0   

NikonGeek @NikonGeek 14. Jun 2011, 14:01

Zanima me kdaj na objektivu uporabljam senčnik oziroma kdaj ga je najbolje uporabiti. In pa seveda čemu je namenjen?

LP confused
 0   

Žiga @zcetrt 14. Jun 2011, 14:19

http://en.wikipedia.org/wiki/Lens_hood
4.
 0   

Miha @cedo 14. Jun 2011, 14:21

Senčnik - kako lepo ime; še lepše od "sončna zaslonka" smile
Photography, the word itself: Photography or the application of the Chemical rays of light to the purpose of pictorial representation. Sir John. F. W. Herschel, 14 March 1839.
 0   

Jernej Lasič @Sviri 14. Jun 2011, 14:28

Jaz ga skoraj vedno ušorabljam. Ne toliko zaradi vpadne svetlobe, kot zaradi dodatne zaščite..
Krotim fotone. Kako? Poglej na [url=www.foto-lasic.com]www.foto-lasic.com[/url]
 1   

Aleš @lial 14. Jun 2011, 14:31

Se strinjam z ugotovitvijo ceda, bilo bi bolje uporabiti 'senčnik', ker je del oznake (zaslonka) preblizu neki drugi zaslonki.

Sicer pa, kdaj ga uporabljam in kdaj ne: vedno ko fotografiram podnevi in na prostem, ne glede na smer posnetka. Neželen odsev je lahko tudi zaradi česa drugega, ne le zaradi direktnega sonca. Snamem pa ga (senčnik) kadar vem, da bom uporabljal vgrajeno bliskavico.
Zahvala: NikonGeek
 0   

MiroN @MiroN 14. Jun 2011, 14:38

Jaz ga imam vedno gor (senčnik namreč), ker potem večina misli, da sem "profič" laugh laugh
 0   

NikonGeek @NikonGeek 14. Jun 2011, 14:52

Sepravi je namenjen skoraj za vsakršno uporabo. Kako pa je s fotografijo ko slikam z bliskavico in uporabljam senčnik?
Drugače pa hvala vsem za odgovor.
(Strinjam se s tabo MiroN,precej bolje zgleda hahaha).
 0   

Aleš @lial 14. Jun 2011, 15:08

Pri uporabi vgrajene bliskavice bi lahko senčnik povzročil senco na spodnji strani posnetka, vendar le pri bolj širokih kotih.
Seveda pa je to odvisno od vrste aparata, objektiva in velikosti senčnika.
 0   

Miha @cedo 14. Jun 2011, 15:10

Pa če je prav dolg (senčnik namreč) pazi, ko opletaš z njim. Pri poceni objektivih je nataknjen na skrajni konec, kar pomeni velik stres za vodila v objektivu, če kam rukneš z njim. Povedano drugače: če je senčnik velik (kar je zdaj skrajno moderno, posebno pri zumih) boš prej kam ruknil z njim, kot brez njega in verjetno poškodoval objektiv.
Photography, the word itself: Photography or the application of the Chemical rays of light to the purpose of pictorial representation. Sir John. F. W. Herschel, 14 March 1839.
 0   

NikonGeek @NikonGeek 14. Jun 2011, 15:40

Hvala vsem za te informacije. Zdaj vem kdaj in zakaj uporabljat. Hvala!
 0   

chips @chips 14. Jun 2011, 16:33

Tisti je reku: "Lens hoods are for men who want to make their lenses look bigger."
[i:0172c3323d]"Z zensko, ki jo ljubim, gledam soncni zahod in si mislim: 1/250, f8" (Canon)[/i:0172c3323d]
| [url=http://www.deniszupan.com]DENISZUPAN.COM[/url] | [url=http://blog.deniszupan.com]BLOG[/url] |
 0   

urosm @urosm 15. Jun 2011, 06:22

cedo ima tudi avto brez odbijačev in blatnikov, da nebi slučajno kam ruknil z njimi laugh
 0   

Miha @cedo 15. Jun 2011, 06:43

Bingo! Zato pa nikoli v vaše konce ne zaidem. grin grin
 0   

DamDesign @DamDesign 15. Jun 2011, 12:49

Se strinjam z nekaterimi predhodniki:
Na moji kombinaciji Nikon D3000 + Nikkor 18-105 je "sencnik" vedno gor, razen, ko uporabljam vgrajeni flash.

Razlogi so pa itak ze nasteti zgoraj grin
Don't try to turn me into something I don't want to be. You'll be the one suffering in the end...

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati