0   

Klemen @xklemen 18. Jun 2011, 10:23

Pozdravljeni,

imam težavo pri urejanju fotografije, ki sem jo dobil v vektorskih veličinah.
Zadevo sem uvozil v CD V15 iz .PDF formata 1:1.

Sedaj imam težavo, ker je zelo veliko različnih stilov (debeline črt, krogci ...) in ne morem dati combine, ker se vsi styli združijo v enega.
Potreboval bi vse kar je črnega, da je ena površina, da nato CNC rezkalnik obkroži.

Mogoče ima kdo zamisel kako to storiti?

Zahvaljujem se vam za pomoč!
 1   

iztok @izo 18. Jun 2011, 11:36

čist tako na pamet:
vse crtl q (convert to curves), črte convert outline to object ipd, potem pa združi oz pofilaj še kaj prej, če je potrebno..
samo je težko točno povedat, ker ne vem kateri vsi objekti so notr itd. če ti ne gre, mi lahko pošlješ, bom probal kaj scumprat..
Zahvala: xklemen
 0   

iztok @izo 18. Jun 2011, 11:37

a rabiš to drugače za na cutter (naklepka)? kr v osnovi je to podloga za vezje oz za fotopostopek nanosa sloja na ploščico..
 0   

Klemen @xklemen 18. Jun 2011, 12:16

izo je napisal/a:
čist tako na pamet:
vse crtl q (convert to curves), črte convert outline to object ipd, potem pa združi oz pofilaj še kaj prej, če je potrebno..
samo je težko točno povedat, ker ne vem kateri vsi objekti so notr itd. če ti ne gre, mi lahko pošlješ, bom probal kaj scumprat..

Naj se prvo zahvalim za tako hitri odgovor.

Vse kar je v tem dokumentu je vektorsko (curves) .. in če kliknem combine dobijo vse črte enake lastnosti, če ima določena črta debelino 2mm in druga 1mm .. priredi po svoje vsem enako debelino ...

Če je možnost, da vam pošljem bi bil zelo hvaležen, jaz se že kar nekaj časa mučim vendar brez uspeha ..

Če bi bila zadeva za foto postopek sploh nebi bil problem, vendar se gre za CNC obdelavo in potrebujem eno samo površino, ki jo bo program nato pretvoril v kordinate od rezkarja.

Hvala!
 0   

iztok @izo 18. Jun 2011, 12:20

hmm, potem bo res najbrž kakšna pretvorba v pdf ipd, kjer se vse pomeša. dej pošlji mi na mejl (poglej v profil), pa bom malo pogledal, ko sem glih pri compu.
 0   

Klemen @xklemen 18. Jun 2011, 12:22

izo je napisal/a:
hmm, potem bo res najbrž kakšna pretvorba v pdf ipd, kjer se vse pomeša. dej pošlji mi na mejl (poglej v profil), pa bom malo pogledal, ko sem glih pri compu.

Sem že poslal. smile
 0   

iztok @izo 18. Jun 2011, 12:49

sem pogledal. fill-i so narejeni iz črt, to ne vem zakaj je potrebno (program za cnc si te poti rezkanja sam potem nardi, kolkr vem), zdej bi treba vse to ven pobrisat pa spravit samo outline ven, samo bo treba malce več igračkanje s tem, trenutno pa tolk časa nima na žalost, ker rišem nekaj drugega..
zdej razbijat in združevat vsako črto posebej v fillu pa spet ni ravno hitra rešitev. bo kr precej dela v vsakem primeru, imam občutek. mogoče je lahko skrajna varianta vse skupaj pretvorit v jpeg, pa čez trace (zbereš outline) spustit. sigurno najhitreje, samo manj natančno..
 1   

iztok @izo 18. Jun 2011, 13:09

sem ti poslal trace verzijo, nekaj mejl heca, upam da si dobil..
Zahvala: xklemen
 0   

Klemen @xklemen 18. Jun 2011, 13:30

izo je napisal/a:
sem ti poslal trace verzijo, nekaj mejl heca, upam da si dobil..

Zgleda kar v redu, bom videl ali bo zadovoljen naročnik ..

Hvala za enkrat!

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati