0   

Matjaž @moki76 9. Jul 2011, 00:10

Spoštovani,

za nogometni klub kupujem fotoaparat, pa so mi svetovali na osnovi mojih želja Sony HX100 v....
Moje želje so bile predvsem (aja, sem popoln začetnik kar se fotografije tiče, vendar želim osvajati znanje):
- kot veste, v nogometu se dogaja večinoma v gibanju in želim, da je igralec v teku nezamegljen
- dolžina igrišča je cca.100m, če bi želel slikati sceno cca. 50 m ali bi lahko delal kvalitetne fotografije
- če je tekma pod reflektorji,... me zanima kateri fotoaparat bi izdelal dobro fotografijo

In predlagali so mi tega Sonyja. Kaj mi vi lahko poveste? Bom pa urejal spletno stran kluba, izdajali bomo mesečne biltene- klubsko revijo z veliko fotografijami,...

V naprej hvala za mnenja in predloge.

http://www.sony.si/product/dsc-h-series/dsc-hx100v
 0   

Aleš @lial 11. Jul 2011, 05:19

Po tem, kar sem uspel pogledati na testnih straneh in glede na to, za kaj ga nameravaš uporabljati, bo kar prava izbira.
Moraš pa vedeti, da gre za tako imenovani 'super zoom' aparat, kar pomeni da bodo posnetki pri velikih goriščnicah (zoom do konca - 810mm) bolj pogojno uporabni v velikih formatih in čisto sprejemljivi pri objavi na netu v velikosti tam do 600px. Ob uporabi stojala pa tudi več.
Tudi začetni kot zajema pri 27mm bo za posnetke skupin dovolj dober. Ne nazadnje - funkcija 'panorama' ti bo omogočila da fotografiraš skupino precej bližje, ali pa v enem potegu zajameš celo igrišče itd...
 0   

Matjaž @moki76 11. Jul 2011, 06:28

Hvala za odgovor.

Predvsem me zanima, kako je s slikanjem igralca, npr. v hitrem teku, da je slika igralca ostra (ozadje pa zamegljeno, se mi zdi). Kako se tej nastavitvi reče?
 0   

Aleš @lial 11. Jul 2011, 07:02

Gre za tehniko fotografiranja 'panning', kjer je spretnost fotografa na prvem mestu, no ja, nekaj pa tudi sposobnost aparata pripomore k temu.
 0   

Matjaž @moki76 11. Jul 2011, 07:03

in sony hx100 v ima to sposobnost? smile

hvala
 0   

Aleš @lial 11. Jul 2011, 07:12

Ima.
Možnost nastavitve daljšega časa in zaprte zaslonke, stabilizacija in večja goriščnica so faktorji, ki pomagajo pri panningu.
Sicer nisem ravno vešč te tehnike, vendar mislim, da so v osnovi to pogoji za uspešen posnetek.
 0   

Matjaž @moki76 11. Jul 2011, 07:20

Res hvala za pomoč.

Kako se imenuje ''ta funkcija'' pri lastnostih aparata, da vem, da to fotoaparat ima?
 0   

Aleš @lial 11. Jul 2011, 07:51

Ne vem, če imajo aparati te zadeve prednastavljene v obliki funkcije.
Aparat, kjer lahko nastavljaš zaslonko, čas in oboje ročno ima te nastavitve največkrat na kolešku z oznakami 'S' (shuter), A (aperture), 'M' (manual), vendar boš to bolj razumel, ko boš pričel s slikanjem in predvsem - ko si boš vzel čas in prebral, ne samo prebral tudi naštudiral NAVODILA, ob sprotnem preskušanju kaj je kje. Pa še takrat bo treba kar nekaj 'kilometrov' za sprotno pravilno reagiranje v različnih situacijah, kar je pri tekmah normalno.
Vendar brez skrbi - "kjer je želja, tam je pot"

Mimogrede: tale posnetek je naredil dijak iz Nove Gorice (žal ne najdem njegovega imena sad sad ) na Lesariadi leta 2005, s Canonom G3 - in v tekmovanju za najboljšo fotografijo zmagal.

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati