0   

RZ67 @RZ67 30. Jun 2011, 07:33

Verjetno sam najbolje poznaš svoje potrebe, glede na tvoj stil, a ne grin

Po linkanem predpostavljam, da boš imel marelo za key, strip box pa za rim/kicker grin

Če je tako, ti raje svetujem, da marelo zamenjaš za bel beauty dish, strip box je pa lahko tudi manjši (140x35 recimo), tud za cel body fotkanje. Marelo na terenu namreč hitro odpihne, beauty dish pa obstane. Minus je samo v transportu, ker ti beauty dish vzame več placa. Glede modifikatorjev je fajn imet še:
- Grid za beauty dish.
- Zokno za beauty dish (ti naredi iz BD-ja oktabox).
- 1/4 CTO gel za na BD je tud fajn, če hočeš mal otoplit kožo.
- Grid za stripbox je fajn, če ga boš tko postavljal, da tvegaš flare. Če nimaš grida boš rabu kakšen flag pred kamero.

Glede luči. 300Ws zunaj sredi dneva za delo pri f/11 - f/16 ISO 100 in 1/125 - 1/200s bo malo premalo. Vzemi vsaj 500Ws (jaz imam 600Ws).

Kaj še rabiš?

- Za centralno overhead beauty dish je fajn imet še prečno roko ali boom (jaz imam oboje).
- Ene par vreč s peskom, sicer ti bodo stojala hitro padala.

To bi blo pa vse, po moje.
 0   

Matej @OKO 6. Sep 2011, 07:43

Kaj pa pravite na tole?
http://www.ebay.com/itm/160603045289?ssPageName=STRK:MEWAX:IT&_trksid=p3984.m1423.l2649#ht_3211wt_1139
lp
m
[b:a0bce5c5bb]kali juga[/b:a0bce5c5bb]
 0   

RZ67 @RZ67 6. Sep 2011, 08:50

Je 3x 250W, generični kitajčki bi rekel. Za kaj pa bi uporabljal? Ker, na splošno je dosti neuporabno, vsaj meni. Je pa zelo poceni.
 0   

Matej @OKO 6. Sep 2011, 08:55

Za studijsko fotografijo, zdele bo kmalu mrzlo in bo treba nekaj za v bajto nabavt.
Sicer pa razmisljam tudi da bi to uporabil zunaj, doosvetlitve..
Je pa res, da kar se tiče cene se ne obremenjujem več, ker sem z poceni opremo delal dobre fotke, zanima me predvsem delovanje takšne zadeve, če ima kdo izkušnje, kdaj lahko pričakujem cerknitev smile.
lp
m
[b:a0bce5c5bb]kali juga[/b:a0bce5c5bb]
 1   

RZ67 @RZ67 6. Sep 2011, 14:50

OKO je napisal/a:
Je pa res, da kar se tiče cene se ne obremenjujem več, ker sem z poceni opremo delal dobre fotke, zanima me predvsem delovanje takšne zadeve, če ima kdo izkušnje, kdaj lahko pričakujem cerknitev smile.

Izkušenj s temi nimam (delam s Canon Speedlites in Profoto Acute). Po moje ni toliko problem v crknitvi kot v servisu in rezervnih delih. Recimo, kje kupiš novo bliskovno žarnico, ko ta crkne ipd. Vendar spet, za to ceno, če dela 6 mesecev je verjetno že OK, pol ti ostanejo stojala, marele, softboxi, torba ... Če po kosih to naprej prodaš po 20 eur / kos si na 160 eur, torej te ena glava pride pod 15 eur. Skratka, no brainer.
Zahvala: SimonG

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati