0   

Marko @mare89 4. Jun 2011, 19:23

Danes sem sprobaval kako deluje brezžično proženje fotoaparata s pomočjo Cactus V5 trigerjev in dodatnega kabla:

Nekaj časa je precej lepo delalo potem se je pa fotoaparatu "zmešalo" ... ker sem imel nastavljeno na "rafal" je delalo posnetke samo od sebe brez da bi pritiskal sprožilec ...

Stvar je sedaj taka, da ko prižgem fotoaparat se takoj sproži in naredi sliko (če je nastavljen na "enojni posnetek", če pa na "rafal" pa proži dokler ne zamenjam programa...) če najde fokus...

Če prožilec pritisnem do polovice izostri tako kot je treba, ko pa pritisnem do konca pa ne naredi nič ...

Imam tudi "grip" oz. baterijsko držalo in tam deluje enako kot tisti na fotoaparatu... torej ne dela ...

Sprobal sem še proženje preko daljinskega sprožilca in brezžično proženje s Cactusi in povsod dela enako kot na fotoaparatu...

Fotoaparat sem povezal tudi z računalnikom preko EOS Utility - tukaj dela proženje tako kot je treba ...

Probal sem še:
- pobrisati uporabniške nastavitve
- posodbiti firmware
- odstraniti baterije (tudi tisto majhno), spominsko kartico ... če bi se mogoče resetiral

Ampak nič od tega do zdaj ni pomagalo...

Ima mogoče kdo kakšno zamisel kaj naj še probam oz. je imel kdo podobno težavo?

Imam občutek kot da se je pokvaril mehanizem, ki nadzoruje proženje ... glede na to da noben fizični prožilec ne dela ... preko programa pa deluje kot je treba ...

Hvala za pomoč!
 1   

Zelod @flambirana_oFca 4. Jun 2011, 21:05

Naredi hard reset. Na 40D se naredi tako kot si že podobno opisal ampak pravi postopek je sledeč:
Odstrani CF kartico, odstrani akumulator (ali baterijsko držalo), odstrani gumbno baterijo. Vklopi aparat (kljub temu, da ni v njem nobene baterije, ga daj na ON), počakaj vsaj 5 minut. Izklopi aparat. Vstavi nazaj gumbno baterijo in nato akumulator. CF kartico daš prav tako lahko noter. Vklopi aparat.

Podoben primer sem videl, ko je uporabnik na 30D imel bliskavico 540EZ in je vanjo vstavil tiste močne akumulatorje UltraFire, ki se uporabljajo večinoma v svetilkah s CREE diodo. Ampak njemu je zaklop udarjal v prazno, fotografije pa ni naredil. Kako je rešil zadevo pa ne vem. Hard reseta tudi probal ni ampak je s prizorišča (koncerta) odlaufal stran, tako razpleta ne poznam.

Lahko pa, da ti je oddajnik poškodoval vezje in je sedaj aparatova logika prepričana, da bo signal za proženje dobil na enem izmed vhodov (PC, USB).
Zahvala: mare89
 0   

Marko @mare89 5. Jun 2011, 13:06

Sem probal narediti hard reset po postopku kot si napisal ... Torej odstranil prvo CF kartico in zaprl vratca za CF, odstranil akumulator, odstranil gumbno baterijo zaprl vratca od baterije ... vklopil fotoaparat (na ON in ne na tisto črtico nad ON) ... pustil takole enkrat malo več kot 5min, drugič več kot pol ure... potem sem izklopil fotoaparat in dal prvo notri gumbno baterijo, potem akumulator in na koncu še CF... Potem pa vklopil fotoaparat...

Ampak še vedno ne dela ....

Zanimivo je da če imam na objektivu vklopljen AF in imam pokrovček na objektivu, potem ko vklopim fotoaparat začne takoj fokusirati ... ampak ker je pokrovček na objektivu ne naredi fotografije ... ko pokrovček snamem in dobi fokus pa se takoj sproži ...
Če imam pa objektiv na MF sproži takoj ko vklopim fotoaparat (kar je nekako logično ... ker "ima fokus").

Ob vklopu naredi samo en posnetek če imam nastavljeno na single shot ... če imam nastavljeno na "rafal" bo delal posnetke dokler ne zamenjam programa oz. izklopim fotoaparata...

Ko je fotoaparat enkrat vklopljen delajo vse zadeve kot je treba samo ko pritisnem sprožilec do konca, slike ne naredi ...

Očitno se je zmedla elektronika za proženje ... če samodejno proži ob vklopu fotoaparata takrat ko pa jaz hočem pa ne dela, torej ravno obratno kot je normalno :S
 0   

ant-dj @ant-dj 5. Jun 2011, 16:12

Kaj pa če poizkusiš na novo naložiti firmware?

LP
 0   

Marko @mare89 5. Jun 2011, 17:46

ant-dj je napisal/a:
Kaj pa če poizkusiš na novo naložiti firmware?

LP

Sem naložil mislm da najnovejšega 1.1.1 ... glej prvo sporočilo...

Citiram:
Probal sem še:
- pobrisati uporabniške nastavitve
- posodbiti firmware
- odstraniti baterije (tudi tisto majhno), spominsko kartico ... če bi se mogoče resetiral

Ampak nič od tega do zdaj ni pomagalo...
 0   

Kris @kris 5. Jun 2011, 18:37

Meni se čist zdi, da ti je preprosto zaštekal gumb sprožilca ali pa ti je tja zašla kakšna vlaga. smile
 0   

Marko @mare89 5. Jun 2011, 18:47

kris je napisal/a:
Meni se čist zdi, da ti je preprosto zaštekal gumb sprožilca ali pa ti je tja zašla kakšna vlaga. smile

Če bi zaštekal gumb sprožilca potem bi tisti na baterijskem držalu delal, če se ne motim ... oz. če bi prožil preko sprožilca povezanega preko kabla ... bi isto delalo...

Tako da sem to možnost izključil ... sploh vlaga in podobne zadeve ne pridejo v poštev...

Res da sem na veliko opisal problem ampak se splača prebrati tudi mojo prvo objavo v celoti ...
 0   

jernej kaše @zapp0 5. Jun 2011, 19:26

Koliko canon certificiranih serviserjev, ki so ti pipravljeni dati natančna navodila kako razstaviti kamero in šariti po elektroniki, misliš, da bere tale forum?
 0   

Kris @kris 5. Jun 2011, 19:37

Še eno butasto varjanto bom omenil, potem pa ne bom več pametoval. Poglej, da se ti ni slučajno ukrivil kateri od tistih pinov, ki so v vtičnici kamor vtakneš kabel za proženje in ti dela kontakt.
 0   

Marko @mare89 5. Jun 2011, 20:00

zapp0 je napisal/a:
Koliko canon certificiranih serviserjev, ki so ti pipravljeni dati natančna navodila kako razstaviti kamero in šariti po elektroniki, misliš, da bere tale forum?

Verjetno nihče, niti ne potrebujem takih navodil. Bere pa mogoče kdo, ki je imel že podoben problem ...

Glede na to da je nedelja in servis ne dela, lahko pa sprobam kakšen predlog...

Menda je forum temu namenjen da se razpravlja/pomaga itd. ali se tudi to po novem ne sme več?

@kris: kontakti zgledajo OK ... vseeno hvala za predloge ...

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati