0   

David @dlicen 18. Jun 2011, 14:36

Najbrž bo v bližnji prihodnosti potrebno nabavit tudi laptopa. Tega sem se vrsto let uspešno otepal, zdaj pa bo zgleda neizogibno.
Ker sem že kar malo izven scene in nisem na takočem s trenutnimi best-buy opcijami, bom kar vprašal tudi tukaj.

Torej, rabim laptop, ki bo dovolj zmogljiv za kulturno poganjanje cada, 3d aplikacij in adobe paketa. Rad bi, da je dokaj prenosen (torej cca 15"), znotraj tega pa z dokaj visoko resolucijo (npr. 1600x900). Raje mat ekran. V pisarni bo itak priklopljen na 24" lcd (ki mu mora grafična omogočati kvalitetno sliko). Numerična tipkovnica na desni bi bila ok. Po možnosti naj se čim manj segreva, ampak to so že finese.

Nekaj vprašanj. Kateri je najboljši vmesnik za priklop zunanjega monitorja? Testiral sem kabel vga>dvi in potem hdmi priklop. Pri prvem je slika bila porazna, s hdmi pa kar dobra. Ali je hdmi običajen priklop? Katero procesorsko družino naj gledam, i5 ali i7? Kaj pa grafična kartica, amd ali nvidia, in katera družina? Nenazadnje katera firma prenosnikov? Kako je z Asusi, baje so za ceno kar dobri, niso pa fancy? Mene zanima dobro razmerje price/performance.

Hvala za vsako misel.
 0   

Klemen Blokar @kleb 18. Jun 2011, 14:59

Jaz bom pristavil samo misel, da se ti izplača mislit na to, da boš imel USB 3.0 priklop. Brez tega se ti kaj lahko zgodi, da boš že čez par let bentil čez svoj nakup...

Sicer pa so Asusi po mojem mnenju precej solidni, ja.
 0   

David @dlicen 18. Jun 2011, 15:13

Hvala, vidiš, na to usb 3.0 sploh nisem pomislil, ker o njem ne vem praktično nič (še).
 0   

Klemen Blokar @kleb 18. Jun 2011, 23:33

Kar rabiš vedeti o USB 3.0 je to, da je bistveno hitrejši od dvojke in da ga razni spominski ključki in zunanji diski višjega razreda že podpirajo. Kar pomeni, da bo najverjetneje čez tri leta že nepogrešljiv... Po mojih izkušnjah laptop prej povozi čas pri povezljivosti, kot pa pri moči procesorja. Poleg tega močnejši procesor tu skoraj vedno pomeni tudi več gretja. Tako da se ne bi preveč obremenjeval na tvojem mestu, če dobiš mašinco z i5 in ne z i7 - je bolj bistveno, da imaš lepo količino RAMa notri.
 0   

tone sekne @tonccy 19. Jun 2011, 07:13

Če bi ga jaz kupoval, bi bil zraven obvezno tudi HDMI-in. Večinoma so le HDMI-out.
USB 3'0 pa itak.

LP
 0   

Klemen Blokar @kleb 19. Jun 2011, 11:36

No, o HDMi-in pa jaz vem bolj malo. Čemu pa to koristi?
 0   

David @dlicen 19. Jun 2011, 17:41

OK, malo sem se zagledal v tegale. Dobim za ta denar kaj boljšega?

http://www.enaa.com/oddelki/racunalnistvo/izd_3286_avt099740_prenosnik_asus_n73sv-tz137v_i7-2630_2x500gb_vga_w7_17_3
 0   

jernej kaše @zapp0 19. Jun 2011, 20:43

17 colec je premičnik, ne prenosnik

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati