0   

Aleš @lial 7. Sep 2011, 07:20

Ker sem v glavnem to delal v Corelovem PhotoPaintu, sedaj pa sem končno uspel dobiti (legalno!) PS 5, potrebujem pomoč pri postopku za izdelavo uporabne akcije.
Končni efekt naj bi bila slikica (thumbnail) narejena iz originala prirejene velikosti za net (500 - 800px) z zaokroženimi robovi in obrobljena z 1px črno črto.
Takole naj bi bilo videti na koncu akcije:

Thumbnail je sicer kvadraten, vendar so robovi beli.
V PhotoPaintu lahko uporabim akcijo le do približno dveh tretjin, tretjino dela moram opraviti ročno, kar je za nekaj deset fotk dokaj zamudno.

Če bi mi kdo lahko pomagal s čisto konkretnim opisom korakov (lahko tudi na ZS) bi bil hvaležen.
 0   

Aleš @lial 7. Sep 2011, 08:25

Kaže da sem našel nekaj uporabnega na netu, vendar bom kljub temu vesel pomoči...
 0   

Miroslav Rajković @mrajkovic 7. Sep 2011, 08:32

Napiši mi maksimalno širino oz. višino pomanjšanega thumbnaila, pa bom jaz poizkusil narediti akcijo, pa ti jo pošljem smile
 0   

Aleš @lial 7. Sep 2011, 08:37

Maksimalna bi bila 150x150 px.
Hvala za trud!
 1   

Miroslav Rajković @mrajkovic 7. Sep 2011, 08:59

Evo ga, če pa še kdo ne razume postopka pa naj pogleda v actions skripto in potek ukazov...

http://www.stuff.design-boss.com/zaokrozeni_robovi.atn

Opozoril bi te le na to, da fotka ne sme biti na ločenem layerju... Imaš v priponki prikazano kako mora biti, ker tole je tudi default način, če nalagaš fotografije iz računalnika... V tisti zgornji fotki imaš ti 1px borderja, jaz sem pa nastavil na 2px, ker če ne se pixli grozno vidijo... Saj se tudi zdaj, vendar občutno manj... smile

Kar se pa same akcije tiče, imaš eno za vertikalne in eno za horizontalne fotografije. Drugače ne gre, ker ne vem če se da nastaviti da pomanjša na bodisi širino oz. višino...

Če še kaj ne zastopiš pa vprašaj smile

EDIT: Če ročno odrežeš robove s pomočjo "Rounded Rectangle Tool" pridejo robovi lepi tudi z 1px obrobo, vendar je za akcijo postopek drugačen, ker je vedno drugačno razmerje stranic in tale opcija nažalost odpade...
Zahvala: lial
 1   

Klemen Blokar @kleb 7. Sep 2011, 09:55

Se opravičujem, da bom malenkost off-topic, ker o PS ne vem nič, a bom poskusil pomagati z alterantivnimi prijemi... Za take primere so naredili zbirko programov ImageMagick (free software). Del te zbirke je program convert, s katerim lahko počnemo boga in pol operacij na slikah. Če privzamem velikost končne slike 100x120px in zunanji krivinski radij zaboljenega roba 5px, bi se ukaz glasil:

Koda:
convert -size 100x120 xc:none -fill black -draw "roundRectangle 0,0 100,120 5,5" ( -size 98x118 xc:none -fill white -draw "roundRectangle 0,0 98,118 4,4" vhod.jpg -resize 98x118 -compose SrcIn -composite ) -gravity center -compose over -composite izhod.png

Potem je potrebno samo še narediti okrog tega ukaza skripto, ki avtomatično naredi ta ukaz na vseh željenih datotekah. Na mojem sistemu (bash v linuxu) bi cel ukaz potem izgledal nekako takole:

Koda:
mkdir thumb;for file in *.jpg;do convert -size 100x120 xc:none -fill black -draw "roundRectangle 0,0 100,120 5,5" \( -size 98x118 xc:none -fill white -draw "roundRectangle 0,0 98,118 4,4" $file -resize 98x118 -compose SrcIn -composite \) -gravity center -compose over -composite thumb/$(basename $file .jpg).png;done

Na windowsih bi skripto moral sestavit nekako drugače, bilo bi malo več dela, a morda bi se izplačalo vzeti kar kak python ali php in narediti skripto z enim od teh dveh - je morda še najlažje...

Pa da ne bo izpadlo, kot da hudo obvladam tole reč, jaz sem na google vpisal "imagemagick rounded corners and border", malo pobrskal med rezultati, sprobal nekaj ponujenih ukazov, našel enega, ki deluje in ga pripopal semle.

Za konec še eno opozorilo: originalne slike morajo imeti isto razmerje stranic kot male slikice (v tem primeru 100x120), da bo skripta lepo delala. Sicer so potrebni še kaki popravki...
Zahvala: lial
 0   

Aleš @lial 7. Sep 2011, 10:10

@DBoss: preskusil, deluje in bom lahko uporabljal. Prav to sem iskal.

@kleb: hvala tudi tebi!

Ps.: zakon grin
 0   

Kris @kris 7. Sep 2011, 10:49

No, tale moj action je podoben, samo da naredi lepši tanjši rob.

http://www.savinjske.com/Zaokrozen-rob-UK.atn

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati