0 

dejan @kan 16. Mar 2005, 21:22

ajde majstori...
se še splača kupit 300d ali raje 350d?
je res velika razlika med njima in kvaliteto?

hvala
   0 

Peter Bernik @Noob 16. Mar 2005, 21:35

350D je:
-manjši in lažji
-Digic II procesor (bistveno hitrejše delovanje, izboljšana kvaliteta slike (predvsem šum), nižja poraba baterije)
-8 mpix namesto 6
-CMOS druge generacije (skoraj identičen 20D, samo da ima namesto 8.2 mpix "le" 8.0 Mpix)
-manj šuma (ISO 800 brez zrna, izgleda super, vsaj tiste fotke, ki sem jih videl)
-večji buffer, hitrejše zaporedno slikanje (3.0/s namesto 2,5/s)
-usb 2.0
-hitrejši zapis na CF kartice
-E-TTL II
   0 

JureV @JureV 16. Mar 2005, 21:39

počaki, da 350D malo pade cena, pa ga kupi :mrgreen:
   0 

JureV @JureV 16. Mar 2005, 21:40

aja, pa popolnoma se strinjam z Noob-om :!:
   0 

Pele @Pele 16. Mar 2005, 21:43

Ohišje še vedno........ Povejte tudi slabe strani aparat ne samo dobre. Je pa novi aparat vsekakor lep napredek, če ga primerjam s 300D.
   0 

PIPI @PIPI 16. Mar 2005, 21:47

Pa če izbiramo med 350 in d70?
LP!
   0 

Peter Bernik @Noob 16. Mar 2005, 21:57

pele: povej, sam jih ne poznam, razen cene seveda. No za nekatere uporabnike teleobjektivov (300 mm ali več) bi lahko bila ravno manjša velikost minus in za lastnike velikih šap. Sam imam oboje in mislim, da to ne bo problem, če ne bom pa dokupil battery grip.
Pa pride prav manjša velikost za potovanja, hribolazenje itd

Pipi: 350D all the way.
   0 

Pele @Pele 16. Mar 2005, 22:05

Velikost je že prava. Je slučajno manjši od Pentaxa? Glede njegovih slabosti pa kmalu;)
Pipi: Zanimivo vprašanje. Tudi sam si ga postavljam. Bo treba naredit eno primerjavo z Nikonom.
   0 

David Vatovec @davidv7 16. Mar 2005, 22:10

Če bi izbiral med tema dvema bi kupil 300D.

Med 6 in 8 Mpikami je zelo majhna razlika

E-TTL II deluje zaenkrat samo s flashem 580 EX

Šum že pri originalni 300ki ni opazen pri 800 ASA

Med 3slikami na s in 2,5 dlikami na s tudi ni velika razlika,...

Največja pomanjkljivost (trdnost konstrukcije) pa je ostala nespremenjena.

Je pa res da pri 350ki ne potrebuješ ruskega hacka =)

Čeprav bi morale sedaj 300ke bit zelo zelo poceni - po moje se splača.

Če bi že hotel kupiti 350D bi se potem raje obrnil na kakšen rabljen 10D.
Važen je fotograf ne oprema!
   0 

Pele @Pele 16. Mar 2005, 22:12

Citiram:

Točno to
   0 

Peter Bernik @Noob 16. Mar 2005, 22:16

pele: mislim da je za par mm3 večji. Komaj čakam na slabosti, to je najbolj pomembno, itak te skoraj vsi bombardirarajo s prednostmi. Pa še iz prve roke se bom lahko prepričal pred nakupom biggrin .
Moja primerjava je bila pa med 300D in 350D, kot je bilo postavljeno vprašanje (ti zgleda nisi mislil tako...).
Sem pa bral primerjavo med D70 in 350D, ampak je bila napisana s prsti rumenca (tako da je bila bolj brezvezna primerjava). V glavnem prednosti D70 naj bi bile v več funkcijah in kit objektivu, 350D pa glede procesiranja slike (hitrost, šum), več mpix, se predvsem pozna pri cropih, sicer skoraj ne. Glede velikosti pa odvisno od želja, nekateri imajo radi večja ohišja zaradi boljšega oprijema, drugi manjšega zaradi lažjega prenašanja. Nikon ima hladnjše tone barv, samo glede AF se ne spomnim več kdo naj bi bil boljše, če nista celo izenačena...
   0 

Pele @Pele 16. Mar 2005, 22:18

Čeprva pa Nikon ponuja kvalitetnejši objektiv v Kitu. Saj je tudi njegova cena kar dvakrat ali celo trikrat dražja od objektiva, ki ga ponuja Canon.
   0 

Peter Bernik @Noob 16. Mar 2005, 22:21

pele je napisal/a:
Citiram:

Točno to

S tem se pa sploh ne strinjam! Razen ohišja in bolj vzdržljivega zaklopa (itak to ni pomembno če narediš pod 15 fotk na leto in menjaš na par let), ne vidim prednosti. Velika prednost 350Dja je Digic II, ki izhaja iz pro DSLRov (razen če sem narobe razumel, vsekakor pa bistveno izboljša procesiranje in zniža šum), več Mpix (če delaš izreze, sploh večje), velikost je pa itak spet relativna...
   0 

Pele @Pele 16. Mar 2005, 22:30

Eos 350D 3456 x 2304
Eos 10d ali 300D 3072 x 2048
Kot vidiš velike razlike ni. Tako kot je že David povedal
Citiram:
Med 6 in 8 Mpikami je zelo majhna razlika

Digic II :?: O tem bi lahko še debatirali. Šuma ni kaj manj kot pri 300d samo hitrejše je shranjevanje na kartico pa procesiranje tudi. Zaporedni posnetki so prišli iz 2.5 na 2.8 grin 10D ima še malo več smile Jaz ne vidim veliko vlogo tega procesorja tukaj. :?
   0 

Pele @Pele 16. Mar 2005, 22:31

No sej pravim najprej bo treba dobit aparat v roke. To mnenje pa sem prebral na drugih straneh. Čeprav na dpreview kar hvalijo 350D.
   0 

Peter Bernik @Noob 16. Mar 2005, 23:03

Najbolj cenim mnenja lastnikov 300D in 350D (no ko bodo kakšni v Slo hehe). Oni bodo res lahko ocenili razliko. No pa seveda se tudi nate zanašamo, upam le da boš imel dovolj časa da ga boš dodobra stestiral, pa da boš imel par različnih objektivov (sicer ocenjevanj AF ni realno).
Sem pa bral ravno to primerjavo med 10D in 350D - ve se kateri je zmagal :wink: (ampak to je samo ena primerjava več, če bi bilo recimo 8:2 v korist enega bi bilo realno).
   0 

Pele @Pele 16. Mar 2005, 23:08

Citiram:
Sem pa bral ravno to primerjavo med 10D in 350D - ve se kateri je zmagal

Kje si to bral in kdo je zmagal. smile
   0 

Peter Bernik @Noob 16. Mar 2005, 23:10

Hmmm ne spomnim se točno strani (ni bila znana), bil je link na dpreview-em forumu. Grem malo pogledat če bom našel.
   0 

Peter Bernik @Noob 16. Mar 2005, 23:22

Zaenkrat našel le to (zanimivo branje) primerjava med 350D in 20D http://www.bobatkins.com/photography/digital/eos_digital_rebel_xt_vs_20d.html

edit: še na en plus sem naletel med iskanjem primerjave; EF-S objektivi, ki jih 350D podpira 10D pa ne. Pa vem, da se boste profiji zmrdovali, a znajo biti zanimivi za tiste, ki kupujejo v srednjem rangu...
   0 

iztok @izo 17. Mar 2005, 02:13

no, kot uporabnik 300d-ja bom še jst kakšno napisal.
poglej, glede na to, da lahko nov 300d dobiš že za 150k, kolkr stane malce boljši kompakt, nomaš kaj razmišljat. za razliko v ceni z novejšim modelom investiraj rajš v kakšen boljši objektiv, ta ti ostane za naprej. od objektiva je pa itak tehnično fotka največ odvisna. da ne bi o tem, da dobiš za dobro ceno kakšen rabljen 300d z objektivom in še kaj. tistih par fukncij pa dobiš s hackom, ki ga imam tudi sam inštaliranega in dela brez problema.
v realnosti med 6 in 8 mpix ni velike razlike, dej naj mi kdo sploh pove, kdaj je nazadnje delal fotko, večjo od a3? razlika med 2,5 in 3 fps? kdo je to nazadnje uporabil, jst dozdej še ne, za kaj resnega pa itak nucaš vsaj 5 fps. usb2 je fajn, itak pa se več al manj vse nalaga prek bralnika in ne prek fotiča. 350d je manjši, pa je to prednost? ko natakneš kakšne večji objektiv gor, ti bo vse jasno.. ohišje ima samo nov zrnat finiš, ki deluje bolj kvalitetno, še vedno je po to ista plastika, kot v 300d ali pa 70d, ki pa sploh ni šfah, tudi znotraj ohišja so kovinske ojačitve. za canonove senzorje se pa ve, da delajo najboljše sliko, tako kot po barvah, kot pa šumu itd itd.
zdej lahko nakladam še pa še, kaj bi jst nardil s tem dnarjem, ki ga misliš dat za fotič, vendar to je tako, brez smisla. vsak hoče met zadnji model, pa čeprav košta skoraj enkrat več in je že vnaprej prepričan, kaj bo vzel. jst samo pravim, racionalno investiraj teh 300 jurjev, ki jih misliš zagonit za fotič in kakšen objektiv, kupi starejši model al celo rabljenega, pri prodaji boš zgubil dost manj kot za novim modelom, in kupi dobre objektive, ti imajo vedno dobro ceno in jih imaš lahko tudi za naprej. in še enkrat. tehnično bom nardil 3x boljšo fotko z 300d in dobrim objektivom kot pa 350/20/1d pa z nekim povprečnim objektivom.
ok?

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati