V jamah lahko delaš tudi s starejšimi Nikon fleši, ki jih dobiš za pol cene rabljenih SB-600, pa še nekaj močnejši so. je pa res, da TTL ne bo deloval, če ga natakneš na DSLR.
Morda si kupi enega SB-600 potem pa za dosvetljevanje še na primer SB-26, ki ima že fotocelico in ga ni treba prožiti preko kabla ali radijskega prožilca. SB-600 pa lahko prožiš tudi brez kabla, le z aparatom se morata 'videti' in razdalja ne sme biti prevelika.
SB-600 tudi optično komunicira z aparatom.
SB-26 pa bliskne, ko njegova fotocelica zazna kak drug blisk.
Malce telovadbe bo potrebne, ker SB-600 sproži po seriji bliskov, SB-26 pač takoj ob prvem blisku. Ampak v jamah lahko verjetno uporabljaš daljše čase in stojalo? Sicer pa daš en fleš na kabel, drugega pa prožiš na vgrajeno celico. Tudi SB-600 proži na en blisk, ampak le v 'M' načinu.
Vedno se da kaj zimprovizirati. Če se ne pustiš prepričati v to, da potrebuješ osem kufrov opreme za amatersko fotkanje Nothing personal
Wartburg, se pravi če prav razumem, lahko kupim dva komada SB-26 in ju uporabljam v kombinaciji z SB 900, vse tri kot slave in jih prožim z pop-up flashom?
Hm, morda sem malo nerodno zapisal. SB-900 se bo sprošil po seriji šibkih predbliskov, ki pa sami ne bodo vplivali na osvetlitev. SB-26 bo blisknil ob prvem zaznanem blisku.
Lahko uporabiš pop-up fleš kot prožilnik vseh treh flešev, saj SB-900 lahko deluje tudi kot SB-26 (vsaj SB-800 je tako deloval, SB-900 še nisem na ta način prizkušal). Ampak v tem primeru ti pop-up lahko tudi vpliva na osvetlitev motiva. Vpliv bo manjši, če nekako zmanjšaš moč pop-up fleša do te mere, da bo še prožil ostale fleše in obenem čim manj vplival na sliko.