0   

Janez Kranjski @awoodenbox 2. Sep 2011, 22:32

Torej, s punco se odlocava za nakup polaroida. Predvsem imava neko vizijo, da v skupnem stanovanju eno steno nameniva samo tem polaroidov.

Torej, sem totalen laik v fotografiranju. Po surfanju sem opazil, da obstajajo neki novi pogoti ali nekaj podobnega, kar mi ni prevec vsec. Rajsi imam starejsi oz. vsaj staromodne.

Ce je mozno bi najrajsi kupila novega. Opazil sem neke nove polaroide (pac nove verzije starejsih originalnih polaroidov), cenovno nekje od 100-150 eur.

Vi, ki veste o fotografiji veliko vec kot jaz, bi vas prosil za nasvet. Kater nakup novega aparata priporocate. Slisal sem za te polemike, da filmov ne delajo vec. Vsekakor bi bil super hvalezen ce mi kdo razlozi kater film pase zraven kaksnega aparata in kje/ce se ga da kupiti.

Najlepsa hvala!

Igor
 0   

Miha @cedo 2. Sep 2011, 22:45

Ne, Polaroida že nekaj časa ni več. Obstaja pa nek poskus replike: http://the-impossible-project.com/ , nabaviš ga lahko tu: http://www.macodirect.de/analog-instant-films-c-1_478.html Sam nimam izkušenj z repliko, je pa menda še manj obstojna od originalnega Polaroida. Novih Polaroid fotoaparatov pa sploh ni več - poglej na ebay.
Photography, the word itself: Photography or the application of the Chemical rays of light to the purpose of pictorial representation. Sir John. F. W. Herschel, 14 March 1839.
 0   

Jan Kajfež @Geccko 2. Sep 2011, 22:48

že Cedo vse povedal smile

a tile od Fujia pa niso tako obstojni?
-- If you saw a man drowning and you could either save him or photograph the event...what kind of film would you use? --
 0   

Miha @cedo 2. Sep 2011, 22:57

Kako obstojni? Saj Polaroid ni tako švoh, če imaš fotke v temi - moje najstarejše imajo že blizu 20let (Polaroid 600), pa so še vredu, tiste na svetlobi pa delno zbledijo. Impossible project opozarja prav na to, in ne daje nobene garancije. Zadeva je bolj za igračkanje, kot za na steno, kjer bo po enem letu sončne svetlobe verjetno konec veselja.
Photography, the word itself: Photography or the application of the Chemical rays of light to the purpose of pictorial representation. Sir John. F. W. Herschel, 14 March 1839.
 0   

Janez Kranjski @awoodenbox 2. Sep 2011, 22:59

Cisto tako, ker me matra firbec. Ali bi luc (oz. umetna svetloba) tudi poskodovala polaroide?
 0   

Jan Kajfež @Geccko 2. Sep 2011, 23:03

Impossible project opozarja tudi, da je treba fotko prve 4 min zaščitit pred direktno svetlobo, pač dokler se še "razvija"...
Me pa zanima koliko so kej tile Fuji instant filmi obstojni...
-- If you saw a man drowning and you could either save him or photograph the event...what kind of film would you use? --
 0   

Miha @cedo 2. Sep 2011, 23:03

Vsakršna fotografija je občutljiva na vsakršno svetlobo. Nekje se to pozna prej, drugje kasneje.
Na pamet nima smisla govort, saj je arhiviranje fotografij cela znanost.
 0   

Miha @cedo 2. Sep 2011, 23:06

@Geccko, ne vem. Fuji sicer ponavadi navede neko dobo obstojnosti.
 0   

Janez Kranjski @awoodenbox 2. Sep 2011, 23:07

Se eno vprasanje -

polaroid kamera 600, kupljena iz impossible project
stara par mesecev
z njo narejenih manj kot 20 fotografij
vse deluje ok.

Kaj bi bila ugodna cena, kaj bi bila realna cena in kaj previsoka cena? smile

Pa se to. Ali se polaroid kaj poskoduje pri skeniranju?
 0   

Jan Kajfež @Geccko 2. Sep 2011, 23:12

Na bolhi se je en prodajal za 100€... kar je za moje pojme občutno preveč... sam sem kupil Polaroid 635CL, ki tudi uporablja 600 filme za 40€... pa še to je dražje kot bi ga dobil na ebayu...

@Cedo hvala, bom malo pogledal kaj piše na embalaži in na njihovih straneh... sem upal da imaš kak 20 let star Fuji instant film smile
 0   

Janez Kranjski @awoodenbox 3. Sep 2011, 00:33

Upam, da bo ene 50eur dovolj.

Zanima me, ce se slika kaj poskoduje, ce se jo skenira?
 0   

Jan Kajfež @Geccko 3. Sep 2011, 00:44

Takojšnjega poslabšanja kvalitete verjetno ne bo... daljno ročno in večkratno skeniranje pa ni priporočljivo...
 0   

Tomo @vtomo 3. Sep 2011, 10:32

Pozna kdo mogoče kakšno drugo opcijo od tega (http://www.amazon.com/Polaroid-600-Film-Twin-Pack/dp/B00004RFC2/ref=dp_cp_ob_p_title_1 )?
Moj polaroid namreč uporablja tale polaroid 600 film, vendar je drag ko žafran in iščem kakšen nadomestek...
 0   

Janez Kranjski @awoodenbox 3. Sep 2011, 10:40

Po mojem mnenju je primeren nadomestek the impossible projectsov film, 20 eur stane 8 posnetkov.
the-impossible-project.com
 0   

Tomo @vtomo 3. Sep 2011, 10:48

Aha, v bistvu dam samo tam da mi pokaže format filma 600 in to bo pravi film?
 0   

Jan Kajfež @Geccko 3. Sep 2011, 18:17

Mogoče raje poglej na http://www.macodirect.de/filmbasiert-sofortbildfilme-c-1_478.html
Impossible Monochrome PX600 UV+ for Polaroid 600 cameras -> tale je za polaroid 600 kamere...

Samo trenutno nimajo nobenih barvnih...
 0   

Janez Kranjski @awoodenbox 3. Sep 2011, 23:09

Torej, polaroid 600 kamera kupljena 2 meseca nazaj na the impossible project. Z njo narejeno 10 posnetkov, popolnoma delujoca, nepopraskana. Zraven se dobi se film za 6 slik.

Cena 60eur. Ali se mi splaca?
 0   

Jan Kajfež @Geccko 3. Sep 2011, 23:20

Splača se ti, če ti ni škoda denarja in če jo boš uporabljal...
 0   

Janez Kranjski @awoodenbox 3. Sep 2011, 23:29

Ne kupujem ga za vsakodnevno uporabo. Kdaj pa kdaj kaksna slika ob posebni priloznosti. Recimo 50 slik na leto.

Se eno vprasanje - glede filmov. Torej, sta 2 osnovni vrsti - barvni in crnobeli (sivi).

Kaksna je razlika med telima dvema:
http://shop.the-impossible-project.com/shop/film/600/fi_600_1_px600_uv - PX 600 SILVER SHADE UV+
http://shop.the-impossible-project.com/shop/film/600/fi_600_1_px600_uv_grey - PX 600 SILVER SHADE UV+ GREY FRAME

Ali bo tale barvni pasal v kamero glede na to da je PX 680. Kaj to sploh pomeni PX 680?
http://shop.the-impossible-project.com/shop/film/600/fi_600_1_px680_ff

Ali priporocate nakup preko kaksnih drugih strani, mogoce drugih firm ali preko ebaya? Lp
 0   

Jan Kajfež @Geccko 3. Sep 2011, 23:35

če boš malo bolje pogledal link, ki si ga pripopal boš videl da je PX680 narejen za 600 kamere...

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati