0   

MadMen @luckystrike 22. Avg 2011, 08:29

Pozdravljeni,

odločam se za nakup novega fotoaprata, ker mi sedanji Canon Ixus 860 ne služi več tako dobro, kot je prej. Iščem fotoaprat, ki bo delal vsaj tako dobre slike, kot jih je Ixus. Slikalo se bo koncerte, izlete, dopuste, fešte ipd., želim pa imeti lepe slike v vseh pogojih.
- čim večji zoom
- stabilizator slike
- sdhc
- dober flash
- hitra odzivnost
- vzdržljiva baterija
- dobra kvaliteta video posnetkov (koncerti)
- čim manjši za v žep, da se lažje prenaša naokoli
- čim lepše slike pod avtomatskimi nastavitvami.

Če bi Ixus imel boljši zoom, potem ne bi bilo vprašanja. Tako pa izbiram med drugimi.

http://www.mimovrste.com/artikel/1730363528/digitalni-fotoaparat-canon-powershot-sx210-is-crn

http://www.mimovrste.com/artikel/1730361425/digitalni-fotoaparat-panasonic-dmc-tz8ep-s-srebrn

http://www.mimovrste.com/artikel/1730412927/tech/digitalni-fotoaparat-samsung-wb700-crn#tech

Zaenkrat imam v ožjem izboru zgornje tri modele, seveda pa se priporočam tudi za druge predloge, kaj bi najbolje ustrezalo mojim željam in kaj bo najboljše delalo.

EDIT: Šele sedaj vidim, da je tema napačno postavljena, prosim moderatorje za premik v podforum Nakupi. Hvala.
 0   

Matjaž Vertuš @maki84 22. Avg 2011, 09:00

čim lepše slike pod avtomatskimi nastavitvami.

Na tem forumu dvomim da kdo fotka z automatskimi nastavitvami.
 0   

MadMen @luckystrike 22. Avg 2011, 09:03

Ja, verjamem, ampak za laika je pa tako še najlažje. yes
 0   

Aleš @lial 22. Avg 2011, 11:41

Od treh, ki si jih dal na izbiro je zmagovalec Canon.
Če pa boš imel več posnetkov v slabših svetlobnih pogojih, pa Samsung.

P.S.: pa brez skrbi, tudi tukaj jih je precej, ki večkrat nastavijo na avtomatiko, posebej še s kompakti. Jaz recimo vedno pri digiskopiji in včasih tudi poleg ostalih posnetkov, predvsem zaradi reference. So postale škatlice že kar večkrat pametnejše od fotografa grin grin
 0   

MadMen @luckystrike 22. Avg 2011, 23:14

Razmišljam, če se mi splača dati 80 € več za Samsunga, glede na to, da sem navajen na Canona in da tudi zgoraj omenjeni aparat dobiva pozitivne komentarje. Ali je mogoče še kakšen drug fototaprata za ceno cca 200 €, ki bi bil ustrezen pričakovanim kriterijem in bi delal kar se da najbolje? Priporočate kaj drugega?
 0   

tejco @tejco 9. Okt 2011, 12:13

Lep pozdrav,

Da ne odpiram nove teme pišem kar sem.
Tudi jaz se odločam kupiti nov fotoaparat, ki bi ga uporabljal tako za slikanje kot tudi za snemanje HD posnetkov.
Trenutno izbiram med nasledjimi fotoaparati s kit objektivi:
Canon 60D +17-85 IS ali 18-135 IS
Canon 600D + EF-S 17-55 IS ali 18-135 IS
Nikon D7000 + DX 18-105 VR

Zanima me kateri fotoaparat priporočate in s katerim kit objektivom? Ali priporočate kaj drugega?

Slikal in snemal bi dosti šport. In seveda tudi pokrajino in vse drugo kar je zanimivo za objektiv smile

Hvala za odgovore.
 0   

ant-dj @ant-dj 9. Okt 2011, 13:03

Zame je dosti bolj pomemben objektiv kot aparat zato glasujem za 17-55 2,8 IS in 550d, razen če nujno rabiš vrtljiv zaslon, saj sta aparata s 600d prakično enaka.

LP
 0   

tejco @tejco 10. Okt 2011, 14:29

Potem se Canon 60D ali pa Nikon D7000 ne splača kupovati?
 0   

Matej Ružič @mat 10. Okt 2011, 15:32

SPlača? Kakor za koga.

Bistvo je v tem, koliko € želiš nameniti za opremo, kakšno je tvoje znanje in kakšne so potrebe (kaj želiš fotografirati).

Če je denar omejen, je sigurno bolje kupiti aparat malo nižjega cenovnega razreda in zato raje boljši objektiv.
 0   

tejco @tejco 10. Okt 2011, 17:21

Za opremo sem pripravljen odšteti okoli 1200€. Poznam nekaj malega osnov, trenutno uporabljam Nikon D3000 s kit objektivom, katerega bi zamenjal samo zaredi tega ker ne podpera snemanja. Snemal bi predvsem šprot, slikal pa poleg športa še vse ostalo (pokrajina, ljudi,živali...) kot sem že omenil zgoraj.
 0   

ant-dj @ant-dj 10. Okt 2011, 18:27

Za video ti predlagam m42 objektive, ki so manualni in z njimi lažje ostriš, razen če se nameravaš zanašati na AF. Alternativa 17-55 2,8 IS objektivu je tudi tamron 17-50 2,8 brez VC, ki je optično odličen in stane 300€. Tako lahko kupiš 60d in tale objektiv. Seveda pa tudi d7000, saj si že navajen na nikon. Za video pravijo, da je premični lcd zelo priročen. Od m42 objektivov pa lahko začneš s kakšnimi pentacon 29 2,8, 50 1,8(ali 1,4), 135 2,8 itd. Cene teh objektivov so od 30€ dalje.
 0   

tejco @tejco 10. Okt 2011, 20:08

Hvala za nasvete. Priporočaš še kakšen fish-eye objektiv? Ker bo dosti posnetkov od blizu. Sam sem gledal Samyang 8 mm f/3.5 ( http://foto-klik.si/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=30&category_id=14&option=com_virtuemart&Itemid=71&lang=sl )
Ali priporočaš kakšen drug fish-eye?
 0   

Aleš @lial 10. Okt 2011, 21:25

Samyang ni najprimernejši za posnetke od blizu, ker so objekti v tem primeru močno deformirani.
 0   

tejco @tejco 11. Okt 2011, 20:59

Katerega pa potem priporočaš?
 0   

Aleš @lial 11. Okt 2011, 21:10

Odvisno od tega, koliko nameravaš zapraviti, širokokotniki so različnih znamk, išči med oznakami 10-20, večinoma so to objektivi ki ne ustvarijo 'fish' efekta, ampak le delno popačijo robove.
Občutek pa imam, da je ta tvoja želja za slikanje 'od blizu' osnovana na napačnem razmišljanju - širokokotniki in 'fish' objektivi omogočijo predvsem širino posnetka.
 0   

Matej Ružič @mat 12. Okt 2011, 07:38

Se strinjam da je še veliko neznanja.

Z vsakim objektivom lahko slikaš na blizu, razlika je samo kako na blizu.
 0   

tejco @tejco 12. Okt 2011, 19:44

V mislih imam nekako takšno bližino kot je naprimer na teh dveh slikih: https://www.slo-foto.net/galerija_slika-89238.html https://www.slo-foto.net/kategorija/11/78332
Ter nekako takšno bližino za video kot je naprimer na temle posnetku: http://www.youtube.com/watch?v=-XvhOpk8DxI&feature=related
Upam, da sedaj bolj razumeta kakšno bližino imam v mislih.
Glede cene objektiva pa, če bi se dalo dobiti kaj bolšega od zgoraj navedenega Samyang-a za približno enako ceno (300€, kar dvomim) drugače pa recimo za okoli 500€.
 0   

Aleš @lial 12. Okt 2011, 23:39

Ja, to je posnel 'fish', tako fotografije, kakor tudi video.
Za takšne izdelke je Samyang 8mm res najboljša in istočasno najcenejša izbira.
Edina 'napaka', če jo sploh lahko tako imenujem, je dejstvo da je popolnoma ročno nastavljiv, kar pa zaradi njegove lastnosti, da pokaže ostrino po celi globini, sploh ni težavno. Torej ostane le še zaslonka in čas, kar pa nastavljaš po občutku in temu kar vidiš v okularju. Takole je videti potem globinska ostrina (DOF) po celi globini slike:

Torej - za tvojo željo je Samyang 8mm to daleč najboljša izbira - priporočam!
 0   

Aleš @lial 13. Okt 2011, 07:17

Vidim, da sem bil nekoliko nejasen v delu, kjer pišem o nastavitvah.
Še enkrat: nastavljanje oddaljenosti od objekta skoraj ni potrebno, na objektivu si nastavimo samo zaslonko, čas pa po svoji želji v aparatu.
 0   

Matej Ružič @mat 13. Okt 2011, 07:31

No to zdaj niso neke bližine (sem mislil da imaš v mislih bolj smer makro posnetkov), je pa en poseben efekt se strinjam.

Lahko probaš kakšen rabljen sigma 10-20/4-5,6. Je tudi zelo širok, edino slika je pač "normalna", torej ni fish efekta.

Fish je sicer zanimiva dopolnitev, ampak je pa res specialna leča.
Mogoče najprej v živo sprobaj fiša in tole Sigmo pa boš videl kaj ti bolj paše (rabljene Sigme so tudi okoli 300€).

LP

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati