0   

Matej V. @SLOMatej 6. Jul 2011, 14:10

Pozdravljeni!

Razmišljam, da bi malo nadgradil svojo trenutno foto opremo in za svojega EOSa 500D nabavil Canonov objektiv EF-S 55-250 (https://www.slo-foto.net/novice/2011/06/14/canon-predstavil-ef-s-55-250-f-4-56-is-ii).

Uporabljal bi ga za običajne fotografije na kakšnih izletih, fotografiranje narave, živali, mest, ljudi ter tudi kakšne bolj umetniške fotografije.

Kaj mislite, bi bila to dobra naložba, dobra nadgraditev oz. zamenjava namesto trenutnega EF-S 18-55 mm, ki sem ga dobil poleg fotoaparata?
Ga kdo ima, kako ste zadovoljni z njim? Dela kakovostne, lepe in ostre fotografije, kot so tiste od pravih profesionalcev?
Vsi predlogi in nasveti zaželeni.

Pa še, da ne odpiram nove teme; kupil bi še bliskavico Canon 430EX II. Bi bila za običajno in občasno nekoliko bolj resno in zahtevnejšo uporabo solidna za mojega EOSa 500D? Npr. pri fotografiranju kakšnih prireditev in tudi pomembnejših dogodkov.
Če kdo uporablja, seveda vsi predlogi in nasveti zaželeni.

LP
 1   

Grega @kreco 18. Jul 2011, 16:14

Za objektiv 55-250mm ti sigurno svetujem da ga kupiš ker je v kompletu s 18-55 čist uredu edino kar je mal najmajšo blendo f4 tako da nebi mogu slikat v bolj temnih prostorih smile
Zahvala: SLOMatej
 1   

andyz @andyz 18. Jul 2011, 17:51

V temnih prostorih je brez stativa itak problem, tudi če bi imel 2,8. Ima pa IS, kar nadomesti vsaj eno blendo, če ne več.
Če imaš pokrito do 55 mm, potem tu ni kaj dosti razmišljati, da dodaš še tega.
Glede kakovosti bi pa težko rekel, samo s Canonom ne moreš kaj dosti mimo udariti.
Zahvala: SLOMatej
 0   

Matej V. @SLOMatej 24. Jul 2011, 15:20

Sem se včeraj odločil za EF-S 55-250 in 430EX II. Upam, da bom zadovoljen. smile

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati