0   

jaka95 @jaka95 14. Jun 2011, 20:25

upset Vem, že veliko tem je bilo o tem napisnega, pa vseeno... Odločil sem se za nakup enega od teh dveh bodyjev. Fotografiram predvsem šport (avtomobilizem...), koncerte ter naravo. Nevem kaj izbrati- D300s ali D7000. Pri D300s me najbolj moti manjše (a za moje pojme čisto dovoljno) število megapikslov, problem pa nastane ker so vsi proizvajalci na fotoaparatih APS-C začeli višati št. megapikslov ter bo D300s kmalu postal zastarel...pri tem modelu pa mi so všeč "bližnjice" na ohišju. Ne vem pa kako je z ISO občutljivostjo. Prosim za čim več mnenj... je že kdo sprobal oba bodyja?

Hvala in LP Jaka
 0   

SJan @SJan 14. Jun 2011, 22:17

MP-jev bo imel tudi D300s čisto dovolj, verjetno ne misliš fotkati za velike plakate, ali pač smile ? Za internetno rabo da dandanes tudi D2h še zmeraj solidne rezultate, pa ima samo 4 MP. Kar se tiče isa, je tu D7000 na račun novejšega senzorja v prednosti, ampak mene nekako po ergonomiji ni prepričal. Imam trenutno D200, ki je navzven praktično identičen D300s in mi veliko lepše sede v roko kot D7000, kar po moje spet ni tako zanemarljivo. Glede hitre dostopnosti imaš povsem prav. Poleg tega ima pri športu D300s še en velik plus- boljši af.
Lp
Jan
 0   

jaka95 @jaka95 15. Jun 2011, 05:47

Pravkar naročam... D300s! Za neke jumbo plakate ne mislim fotkat, bi pa včasih naredil kakšen stenski koledar, za to je pa 12mpix čisto dovolj... thumbsup
 0   

Andrej @fotokaj 15. Jun 2011, 06:50

Nič bat, 12 mpix je tud za "jumbo plakate" dovolj. Še precej manj je dovolj.

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati