0   

Anja @pitku 19. Jun 2011, 09:31

Pozdravljeni,
potrebujem vaš nasvet smile

Ker se je na moji 40D pojavil error 99 in je popravilo le tega precej drago, so mi predlagali, naj raje kupim nov/rabljen body.
Finančno sem trenutno bolj na slabem, zato sem si najprej umislila 550D, po premisleku in prebiranju forumov pa bi se rajši potrudila "napraskati" še nekaj denarja in si nabavila 7D, če ne celo rabljeno 5D.
V kratkem gre kolega v Ameriko, zato bi lahko kakšnih 200€ profitirala.

Drugače, če bo kaj v pomoč, imam objektive:
50mm 1.4
85mm 1.8
17-85mm 4-5.6

Razmišljam pa še o nakupu kakšnega širokokotnega (recimo 10-22mm) in tele (70-200mm).

Moja prioriteta so portretna in poptniška fotografija, zelo me zanima tudi modna.

Hvaležna vam bom za kakršenkoli nasvet!

Anja
 0   

Žiga @zcetrt 19. Jun 2011, 11:22

Z nakupom 5D izgubiš 17-85 objektiv, saj ne deluje "dobro" na DSLR-jih s full frame tipali. Tako da ti strošek kar občutno naraste, se mi zdi. Že res, da ga lahko prodaš, a občutka, koliko dobiš zanj in koliko stane primerljiv objektiv za full frame, nimam. Sam v rumenem taboru grin

550D je, kar se bodya tiče, korak razred niže od 40D. Ergonomija je, vsaj po mojem mnenju in izkušnjah, občutno slabša (velikost, kontrole, namenski LCD in najbrž še kaj). 5D je pa že kar glomazna zadeva in za moj okus prevelik za nosit povsod s sabo (omenjaš popotniško fotografijo). Če bi bil na tvojem mestu, bi se najbrž odločil za 7D.
4.
 0   

misfits @misfits 19. Jun 2011, 11:41

zcetrt, mogoče raje ne bi svetoval, če ne poznaš Canonov.
glomaznost 5d proti 7d si lahko tukaj pogledaš http://www.dpreview.com/products/compare/side-by-side?products=canon_eos7d&products=canon_eos5d&products=canon_eos5dmkii
17-85 pa sploh fizično ne gre na 5d

kolk je to drago? za popravilo 40d, dvomim, da je dražje, kot bi bil brezhiben aparat še vreden.
 0   

Anja @pitku 19. Jun 2011, 13:23

Jutri zvem natačno ceno, baje je šla glavna nadzorna plošča, katera stane cca 200€, plus delo, plus davek. Najbrž bom vseeno privolila v popravilo, vendar se bojim, da se bojo kasneje pojavljale nove napake oz. errorji (recimo zaklop).
Objektiv 17-85 pa itak zelo malo uporabljam, tako da ne igra tako pomembne vloge pri odločitvi.
 0   

misfits @misfits 19. Jun 2011, 14:17

če bo več kot 300 €, se pa res ne splača popravljat
drgač, če ne rabiš glih hitrega AFja, pol se mi zdi boljša izbira rabljen 5d kot 7d.
 0   

Jernej @JernejZ 19. Jun 2011, 15:16

Glede rabljenega 5D. Če se odločiš za tega mi pošlji zasebno sporočilo ker je en naprodaj grin
 0   

Žiga @zcetrt 19. Jun 2011, 15:40

Se opravičujem za napako. Hvala, da si popravil.
4.
 0   

RZ67 @RZ67 19. Jun 2011, 20:14

Načeloma je tudi moj 40D z dodatki na prodaj, če seveda ponudiš OK ceno.

Na dan 7.6.2011 ima samo 6.329 proženj (prvi zaklop!), glej sliko, in je v brezhibnem stanju.

Dodatki so:
- Canon BG-E2N grip
- dodatna baterija Canon BP-511A
- Really Right Stuff BGE2-L40 l ploščica za 40D z gripom http://tinyurl.com/6fp8q5p
- Canon EF-D medlica z gridom
- Canon rubber frame EB + canon dioptric correction lens EB, dioptrija -4 (če nosiš očala)

Vse je brezhibno, z računi in še s škatlo. 40D je bil sicer kupljen pri nas, vendar imam navodila samo angleška, ker sem jih z nekom zamenjal za slovenska (meni so angleška ljubša).

Za več info na ZS ali strobist.si@t-2.net.

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati