0 

Matej Herbst @matto 17. Mar 2005, 16:11

Citiram davidV7
"Matto, a veš da imja s3 v RAW načini 1FPS?
Jaz sem padel dol ko sem to slišal, po mojem velik hendicap."

Ja to je res 1,2 Fps v wide načinu, malo malo, ampak za to fotografijo, na katero je usmerjen poroke, studio,... itd, to naj ne bi bila ovira, saj ima tudi samo 1/4000.
Še ena star je glih na meji, tu še najbolj kolebam pred nakupom, sinhro z flešem samo do 1/180, kar se mi zdi malo saj sem zunaj fotkal dostikrat na 1/250, z drugimi aparati.

Drugače na standard naredi 2,5 Fps, je po to zaradi tega ker dela v Raw-u file od 24MB navzgor in nima tako hitrega zapisovanja čeprav ima predpomnilnik za noraml 7 fotk in wide 3 fotke.
   0 

ro-bi @ro-bi 17. Mar 2005, 16:20

Nebi se rad delal pametnega, ampak na dpr ga primerjajo z 20d !
Prav tako o kaki strašni dinamiki ni duha ne sluha!Končna ocena: Above Average
sicer ne pomeni vse, vendar si jo je pa zelo malo aparatov zaslužilo!
Po drugi strani ima npr sigma sd10 tudi čisto zanič kritike, ko pa vidiš 3d sliko, pa padeš dol (vsaj jaz)
Sigmo sem omenil samo kot primer, ki je tudi dobil slabo kritiko!
Na tvojem mestu bi prvo poslikal kak giga in potem, brez pomoči forumov, naredil odločitev!
L.p.
   0 

Matej Herbst @matto 17. Mar 2005, 16:32

Saj sem imel aparat na testu in pofotkal dosti z njim, kvaliteta fotke me je še presenetila, dobil sem tisti občutek, kot da sem fotkal na film še posebno v kontastih in na detajlih v črninah in sivinah.

Za to zvrst fotografije, v katero je usmerjen dobi oceno 10/10, vsaj ČB fotke so že brez obdelave takšne, kot je še nisem videl pri nobenem digitalcu do zdaj. Bo pa odliočitev padla jeseni, ko pride še nov Nikonov model in da pade ta prva evforična cena 500k, je pa res da je grip že v tej ceni.
   0 

David Vatovec @davidv7 17. Mar 2005, 16:45

Hmmm, pri porokah po mojem kakšenkrat potrebuješ več kot 1,2 fps.

Meni se pa je že en parkrat zgodilo z 10D, da sem nafilal pomnilnik 9 RAW datotek ko sem fotkal model v studiu!
Važen je fotograf ne oprema!
   0 

Matej Herbst @matto 17. Mar 2005, 16:52

David odkrito povedano ne bi šel nobene poroke v raw-u fotkat, potem grem rajši na film, z raw-om je ful dela naknadnega.
V studiu tam pa zna kdaj res zmanjkat...na to nisem niti pomislil....ufff...., mi pa na času testa nikoli ni zmanjkalo, tako da ne vem, če bi me to oviralo.
   0 

David Vatovec @davidv7 17. Mar 2005, 17:02

Jaz zdaj delam vse na RAW, tudi fešte! Se da fino vse avtomirat, tako da greš na pizzo, ko ti konvertira fotke =)

A si naredil kakšno povečavo iz tega s3-ja?

A za firmo ste ga pol vzeli? Skoraj me mika, da bi naredil en vzporedni test.
   0 

Matej Herbst @matto 17. Mar 2005, 17:25

Nisem še delal nobenih povečav, sem pa naredil izreze, saj je enak šmorn in bil zadovoljen, dosti manj šuma kot na D70, za firmo pa ne vem, kaj se bo odločil direktor on še vedno čaka aparat brez crop faktorja, da ne rabimo novih objektivov
smile

Jaz sem šel z Raw-i z Nikon capture lahko spat in še zjutraj je mlelo smile Sem delal v rawu samo, ko je bilo res nujno
   0 

David Vatovec @davidv7 17. Mar 2005, 17:32

Photoshop CS?
   0 

Matej Herbst @matto 17. Mar 2005, 17:34

Ne v Cs-su dela hitro, v Nikon capture, tam dosežem najboljše rezultate dela, tako hitro, da zaspiš zraven, vprašaj Chipsa on tudi pusti pred spanjem in zjutraj gleda rezultate.
   0 

Miran @Miran 17. Mar 2005, 19:50

matto: Kaj tvoj direktor se vedno caka fotoaparat brez crop faktorja? Ne vem kaj si ti mislil s tem: ali da full frame fotoaparata se ni ali pa da direktor se noce kupit ker je predrag. Ce je prvo, pol nima kaj cakat, ker full frame fotoaparti so ze na trziscu kar lep cas, imas: Canona 1Ds, 1Ds Mark II, Kodak 14n, kodak slr/n, kodak slr/c, kodak 14xn pa se mogoce kateri. Razen da imate na firmi taksen objektive, kateri na pasejo na nobenega od omenjenih in cakate taksen full frame fotoaparat na katerega bodo pasali.
   0 

Matej Herbst @matto 17. Mar 2005, 19:58

Sam si si odgovoril

Ni ful frame aparata, ki bi nam ustrezal :mrgreen:

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati