem mislim pa za SLO.
   0 

Metod @toky 17. Mar 2005, 22:37

Se opravičujem za napako IZO, sem narobe napisal, ja res je SLR. Sem popravil!

MATTO tebi pa hvala za nasvet.

LP
   0 

Aspirin @Aspirin 17. Mar 2005, 23:10

Ne vem če boš z odgovorom zadovoljen ampak, imam Fuji S7000 in sem zadovoljen z njim, ker pa ga ne morem imeti vedno v žepu sem si kupil še Fuji F 450 in sem z njim zadovoljen saj služi svojemu namenu, je vedno pri roki, od njega sicer nemoreš pričakovati čudeža. Je bolj namenjen kot drugi aparat ali pa kot aparat za nezahtevnega turista ali za slikat rojstne dneve itd...
Aparat je enostaven za uporabo in dokaj hiter tudi kvaliteta posnete slike je dobra.

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati