0 

NikonGeek @NikonGeek 22. Jul 2011, 12:27

Prišel sem na idejo, da bi sam posnel time lapse kratek filmček. Pač tako za probo. Ima kdo kaj več o nasvetih itd. za povedat?
   0 

Uroš Miklavčič @Ulrich 22. Jul 2011, 17:58

Dober stativ in žični / brezžični sprožilec, enakomerne osvetlitve, dodatno stabiliziranje slike v postprodukciji - če nisi zadovoljen z rezultati, ponovi vajo.

Lažje reči kot storiti smile.
blog: blog.miklavcic.si | twitter: @uros_m | galerija: SloFoto | podjetje: miklavcic.si
   0 

Aleš @lial 22. Jul 2011, 18:29

Vse kar je zapisal Ulrich in še: aparat naj bo ves čas v senci, po možnosti obrnjen na sever, poskrbi, da se ne bo kakšen moteč objekt premaknil v kader (ko sem delal to sam, se je v kadru pojavil list in vse je bilo zaman), prepričaj se, da je baterija do konca polna in da imaš na kartici dovolj prostora.
   0 

NikonGeek @NikonGeek 22. Jul 2011, 19:05

Sem že razmišljal o sprožilcu v ta namen. Kar se pa tega tiče mam pa še eno vprašanje. Mislite, da ima zunanje kukalo za daljinski sprožilec veliko prednosti kot če pač fotografiram, da imam sliko na ekranu.(LiveWiew)
   0 

martin @mart911 22. Jul 2011, 21:00

Manual fokus in nastavitve priporočene. Pa tut VR in podobno izklop.

Tega druzga vprašanja pa ne razumem.

Mam pa še jst eno vprašanje: pozna kdo kakšno dalinsko prožilo, ki bi omogočalo, da nastaviš da recimo vsake 5 sekund naredi hitre tri zaporedne posnetke (za HDR)?
   0 

Aleš @lial 22. Jul 2011, 21:21

Hm. Brez časovnika (time laps trigger), ki je lahko daljinski, ali pa ga ima aparat v svojem programu, bo rezutat težje dosežen.
Ne vem sicer, kaj misliš združiti v časovnem zaporedju, vendar so atraktivnejši posnetki, kjer se scena vidno spreminja, na primer odpiranje osata, dogajanje na tržnici, prehod lune preko neba itd. Za takšno zadewo pa je fino, če so posnetki v daljšem časovnem obdobju, najmanj nekaj ur ali še bolje cel dan.
@mart911: morda je rešitev v RAW-u?
   0 

Uroš Miklavčič @Ulrich 22. Jul 2011, 21:27

@mart911: nisem še poskusil, a verjetno ciljaš na bracketing pa da bi potem sprožilec naredil te tri slike. Imam Hähnelovo brezžično prožilo in bom jutri (če ne pozabim) zadevo preizkusil. Če se ne javim v dveh dneh mi spusti ZS, ker imam ponavadi tako polno glavo, da mi tam pa tam kaj nehote uide smile.
blog: blog.miklavcic.si | twitter: @uros_m | galerija: SloFoto | podjetje: miklavcic.si
   0 

martin @mart911 22. Jul 2011, 21:31

Ja z bracketing, sam po moje bi normaln prožilc naredu recimo posnetek vsake 5 sekund in od tega bi bil vsak tretji pravilmo/pod/nad osvetljen. Z rawom bi blo pa verjetn še več dela za računalnikom.
   1 

Uroš Miklavčič @Ulrich 23. Jul 2011, 19:18

Evo, sem stestiral. Oprema: Hähnel Giga T Pro brezžično prožilo in Canon 40D. Nastavil na fotoaparatu continous shooting in bracketing, nastavil prožilo in zadeva deluje. Lahko sem nastavil interval, število posnetkov na interval in število intervalov. HDR timelapse je popolnoma mogoč.
Zahvala: mart911
   0 

fearless @fearless 27. Jul 2011, 18:32

tudi z originalnim canon wireless prožilom bracketing normalno deluje.
   0 

Uroš Miklavčič @Ulrich 27. Jul 2011, 18:46

Se pravi lahko nastavis stevilo ponovitev, interval med njimi in stevilo posnetkov na interval? Ce je to to pol je super =)
   0 

fearless @fearless 27. Jul 2011, 22:02

hm, kako nastaviš interval na countinuous mode?
   0 

Uroš Miklavčič @Ulrich 28. Jul 2011, 05:39

Ne, ne - v fotoaparatu nastavis continous ter bracketing. Ostalo pa potem na prozilu.
   0 

Boštjan Selinšek @NwA 30. Jul 2011, 22:31

Pred kratkim sem se začel lotit time lapse posnetkov pa me zanima če se splača iskat programe posebaj namenjene time lapsom ali ni večje razlike kot pa da je narejeno v adobe premieru?

Ni mi še čisto jasno glede fpsjev. Če bi znal kdo razložit kaki razlika bo med 25p pa 50p ter kaki časovni razmiki se potem delajo med fotografijami.
   0 

Metod @Hyperion 20. Mar 2012, 20:28

Emm 24p Kot sprememb na sekundo je minimalno kar naše oko zazna kot gladko premikanje. Skratka to so začeli uporabljati prvi filmarji, ker je bil film drag in so tako lahko največ minut spravili na eno rolo filma. Je pa to zlat standard vsi filmi v kinu in televiziji se predvajajo na 24p. Za Time lapse pa lahko uporabiš celo 10 ali več fps. Seveda je to odvisno od tega kaj slikaš. Jas sem recimo "flance" kaljenje semen paradižnika.

Kot manj fpsjev pomeni daljši film na koncu...
Freedom is just Chaos, with better lighting.
   0 

ultralord @ultralord 29. Jan 2013, 20:20

Lep pozdrav.. smile Zadnje cajte me je izdelava timelaps-ov zelo premamila.. biggrin namreč izdelujem tudi slajder za premikanje fotoaparata.. smile kupit morem še dalinsko prožilo z možnostjo izdelave lapsov in vse bo nared za fotkanje.. biggrin JE PA PROBLEM ker ne vem v katerem programu bi izvedel postopek, ne mem tudi kako se bi lotil(skupinska obdelava fotk...????) ali ima kdo kakšne izkušnje z zdelavo.. smile hvala za pomoč.. smile
KAPŠI M.
   0 

Simon @SimonG 29. Jan 2013, 22:47

dost simple & zastojn program za združit fotke je virtual dub, obdelat je pa pomoje lažje končni video kot morje fotk...
   0 

Nik @Lightster 29. Jan 2013, 23:24

Če uporabljaš lightroom imaš sync funkcijo: http://www.youtube.com/watch?v=kl7D0eq4E5o
   0 

skorpijoncek66 @skorpijoncek66 30. Jan 2013, 05:55

CyberLink Power Director.
   0 

Mendos @Mendos 6. Feb 2017, 21:44

Pozdravljeni,

že nekaj časa se navdušujem nad time-lapse fotografijo narave in pokrajine, vremenskih pojavov, vode in podobnega. Do sedaj sem se že kar nekaj naučil o tej zvrsti fotografije in naredil en filmček, ki ga dodajam na spodnji povezavi. Imam v planu naredit še kak boljši video, ki bi recimo zajemal različne letne čase in različne pokrajine v Sloveniji.
Ker nisem profesionalec in se s tem ukvarjam čisto iz zanimanja in veselja, bi bil vesel kakšnih nasvetov od tistih, ki imajo na tem področju izkušnje ali s s tem ukvarjajo.
Predvsem bi rad posnetke premaknil na nivo določenega gibanja, ker se s tem naredi bolj zanimive in dinamične kadre. Zanima me kakšno dodatno opremo priporočate (da ni predraga oz. če mogoče kdo prodaja kaj takega) - za začetek bi kupil rotirajočo glavo za na stojalo, torej da se fotoaparat med slikanjem "frejmov" počasi obrača v horizontalni smeri. Gledal sem Syrp Genie Mini, ampak se mi zdi zadeva občutno predraga, še najboljše, kar sem našel je tole: https://www.amazon.com/Movo-MTP-10-Motorized-Panaromic-Rechargeable/dp/B00RNALPRC
Ima mogoče kdo izkušnje s tem, zdrži težo DSLR fotoaparata? Fina stvar je tudi motoriziran slider, ampak to je zopet zelo drago. Bi se dalo dobit kaj podobnega oz. zna kdo sam izdelat kak enostaven motoriziran slider?

Tole mi je pa do sedaj uspelo naredit: https://www.youtube.com/watch?v=-ADhrUXeisw smile Seveda dobrodošle kritike in predlogi, nekaj napak sem že sam našel, kot recimo prežgano nebo na nekaterih posnetkih biggrin

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati