0   

Matej V. @SLOMatej 29. Avg 2011, 15:59

Živjo!

Kako torej shraniti ogromne slike (npr. zelo velike panorame) v Photoshopu v .jpg formatu?

Ponudi namreč samo .psd, .tiff in še en format. Tudi če potem shramin v TIFF je datoteka precej velika (čez 100MB), kakovost pa je precej slaba ko jo odprem v kakšnem pregledovalniku slik.

Kako se potemtakem to naredi?

Hvala za odgovore in LP
 0   

Jernej Lasič @Sviri 29. Avg 2011, 16:05

ka je sploh problem? da ti ne ponudi opcije jpg za shranit?
Krotim fotone. Kako? Poglej na [url=www.foto-lasic.com]www.foto-lasic.com[/url]
 0   

Matej V. @SLOMatej 29. Avg 2011, 16:08

Ja, jaz bi najraje shranil v jpg-ju. Ter v neki normalni velikosti in s solidno kakovostjo.
 1   

Miroslav Rajković @mrajkovic 29. Avg 2011, 16:09

Pojdi pod Image --> Mode in poglej če imaš nastavljeno na RGB / 8-16bits.
Glede na to da pride fotka čez 100MB je verjetno kriva resolucija in če ne nucaš za tisk jo lahko brez problema skrčiš na mnogo manjšo resolucijo prek Image --> Image Size...

yes

EDIT: Shrani pa preko File --> Save for Web & Devices..., izbereš JPEG format nato pa vstaviš željeno številko pod Quality (1-100). Imaš obstrani takoj preview in boš prec videl kakšno kvaliteto potrebuješ smile
Zahvala: SLOMatej
 0   

Goran @mobil11 29. Avg 2011, 19:19

Imaš mogoče več Layerjev?
 0   

Jernej Lasič @Sviri 29. Avg 2011, 19:24

layerji nimajo veze pri končnem shranjevanju.
kot je dboss rekel, pojdi pod image/mode in daj iz 16bit na 8bit, potem pa boš lahko kot .jpg shranil.
Krotim fotone. Kako? Poglej na [url=www.foto-lasic.com]www.foto-lasic.com[/url]
 0   

Ratter @Ratter 30. Avg 2011, 04:57

Kolikor vem Layerji imajo vezo.
Če hočeš shranit v jpg mora biti 8bit+Layer/Flatten image.
Če je več Layerjev,potem ne gre shranit kot jpg.
 0   

Erik @vatts 30. Avg 2011, 07:24

Ratter je napisal/a:
Kolikor vem Layerji imajo vezo.
Če hočeš shranit v jpg mora biti 8bit+Layer/Flatten image.
Če je več Layerjev,potem ne gre shranit kot jpg.

Pri shranjevanju v JPEG LAYEERJI NIMAJO VEZE, ker ti photoshop jih avtomatsko flaterira in jo tebi NE RABI.

RGB 8-16 bit...
 0   

nina @_malina_ 30. Avg 2011, 08:37

Pri meni je isto. Kadar so layerji, je potrebno flattnit sliko, da lahko shranim v .jpg
Glede na to, da Matej govori o veliki panorami, je najbrž sestavljena iz več fotografij.

lpn
 0   

andyz @andyz 30. Avg 2011, 08:50

Če ima fotka še kakšen layer, jo avtomatično shrani samo v PSD.
Potrebno je "Flatten image" in shraniti pod "Save as", in izbrati opcijo JPG, ali pa mogoče kar direktno "Save", nisem čisto prepričan.
Datoteka z layerji pač ne gre v JPG. Če ima kdo drugačne izkušnje, bom vesel nasveta.
 0   

Aleš @lial 30. Avg 2011, 09:00

Sem pravkar poskusil. PS CS5. Dodatni dve plasti (Layer) in na vsaki ena sprememba.
Opcija 'save' in izbrana oblika JPEG.
Fotka se shrani v jpg in pri tem se avtomatično plasti združijo.
Program niti ne vpraša če to želiš, seveda pa v tako shranjeni fotki ni več plasti.
Torej tako, kakor je zapisal vatts.
 0   

nina @_malina_ 30. Avg 2011, 09:02

Jaz imam CS3.
Tu ni tako.
lpn
 1   

Matej V. @SLOMatej 30. Avg 2011, 10:50

Imam Photoshop CS5. Preden sem odprl to temo, sem tudi poskusil združiti vse layerje, pa vseeno ni pomagalo. Nikakor mi ni dal opcije .jpg, niti nisem mogel izbrati Save for web & devices, samo Save oz. Save as.

Imel pa sem že stalno nastavljeno pod Image Mode na RGB Color in 8 Bits/Channel.

Potem pa sem naredil tako:
DBoss je napisal/a:
Glede na to da pride fotka čez 100MB je verjetno kriva resolucija in če ne nucaš za tisk jo lahko brez problema skrčiš na mnogo manjšo resolucijo prek Image --> Image Size...

Sliko sem skrčil za polovico in nastavil namesto privzetih 72 na 300 pik na palec, tako da je še vedno zelo jasna in ostra, ko jo bolj približam in se vidijo podrobnosti, ker pri 72 so praktično takoj kvadratki. No, ko sem jo takole skrčil, sem lahko takoj shranil kot .jpg (kar sem tudi storil) oz. je bila možnost Save for web & devices na voljo. Niti potem nisem združeval več layerjev, pa jih je bilo ogromno - ja velika panorama in je bilo zato ogromno layerjev, pa še eden več potem, ker sem popravil barve. Očitno je bila samo prevelike dimenzije. smile In ja, potem slika ni bila več velika čez celo 200MB kot prej v TIFFu in polni resoluciji ter nejasna, ampak samo še 9MB v .jpg-ju in povsem jasna v pregledovalniku Fotogalerija Windows Live.

Hvala DBoss, še enkrat. biggrin
Zahvala: mrajkovic

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati