0   

Lenart @musicman 30. Avg 2011, 18:24

Pozdravljeni!

Kupujem zrcalno refleksni fotoaparat in objektiv seveda, ki bi ga uporabljal za vse (portrete, pokrajino,...). Najbolj sem usmerjen v Nikonove aparate, niti nevem zakaj ampak sem. Glede cene pa nekje do 1000€.

Pa še nekaj me zanima. Kaj je tisti zaslon na zgornji strani fotoaparata, mislim da je za nastavitve. Kakšna je korist tega?

Lp, musicman
smile
 0   

Jure @JPhotography 30. Avg 2011, 21:53

Nikon D5100+objektivi po želji...

lp

P.S.: Tisti zaslon res pokaže nastavitve, korist je pa ta, da jih lažje vidiš, kot pa da bi moral za skoraj vsako v MENU...
 0   

Lenart @musicman 30. Avg 2011, 22:03

Hvala, kaj pa D90?
smile
 0   

Tomaž @Tobi 30. Avg 2011, 22:16

D90 ti toplo priporočam, če hočeš novega vzemi preko katerih tujih trgovin, če rabljenega maš tu.
pa kakšen dober portretni objektiv 50 1.8 + 17 - 50 2.8
 0   

Lenart @musicman 30. Avg 2011, 22:25

A imaš izkušnje s kupovanjem iz te strani? So uredu al te nategnejo?

Bolj sem razmišljal o nakupu daljšega objektiva, za začetek verjetno 18 - 105, mogoče kasneje tudi 70 - 200
smile
 0   

Lenart @musicman 30. Avg 2011, 22:27

kateri je boljši 50 1.8 + 17 - 50 2.8 ali 18 - 105 ?
smile
 0   

Luka Trošt @luxxx7 30. Avg 2011, 22:36

musicman je napisal/a:

Vsekakor 50mm f1,8 + 17-50mm f2,8. Moreš pa vedet, da imaš ''dve'' 50mm ena je z motorčkom za ostrenje v objektivu( AF-S ), druga ga nima( AF )!
 0   

Tomaž @Tobi 30. Avg 2011, 22:38

nič te ne nategnejo, idi tja če maš možnost, pa vzemeš še ta objektiv pa tega in tega .
Pa imaš super aparat D90 + dober vsestranski objektiv 18 - 70 + dobra portretna objektiva, dobra tudi za slabo svetlobo. Načeloma so fiksni 50, 85 itd. bolši ker so ostrejši in svetlobno močnejši.
 0   

Lenart @musicman 30. Avg 2011, 22:42

luxxx7 je napisal/a:
musicman je napisal/a:

Vsekakor 50mm f1,8 + 17-50mm f2,8. Moreš pa vedet, da imaš ''dve'' 50mm ena je z motorčkom za ostrenje v objektivu( AF-S ), druga ga nima( AF )!

Kaj je AF? shy
 0   

Lenart @musicman 30. Avg 2011, 22:44

Tobi je napisal/a:
nič te ne nategnejo, idi tja če maš možnost, pa vzemeš še ta objektiv pa tega in tega .
Pa imaš super aparat D90 + dober vsestranski objektiv 18 - 70 + dobra portretna objektiva, dobra tudi za slabo svetlobo. Načeloma so fiksni 50, 85 itd. bolši ker so ostrejši in svetlobno močnejši.

V tem videu govori o tem, da je daljši objektiv boljši za portrete kot krajši.
http://www.youtube.com/watch?v=7MNvYqUymQc&feature=relmfu
Ja/ne?
 0   

Tomaž @Tobi 30. Avg 2011, 22:49

autofokus, ne sekiraj se s tem ker ima D90 vgrajen motorček za ostrenje AF-D objektivov 50 in 85 iz povezav
Z tem kompletom boš mel par let kr za rast pa za učit se tako da ti priporočam en tečaj ko boš nabavo
 0   

Lenart @musicman 30. Avg 2011, 22:50

kakšen tečaj?
smile
 0   

Tomaž @Tobi 30. Avg 2011, 22:53

musicman je napisal/a:
Tobi je napisal/a:

V tem videu govori o tem, da je daljši objektiv boljši za portrete kot krajši.
http://www.youtube.com/watch?v=7MNvYqUymQc&feature=relmfu
Ja/ne?

tista zadnja dva 50 in 85 sta super objektiva. 50 je standardni, 85 je pa že v tele območju. 85ka je odlična za portrete.
 0   

Peter Atanackov @Geo 30. Avg 2011, 23:31

Kakšen tečaj, ne rabiš tečaja, sam se naučiš.
 0   

SJan @SJan 30. Avg 2011, 23:37

Musicman, se s svojimi vprašanji samo malo zajebavaš al ne znaš interneta uporabljat?

Vem, zdaj bom nesramen, samo tule gor se pa kar ponavlja vzorec, ko človek dobi vtis, da ima vsake tolko kdo preveč časa pa se malo zajebava iz ljudi s svojimi vprašanji.

Tisto z af-om bi še nekako spregledal, čeprav je čudno, da si ne razjasniš pojma, ki je par klikov stran, preden daš 1000€ za fotokramo. No ja, ni moja stvar, denar je konec koncev tvoj. Nadaljevanje s tistim tečajem pa že preveč meji na po.d.yebavanje in preizkušanje potrpežljivosti, da se ne bi oglasil. Svoj namen si verjetno dosegel. Kar se tiče pa fotoaparata, z opremo za amaterske potrebe dandanes nimaš kaj sfalit.
 0   

Ratter @Ratter 31. Avg 2011, 04:58

musicman je napisal/a:

Pa še nekaj me zanima. Kaj je tisti zaslon na zgornji strani fotoaparata, mislim da je za nastavitve. Kakšna je korist tega?

Lp, musicman

Ja tam se nastavitve vidijo.Drugače pa imam jaz tam tudi pop tv in Discovery chanel.
 0   

Lenart @musicman 31. Avg 2011, 11:30

ja pač vprašam. raje poslušam nekoga ki ima izkušnje (vas) kot pa da berem neke reviewe, saj približno vem kaj je kaj ampak da si dokonca razjasnem stvar.
 0   

Lenart @musicman 31. Avg 2011, 11:36

SJan je napisal/a:

Tisto z af-om bi še nekako spregledal, čeprav je čudno, da si ne razjasniš pojma, ki je par klikov stran, preden daš 1000€ za fotokramo. No ja, ni moja stvar, denar je konec koncev tvoj. Nadaljevanje s tistim tečajem pa že preveč meji na po.d.yebavanje in preizkušanje potrpežljivosti, da se ne bi oglasil. Svoj namen si verjetno dosegel. Kar se tiče pa fotoaparata, z opremo za amaterske potrebe dandanes nimaš kaj sfalit.

Ja, potem mi pa ti svetuj svoje mnenje kaj naj kupim... "/.../preden daš 1000€ za fotokramo/.../" povej mi kaj naj kupim kar je pod 1000€, pa ima zaslon za nastavitve.

nobenega ne podjebavam, kdor je toliko prijazen da mi malo svetuje pač je, kdor pa ni pa naj bo tiho.

Glede tečaja pa se strinjam z Geom
 0   

PrimozS @PrimozS 31. Avg 2011, 12:40

Mah škoda, da ti je Tobi sploh omenil AF (vs AF-S). Pri D90 delata oba objektiva BP.

Vzemi "starejšo" AF-D 50ko pa je. D90 in 50ka je super combo.
85ka 1.8 je enkraten objektiv, sploh za nas, ki smo hobisti in nam hobi kvečjemu suši denarnico. Fajn za portrete. Uporaben za kak šport, kjer si lahko blizu dogajanja. Je ravno pravšnja kombinacija goriščnice in zaslonke za veliko motivov.
Edino kar je - tale dva z linka sta oba še AF in ne AF-D - ampak mislim, da ne boš pretirano občutil pomanjkanja te končnice in tega, kar se skriva za njo.

AF=auto focus.
MF=manual focus
 0   

DamDesign @DamDesign 31. Avg 2011, 13:06

PrimozS je napisal/a:
...Vzemi "starejšo" AF-D 50ko pa je. D90 in 50ka je super combo....

Tole lahko potrdim iz lastnih izkusenj. Odlicen, oster in se zadovoljivo hiter objektivcek, ki v kombinaciji z D90 lepo rise grin

Na zasloncku na vrhu aparata (recimo D90) imas zbrane glavne informacije, ki jih med fotkanjem potrebujes (ISO, cas, zaslonka, EV kompenzacija, obmocje ostrenja, nacin triganja, ...). Uporabno, ker imas VSE potrebne informacije na enem ekrancku, ki je tudi osvetljen (spet pisem za D90).

Tudi 18-105 imam in za zacetek bos prezadovoljen z njim. Ja, doloceni kompromisi pac so in recimo ultrahitrih sportnih dogodkov v slabih svetlobnih pogojih z njim pac ne bos lovil, ampak jaz z njim ze kako leto uspeno fotkam potovanja, koncerte, zabave, sluzbene stvari, makete, ... Dobro je to, da lahko s sirokim razponom goriscnic enostavno preizkusis, kateri fiksni objektiv (ki imajo veliko prednosti pred zoom objektivi) ti najbolj ustreza. Na ta nacin sem prisel do zalkjucka, da bi najraje imel 50 ali pa 85 mm. Ker sem dobil dobro priloznost za nakup 50/1.8D, sem to tudi storil. Zadovoljen? Zelo! S tem objektivom (poleg 18-105 in 8mm Samyanga) sem pofotkal ze kar nekaj koncertov in ostalih dogodkov in zadevica se super obnese. No, ce si preblizu odra, ne bos dobil celotnega "muzicarja" v kader, ce si predalec, ne bos dobil samo "doprsnega" portreta – ampak ti pa z zaslonko od 1.8 naprej polepsa vecer grin

18-70/2.8 je pa na spisku zelja biggrin Menja kdo za 18-105? laugh
Don't try to turn me into something I don't want to be. You'll be the one suffering in the end...

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati