0   

furbi @furbi 12. Jul 2011, 14:10

Živijo!

Prosim za pomoc pri izbiri fotonahrbtnika.
Sem popotnik in iščem neki trpežnega, ki bo tudi po več ur na mojem hrbtu.

Prostor za:
Nikon D90+ grip v prihodnosti za D7000 ali D400
17-55, 70-200 in 10-20

In prenosnik 11,6 inč

Malo sem gledal po netu. Naggibam se k Kata Ultra-Light Minibee 111-UL ali neki podobnega. Zelo bom vesel kakega predloga glede nakupa.

Lp
Furbi
 0   

Jernej @JernejZ 13. Jul 2011, 12:11

Zdravo smile
Po lastnih izkušnjah ti priporočam nakup Dakine nahrbtnika. Zelo zelo zelo vreden denarja, saj je trpežen (po letu in pol uporabe še vedno zgleda kot nov), zelo prijazen hrbtu, ima polno žepov za baterije in ostale drobnarije, vanj spravim 2 body-ja, fisha, 50mm, 70-200mm, 2 fleša + wireless set, pa še za kakšno reč je prostora. S pomočjo trakov gre gor tudi stojalo. Spredaj veliko žepov za telefon, sončna očala, potni list, iPod,... thumbsup

Tukaj imaš link
http://dakine.com/w/packs/photo-packs
Omenjal si tudi prenosnik...Sequence in Reload modela sprejemata prenosnike.

Lp, J.
 0   

misfits @misfits 13. Jul 2011, 12:21

Teli modeli Dakine, ki se odpirajo na hrbtnem delu, a je to kaj moteče? Pol ta del pade na tla in če je blato, voda...maš pol to umazanijo direkt na hrbtu al kako?
 0   

Peter @MX_Peter 13. Jul 2011, 15:25

Jaz imam tegale...in sem izredno zadovoljen z njim...best buy for the money.

Not spravim: Sigmo 70-200 F2.8+7D z gripom, Sigmo 17-50 F2.8, Flesh Sigma 530 Super, Canon 50 F1.8, Telekonverter 1.4x, Fisheye Samyang 8mm, na vrhu pa dam še lahko 40D + grip....ostala krama baterije, kartice, filtri,...gre vse not

http://foto-klik.si/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=50&category_id=10&option=com_virtuemart&Itemid=71&lang=sl
>>> Better to be a racer for a moment, than a spectator for a lifetime <<<
 0   

Bostjan @Archie 13. Jul 2011, 15:53

misfits je napisal/a:
Teli modeli Dakine, ki se odpirajo na hrbtnem delu, a je to kaj moteče? Pol ta del pade na tla in če je blato, voda...maš pol to umazanijo direkt na hrbtu al kako?

Ni moteče! Običajne nahrbtnike običajno že tako polagaš na hrbtni del pri odpiranju. Pri Dakine je pa še tako narejen hrbet, da ga kr težko spraviš povsem na tla, ko je nahrbtnik položen. So pa še druge zadeve ... recimo noben s slabimi nameni, ti ne more odpret in šarat po nahrbtniku, če si kje v gneči. Sam sem ga zamenjal, ker mi je bil (pre)majhen in preveč tapeciran (pretežek).
 0   

misfits @misfits 13. Jul 2011, 15:59

Archie je napisal/a:
Običajne nahrbtnike običajno že tako polagaš na hrbtni del pri odpiranju.

mogoče mam jaz čudno tehniko, odpiram ga tako, da je hrbtni del obrnjen proti meni, nahrbtnik pa je postavljen pokončno, malo nagnjen nazaj na moje noge, pol pa prednji del pade na tla.
 0   

andyz @andyz 13. Jul 2011, 18:55

misfits je napisal/a:
Archie je napisal/a:
Običajne nahrbtnike običajno že tako polagaš na hrbtni del pri odpiranju.

mogoče mam jaz čudno tehniko, odpiram ga tako, da je hrbtni del obrnjen proti meni, nahrbtnik pa je postavljen pokončno, malo nagnjen nazaj na moje noge, pol pa prednji del pade na tla.

Potem bi zate bil idealen KATA, zadnja varianta, ki se mu spodnji del odpira kot predal, objektivi pa so navpično postavljeni. Mirno spraviš not aparat z objektivom, 5 objektivov, fleš, ter ostale drobnarije.
 0   

santo @santo 14. Jul 2011, 07:05

@andyz: Mogoče veš kateri model Kate je to?

LP, Santo
 0   

andyz @andyz 14. Jul 2011, 08:35

Poglej tule. Nekaj zase boš gotovo našel. KATA sodi po kakovosti v vrh, je pa najbrž malo dražja.

http://www.kata-bags.com/kata.asp?Version=Photo
andyz
 0   

Bostjan @Archie 14. Jul 2011, 09:37

Pri Kati je podobno kot pri Lowepro ... super zadeve, odlični materiali in dobra izdelava, ampak za moj okus (predvsem pa za moj način uporabe) preveč "tapecirane". To gre seveda na račun notranjega prostora in lastne teže nahrbtnika/torbe.
Da se razumemo .. ne šimfam, samo ponujam mnenje v razmislek pri nakupu. ThinkTank Photo zadeve in Domke torbe so iz navedenega razloga meni ljubša izbira.
 0   

andyz @andyz 14. Jul 2011, 10:54

Ja, imaš popolnoma prav glede KATA. Tudi meni delujejo preveč podloženo, a če ti zadeva padle po kakšnih skalah, potem bi verjetno znal ceniti oblogo.
Prej sem imel Lowepro, potem pa sem dobil KATA. Pri slednji mi je všeč predvsem to, da lahko do objektivov pridem, ne da bi mi bilo treba odpirati celo torbo. To je še posebej priročno, kadar torbe ne moreš položiti na tla.

Sicer pa so torbe vseh vrhunskih proizvajalcev kakovostne, odloči se predvsem glede na lasten način dela in glede na količino opreme seveda.
 0   

misfits @misfits 14. Jul 2011, 14:32

Kupil Dakine Sequence. Ni slabo tole odpiranje z zadnje strani, dodatnih žepov je pa tolk, da hitro kaj zgubiš v njih bigrazz
 0   

komar89 @komar89 14. Jul 2011, 15:56

Si bom sposodil tole temo. Jaz tudi iščem nekaj podobnega, s tem da bi rad imel del, kjer je ne fotooprema čim večji...recimo 15-20 litrov, da lahko daš noter robe za enodnevno hojo. Do zdaj sem našel samo Lowepro CompuPrimus AW, je pa cena kar zasoljena. Kakšne so vaše izkušnje z nošenjem dslr-ja na enodnevne ture, hribe, treking...
 0   

misfits @misfits 14. Jul 2011, 15:59

če ti ni premajhno, tole je kar ugodno http://www.bolha.com/fotografski-nahrbtniki/foto-nahrbtnik-lowepro-roverplus-aw-oglas1275151595

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati