0   

Damir @smilodon 19. Jun 2011, 08:30

Pozdravljeni!

Sem pred nakupom svojega prvega DSLR-ja. Po tehtnem razmisleku sem izbor skrčil na:

- Canon 50D (rabljen)
- Canon 600D (nov)
- Nikon D90 (nov)

Glede objektivov na Canonovi strani sem razmišljal med Canon EF-S 17-85mm f/4-5,6 IS USM in Canon EF-S 18-135mm f/3,5-5,6 IS. Na Nikonovi strani pa bi najverjetneje vzel AF-S DX NIKKOR 18–105 mm F/3,5–5,6 G ED VR.

Slikal bi večinoma vse (makro, pokrajine, nekaj športa ipd.), video pa mi ni v prvem planu.

Zanima me, kaj bi bila najboljša izbira.

Hvala Za odgovore! smile
 1   

Žiga @zcetrt 19. Jun 2011, 11:30

Najbolje je, da si že v štartu na listo dodaš 50mm F/1.8 objektiv (Nikonov je malo dražji in malo boljši od Canonovega - boljši v hitrosti in natančnosti ostrenja, kakovbosti izdelave in bokehu). Prav ti bo prišel povsod, kjer bo osnovnemu zumu pošla sapa - portreti in šport.

Na makro lahko sprva pozabiš - vsaj na pravi makro, s katerim nas razvajajo kompaktni aparati. Potrebuješ namenski objektiv, za začetek pa je morda dovolj tudi kakšna predleča (Raynox 250 oz. nekaj takega v kombinaciji s 50mm !.8 objektivom).

Pri ostalem ti težko objektivno svetujem. Sem rumen. Se pa ne bi odločil za 600D. Ampak to je mogoče že malo kaprica - rad imam dodaten LCD zaslonček, dovolj priročnih gumbov in svetlo iskalo ter prostor za prste, ko zagrabim aparat.

Na koncu pa seveda veliko pomeni tudi cena - tega razmerja pa ne poznam.
Zahvala: smilodon
4.

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati