0   

anita @anitaaa 21. Jun 2011, 22:21

odločila sem se da bom kupila zrcalnorefleksni fotoaparat:) moja prijatelca ima canona 1000D (http://www.mimovrste.com/artikel/1730274731/digitalni-fotoaparat-canon-eos-1000d-efs-18-55-ii ) in me je ful naudušu...
- kateri fotoaparat nivažno firma bi biw podoben temu ali pa bi biw celo malo bolši?biggrin

hvala že za vnaprej:)
 0   

andyz @andyz 22. Jun 2011, 08:07

Canon 1100. none
 0   

cebelca @cebelca 22. Jun 2011, 09:34

Določiti si moraš finance, ki si jih pripravljena v fotoaparat vložiti in pa opredeliti kaj želiš fotografirati. Boljših fotoaparatov od Canon 1000D je namreč ogromno. smile Sedaj pa odvisno koliko boljši fotoaparat od prijateljice želiš imeti. smile

Drugače pa lahko pogledaš za:

- Canon 1000D
- Nikon D3000
- Nikon D3100

To so vstopni DSLR
 0   

Janez Pelko @Wartburg 22. Jun 2011, 09:39

Vrhunske fotke lahko dobiš iz kateregakoli DSLR, ne glede na znamko ali leto nastanka. Od nekje 2003, ko so prišli na trg aparati s 6 megapixli, nimaš kaj zgrešiti.
Fotke iz mojega D100 se še vedno lepo prodajajo smile
 0   

Žiga @thunder_road 22. Jun 2011, 09:41

Predvsem ne kupovati fotoaparata po kriteriju, da bo boljši od soseda/kolegice, ampak po svojih potrebah. Če ima sosed doma specialko, ki je boljša od mojega trek kolesa, mi ne pomaga nič, če kupim še boljšo specialko, če potem ne bom mogel z njo niti na en ornk makadam...
Pravilnik portala: [url]https://www.slo-foto.net/legal-pravila.html[/url]
 0   

RZ67 @RZ67 22. Jun 2011, 11:44

Wartburg je napisal/a:
Vrhunske fotke lahko dobiš iz kateregakoli DSLR, ne glede na znamko ali leto nastanka. Od nekje 2003, ko so prišli na trg aparati s 6 megapixli, nimaš kaj zgrešiti.
Fotke iz mojega D100 se še vedno lepo prodajajo smile

Smem vprašat, kaj uporabljaš danes, ali si D70 prodal in zakaj nisi ostal na D100?

Hvala za odgovore. Tudi jaz še vedno fotkam na 40D iz leta 2008, ki je moj edini digitalni fotoaparat (DSLR).
 0   

Janez Pelko @Wartburg 22. Jun 2011, 12:53

Ja, še vedno delam z D70, pravzaprav z dvema. Eden je navaden, drugi je IR. Nobenega ne mislim prodati.
Sinhronizirata pri VSEH časih, saj imata svojevrsten zaklop, ki je mehanski do 1/125, naprej pa elektronski (pa ne bi tu dolgovezil). Delovanje sinhronizacije preverjeno na terenu, večkrat.
Tudi sicer je to odličen aparat, doma imam brezhibne povečave 40x60cm. Več pa itak nimam namena printati.
D100 sem tedaj prodal zato, ker sem dobil izjemno ponudbo za D2x. Kasneje sem dokupil še D70. D2x ima sedaj moja punca, jaz sem šel pa na FX izključno zato, ker takrat še ni bilo ekvivalenta Sigme 12-24, s katerim delam veliko, za film mi je pa zmanjkovalo časa. Tele so pa še na film: http://www.janez-pelko.com/html/celovnik1.htm
Zadnje čase spet fotkam malo več, uporabljam pa marsikaj, če te že zanima smile Od DSLR obeh formatov do leica formata filmov in naprej. 6x6, 6x17, 13x18 pa še kaj vmes.
 0   

Miha @cedo 22. Jun 2011, 13:03

Pa še res je! d70 in d40 sinhronizirata fleš na 1/8000 oz 1/4000! Sem že pozabil...moram nataknit metza in se malo poigrat na kakšen sončen dan smile
Photography, the word itself: Photography or the application of the Chemical rays of light to the purpose of pictorial representation. Sir John. F. W. Herschel, 14 March 1839.
 0   

jernej kaše @zapp0 22. Jun 2011, 13:13

ne štekam, zakaj tega ne vgradijo v druge kamere... grr.. vsekakor to postavi d40 na nišan na ebayu :-)
 0   

Janez Pelko @Wartburg 22. Jun 2011, 13:21

Saj so vgradili smile tudi v D50 smile
Če ne pa zeissovi PQi objektivi, mislim da sinhronizirajo do 1/1000 smile
 0   

Miha @cedo 22. Jun 2011, 13:30

Pa moja Werra do 1/750s smile
Photography, the word itself: Photography or the application of the Chemical rays of light to the purpose of pictorial representation. Sir John. F. W. Herschel, 14 March 1839.
 0   

Aleš @lial 22. Jun 2011, 14:17

thunder_road je napisal/a:
Predvsem ne kupovati fotoaparata po kriteriju, da bo boljši od soseda/kolegice, ampak po svojih potrebah.

Se ne bi mogel bolj strinjati.
Vendar tak nasvet le redki novinci uspejo razumeti, pa čeprav je še kako dober.
Miselnost, "da je: moj novejši od tvojega, moj objektiv daljši/dražji, moj ima več gumbov, moj ima večji ekran, moj je canikon, moj je v lepši torbici" itd, itd, je del vsem znane slovenske folklore.
Samo, da imamo večji avto od sosedov, pa čeprav bo meso enkrat na 14 dni na mizi....

Poznam primer premožnega vaščana, kjer je njegov sin gradil novo hišo in ker hiša ni bila najvišja v vasi, ni govoril s sinom dve leti...

Sory za off grin

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati