samo da mogoče spomnem, če koga zanima:
v beta verziji so naredili aplikacijo, ki ne rabi vmesnega člena, torej lahko smartphone ali tablico direkt priključimo prek usb kabla na dslr (to, kar sem spraševal že nekaj časa nazaj). torej, v kombinaciji s kakšno tablico dosti večji liveview, predogled slik, upravljanje fotiča itd. ni treba več laptope vlečt s seboj..
sicer za kakšen šport ipd ni, za bolj tripod scene pa sigurno zanimivo. zaenkrat še v beta verziji, vendar sem prepričan, da bo hit, napoveduje se ji že naslov aplikacije leta, če sem prav zasledil. še vedno mam nos, hehe..
http://dslrcontroller.com/
https://market.android.com/details?id=eu.chainfire.dslrcontroller&feature=related_apps#?t=W251bGwsMSwxLDEwOSwiZXUuY2hhaW5maXJlLmRzbHJjb250cm9sbGVyIl0.
p.s. tudi to bom naložil, bo pa treba rootat telefon, očitno:
Samsung Galaxy S2
Various KG and KH firmwares: root not required
Other firmwares: root required
hmm..
baj d mimo, tisti ki ste v tem, kaj pomeni KG in KH, predvidevam da ni ni to, kar mobitel naloži gor?
drgač pa še free aplikacija, ki dela samo kot sprožilo na telefonu oz. tablici (verjetno tudi timelapse, kar bi znalo biti zanimivo):
https://market.android.com/details?id=eu.chainfire.remoterelease