0   

igor @rabida 17. Jun 2011, 20:46

Lepo pozdravljeni!

Prijatelj ima trgovino s hokejsko opremo in me je prosil, če bi mu lahko novo opremo poslikal, slike pa bi objavil na spletni strani. Ker sem sam še začetnik in nimam preveč izkušenj s takšno fotografijo, bi vas prosil, če mi lahko kdo svetuje:

- kakšno postavitev opeme izbrati
- kakšne nastavitve za slikanje uporabiti ( slikalo se bo verjetno v zaprtem prostoru )
- uporaba stativa je priporočljiva, če ne že obvezna, kajne?
- ter seveda cena, nisem še nikoli nič takega delal, tako da tudi glede cene nevem, seveda pa je treba vedeti, da sem še začetnik, torej neka previsoka cena tu ni realna.

Vsem se zahvaljujem za odgovore, lp Š.
 0   

Matevž Lavrič @rezist 17. Jun 2011, 23:13

to pa ste prijatelji ej biggrin
 0   

grega @palck 1. Jul 2011, 12:06

Moja cena bi bla gajba pira pa bi jo zraven popila laugh
 0   

Andraž @ASkobi 1. Jul 2011, 12:12

Če je dobr frend bi blo logičn da mu to nardiš zastonj, sploh pa če še dobro ne znaš fotografirat. grin
Poskrbet morš za dobro osvetlitev, mogoče pride v poštev kakšna bliskavica pa kakšen odbojnik. Glej pa tud, da boš izbral primerno ozadje, da ne bo preveč izstopajoče.
 0   

martin @mart911 1. Jul 2011, 17:07

Kot so ti ze drugod stevilni napisal je zadeva kar komplicerana če želiš dobro naredit.
Glede postavitve si poglej kako drugo trgovino s hokejsko opremo in boš vidu kaj ti dobr zgleda.
Ozadje bi sam izbral belo, glede osvetlitve pa čim bolj enakomerno po celotnem artiklu.
Glede cene pa ti je tut že nekdo lepo napisal, da ti prijatelj verjetno kljub temu da je tvoj prijatelj ne daje oprem brezplačno ampak bi ti verjetno dal le popust, kar se pa tiče da si začetnik-če bodo fotografije kakovostne ne vidim problema da bi za njih manj zaračunal kot nekdo, ki ima že xxlet izkušenj-plača naj se kakovost fotografije ne tvoje izkušne.
In res še enkrat premisli če si sposoben narediti kakovostne fotografije drugače mu kot prijatelj raje svetuj koga, ki se s tem ukvarja.
 0   

GruL @GruL 7. Jul 2011, 07:11

do it for FREE
Graviranje, oblikovanje, športna priznanja in fotografija
www.gras-gruber.com
 0   

Aleš @lial 7. Jul 2011, 07:28

GruL je napisal/a:
do it for FREE

BTW - a so štampiljke tudi FREE?? grin grin grin

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati