0   

Uroš Uršej @Lucifix 6. Jun 2011, 07:31

Počasi razmišljam, da bi vložil tistih nekaj evrov na leto in svoje digitalne fotografija shranil na internetu. Nikol ne veš kdaj ti bodo vsi backup diski ugasnili ali pa ti jih bo nepridiprav odnesel.

Kakšne so kaj vaše izkušnje s tem in katerega ponudnika bi priporočali?

V mislih imam predvsem:
dropbox
flickr
skydrive
picasa
smugmug
amazon
carbonite
???
 0   

ogabe @ogabe 6. Jun 2011, 07:42

Prav tako nikoli ne ves, kdaj ti bo ugasnil ta servis grin Malo poisci recimo Digital railroad, pa ti bo hitro jasno, zakaj se vsaj jaz osebno nikoli ne bi sel teh stvari grin
[url=http://www.photo.si]PhotoSI[/url]
 0   

Uroš Uršej @Lucifix 6. Jun 2011, 07:43

Ne verjamem, da bi ravno Google tako hitro ugasnil smile Prav tako pa dvomim, da bi istočasno kot strežnik ugasnil tudi moj backup disk smile
 0   

Uroš Uršej @Lucifix 6. Jun 2011, 07:54

V T3 reviji so priporočali te:

Easy of use: Dropbox - up to 2GB: free, 50GB: £5.60 per month
Apple users: Mobileme - £60 per year
Office documents: Google docs - 1GB: free, 20GB: £3.20 per year
Unlimited storage: Livedrive backup - £3.95 per month
Social networking: Sugarsync - 30GB: £3 per month
 0   

miro @mga4all 6. Jun 2011, 08:29

najbrz pa ze Live ID imas smile

http://www.windowslive.co.uk/skydrive
 0   

Uroš Uršej @Lucifix 6. Jun 2011, 08:31

Sem gledal tudi to ja, sam nekako se nagibam Googlu, ker že imam Gmail in redno uporabljam Picasa - ta pa kot sem bral ima možnost sinhroniziranja fotografij direktno s Picasa Web Albums.
 0   

ogabe @ogabe 6. Jun 2011, 08:56

Ni point v tem, da bo Google ugasnil... point je v tem, da se Google (ali pa kdorkoli drug) odloci, da se tega ne bo vec sel. Ampak zares so to tvoji dokumenti/fotke tako da delas po zelji grin Osebno bi se vedno raje to delal z dvema diskoma na razlicnih lokacijah. Da o varnosti in zasebnosti podatkov niti ne govorim grin
 0   

Jurij Turnšek @JurijTurnsek 6. Jun 2011, 09:11

Flickr je 25$ na leto in imaš vse neomejeno... pa še vmesnik se mi zdi resnično najboljši (za upload imajo pa tudi foto programi na voljo API)

jaz sem z njim zelo zadovoljen - picasa ima pa cene take, da se ti lahko zmeša zraven
 0   

Stane Crnjak @staneC 6. Jun 2011, 09:53

Zraven lastnega BU diska se mi zdi Flickr najboljša izbira.
Imam tudi sam Picaso in Gmail, ampak je Flickr boljši. Sploh UI.
V Picnicu lahko fotko obdelaš tako iz Flickra kot iz Picase. Google ni ovira.
Apple bo danes spredstvail iCloud, tako da počakaj (če si na Applu).
DropBox uporabljam kot prenašalec-sinhronizator dokumentov, povezav, fotk,.... ne kot BU.
V glavnem, Flickr grin
 0   

Uroš Miklavčič @Ulrich 6. Jun 2011, 10:50

Če uporabljaš Lightroom 3.x potem je Flickr kar logična izbira zaradi integracije v sam Lightroom.
blog: [url=http://blog.miklavcic.si]blog.miklavcic.si[/url] | twitter: [url=http://twitter.com/uros_m]@uros_m[/url] | galerija: [url=https://www.slo-foto.net/portfolio/Ulrich]SloFoto[/url] | podjetje:[url=http://miklavcic.si] miklavcic.si[/url]
 0   

Uroš @Ripster 6. Jun 2011, 11:04

Ulrich je napisal/a:
Če uporabljaš Lightroom 3.x potem je Flickr kar logična izbira zaradi integracije v sam Lightroom.

V lightroom je integriran tudi smugmug in picasa, slednja z doplačilom 1 centa.

@ogabe Kar pa se tiče tega, da neka firma ugasne neko storitev pa mislim da to pač ne more biti problem če imaš backup vsaj na dveh lokacijah... Možnosti, da ostaneš brez slik so enake kot če tebi doma vsi diski z backupi crknejo hkrati... Ponavadi tudi če neko storitev ukinejo ti dajo možnost, da svoje podatke prej preneseš iz njihovega strežnika...
 0   

Aleš @lial 6. Jun 2011, 11:33

ogabe je napisal/a:
Ni point v tem, da bo Google ugasnil... point je v tem, da se Google (ali pa kdorkoli drug) odloci, da se tega ne bo vec sel. Ampak zares so to tvoji dokumenti/fotke tako da delas po zelji grin Osebno bi se vedno raje to delal z dvema diskoma na razlicnih lokacijah. Da o varnosti in zasebnosti podatkov niti ne govorim grin

Skoraj natanko to sem želel zapisati tudi sam.
Po vseh peripetijah, ki smo jim bili priče zadnje čase, od nasilne ukinitve email-a pri nas, do masovnega vdora v podatkovno bazo Sony-ja, je težko verjeti, da se takšna spravila lahko popolnoma varna. Da bi istočasno krepnila dva diska v različnih računalih ali pa da je eden zunanji, je verjetno res minimalna možnost. Dobro - konkreten požar v stanovanju ali pa vlomilec...
 0   

Stane Crnjak @staneC 6. Jun 2011, 12:50

lial je napisal/a:

Po vseh peripetijah, ki smo jim bili priče zadnje čase, od nasilne ukinitve email-a pri nas, do masovnega vdora v podatkovno bazo Sony-ja, je težko verjeti, da se takšna spravila lahko popolnoma varna...

Se pravi, se na nobeno spletno stran ne prijavljaš tako, da daješ osebne podatke? Niti na Slo-foto? Ebay, PayPal, stock, ipd je pa znanstvena fantastika, a? grin
Kakšna nevarnost kraje osebni podatkov preti lastniku fotke na Flickrju, zaradi fotke? Saj lahko označiš vse kot private, ne daš nobenega osebnega podatka, si izmisliš pristopni e-mail, pa je. Zakaj ne fotke na splet, kot dodaten BU?
 0   

ogabe @ogabe 6. Jun 2011, 13:18

Niti ni toliko problem v kraji osebnih podatkov ampak v drobnem tekstu. Je recimo kdo prebral drobni tekst Gmaila? Slucajno kdo razume tisti tekst predvsem tistega, kjer pise kaj lahko Google dela s tvojimi maili? In ce malo obrnes vse skupaj... je kdo prebral in dobro razumel pogoje vseh teh webov za "arhiviranje" slik in ostalih dokumentov? Jaz priznam da jih nisem (vem pa ravno tisto glede Gmaila), ker me preprosto ne zanima, ampak ce bi imel namen hraniti svoje dokumente pri njih, bi jih pa definitivno prebral... vse! Ne zgolj tisti odstavek, kjer pise koliko te pride letno.
Pa se to... Glede na to da vas vecina slika v RAW... je par GB prostora res vredno se matrati s tem? Ker ko enkrat nalozis kaj vec kot par fotk, je tudi tistih 50GB hudo malo grin
 0   

Stane Crnjak @staneC 6. Jun 2011, 13:39

Lahko jih pregleduje-skenira in ti tako pošilja reklame v mejlu. Saj je bilo o temu že dosti napisano. Ciljano reklamiranje.
Dokumentov pa imam tako malo, da jih ne hranim nikjer. Ne bo nobene velike škode, če bom moral še 1x hčerki napisat opravičilo.
Saj ni nobenega matranja. Izbereš fotke, določiš zasebnost in set in stisneš pošlji.
 0   

Zelod @flambirana_oFca 6. Jun 2011, 13:44

Osebno bolj priporočam hrambo fotografij v prav namenskih datacentrih v tujini. Sam imam v enem večjih in najbolj stabilnih data centrih v Angliji, zakupljenih nekaj GB prostora za najnujnejše podatke. Tovrstni centri delujejo že tudi 20 ali 30 let, so globoko pod zemljo, varni tako pred požarom, potresom kakor tudi nuklearno eksplozijo. Vsaj teorija je takšna. Pa tudi poslovanje/kontaktiranje poteka izključno telefonsko in nič prek samega spleta, kar tudi da neko drugačno perspektivo glede varnosti in resnosti ponudbe. Res pa je, ta najem prostora v takšnem centru ni več x,xx ali xx,xx EUR letno ampak za samo nekaj GB, kar tromestna številka. Če se mi splača, ne vem, ampak dokler plačajo stranke, je ok. Sploh pa v tej moderni dobi, kjer se npr. že tip diskovja in priklopa le-tega kompletno zamenja v 10-ih letih, mislim, da hramba podatkov na trdih diskih, kasetah (DAT npr.) ali CD/DVD-jih, za dobo 10 let in več, nima velikega smisla.
 0   

miha @mihaaa 6. Jun 2011, 14:01

zakaj pa nebi preprosto zakupil placa pri nas, itak ima veliko ponudnikov to precej diseminirano, pa magar za vsak slucaj 2 razlicna serverja oz placa zakupis in das gor, ce te je strah za zasebnost slik itd jih pac se npr za vsak mesec vrzes v truecrypt ali kaj podobnega, seveda mislim to strogo za backup in ne za kazanje ipd..
se 1 varianta je, das e s prijateljem ki ima postavljen server zmenis, kupis 1 disk in imas pac tam remote backup, ce tam gre imas pa itak se svoje, je pa res da moras vsake toliko malo pogledati kako stvar se kaj deluje (sicer vec dela ampak je pa zastonj, ce izvzames ceno diska)
 0   

Aleš @lial 6. Jun 2011, 14:23

staneC je napisal/a:
lial je napisal/a:

Po vseh peripetijah, ki smo jim bili priče zadnje čase, od nasilne ukinitve email-a pri nas, do masovnega vdora v podatkovno bazo Sony-ja, je težko verjeti, da se takšna spravila lahko popolnoma varna...

Se pravi, se na nobeno spletno stran ne prijavljaš tako, da daješ osebne podatke? Niti na Slo-foto? Ebay, PayPal, stock, ipd je pa znanstvena fantastika, a? grin

Verjetno nisem dovolj precizno zapisal - moje osebne podatke lahko dobi kdorkoli z 'levo roko', tudi takšni, ki nimajo niti malo pojma heckanju.
Želel sem zapisati, da na spletu skoraj ni prave varnosti pred krajo česarkoli, od podatkov, gesel, računov, datotek, fotografij. Če se neke baze podatkov lotijo pravi ljudje...
 0   

miha @mihaaa 6. Jun 2011, 14:39

@lial: mislim da glede na to da je to bolj za arhiviranje lahko ob pravi enkripciji (ali dvojni) z ustrezno dolgim/kompleksnim geslom sicer lahko pridejo do podatkov, a jim ti v enkriptirani obliki ne koristijo kaj dosti (za enkrat biggrin )

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati