0 

iztok @izo 13. Mar 2005, 15:27

no, klasičarji, me zanima par stvari o zorkijih (predvsem 4, 4k model).
kako se kaj obnesejo ti 50mm objektivi, a je ostrina zadovoljiva, glede ne to, da treba ostrit na pamet, so tiste razdalje pravilno napisane.
a se še dobi dodatne objektive, predvsem za široki kot?
tehnika: a dela vse ok, predvsem navijanje filma ipd?
a je delovanje mehansko (zaklop ipd), ali je potrebna baterija?
ok, to bi bilo vse..
na film! :mrgreen:
   0 

rado @rado 13. Mar 2005, 17:09

Zadeva je mehanska ni baterij , 50 mm objektiv dela odlične slike -preverjeno
V iskalu imaš napravo ( deluje tako da se slika izenači ), ki ti kaže pravilno nastavljeno daljino vendar to ni toliko problem , če malenkost zgrešiš saj pri 50mm je, kar precej globinske ostrine imaš tudi skalo za DOF.
Za ostale objektive dobiš dodatno napravo za vsa gorišča s katero nastavljaš daljino.

http://home.att.net/~wayne.cornell/camera/lenslist.html
   0 

iztok @izo 13. Mar 2005, 18:11

no, fajn, to sem hotu slišat, hehe.
samo še nekaj to zorkiji so kako leica kloni, a je tudi navoj zo objektivi enak (no, sej najbrž bom teško za kak majhen dnar dobil leica objektiv, ma vseeno)?
najbolj se mi dopade, ker je stvar mehanska, dela brez vsega in povsod (zato mi je tudi tist olympus om prve serije všeč).
   0 

rado @rado 13. Mar 2005, 19:17

Saj so povečini vsi aparati tidi SLR zeniti , praktice , pa tudi japončki tam izpred 1980 mehanski baterijo imajo samo za svetlomer.

Z optiko se pa ne obremenjuj da bi morala bit leicina saj je ta ruska odlična boljša od večine tiste, ki jo dobiš v kit kompletih pri novejših SLR.
   0 

iztok @izo 13. Mar 2005, 19:26

ja, nekateri imajo baterijo tudi za zaklop, samo to je že bolj v 80-tih blo..
se strinjam, da ruska optika ni šfoh, sm bil ker presenečen nad enim objektivom.
sm pogledal en manual za zorki, za tisto izenačitev v okularju, zanimivo. kolk pa je je kaj točno po 20-30 letih, je pa vprašanje, morm to preverit, če bom slučajno kakega vzel.

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati