0   

matej-h. @kompaa20 9. Sep 2011, 14:42

Pozdravljeni za ceno 25 eur sem uspel dobiti povsem brezhiben, izredno močen in lepo ohranjen flash metz CL 45 l-1, ki se sicer lepo ujema z Bronico ETRS in yashico mat. Nimam pa ravno veliko izkušenj z uporabo bliskavic ...

Zanima pa me - če mi lahko kdo svetuje, kako naj ga uskladim z Nikon D40x, potrebujem Hot shoe ... toliko vem, ne vem pa kakšen tip, da bo skladen z izredno majhnim vtikačem na kablu ki gre iz flasha na body ???

hvala za odgovore in lep pozdrav

Matej
 0   

Aleš @lial 9. Sep 2011, 15:06

Najprej preveri, če ni slučajno kakšen problem pri napetosti bliskavice.
Če boš dobil na netu dovolj trdno zagotovilo, da ta napetost ne bo prevelika, potem predlagam da pogledaš na strani Cumulusa za ustrezen adapter, ker kolikor vem, tvoj aparat nima sync izhoda, ki bi bil potreben za priklop.
 0   

tmt @tmt 10. Sep 2011, 06:49

Tako kot pravi Lial, najprej preveri malo po netu, da ne bi poškodoval aparata, ker se fleš proži preko tiskanega vezja. Sam sem sicer uporabljal metza in tudi studijske fleše na canonih, ki nimajo PC konektorja, torej sem prožil preko hot shoe in je bila uporaba močnejših zunanjih flešev odsvetovana, pa ni bilo nič narobe.
Navaden Hot shoe konektor dobiš v cumulusu ali kjerkoli drugje (največ tega je od kaiser) in rabiš takega, ki ima žensko vtičnico ali oboje za priklop zunanjega fleša. Kable za metza pa tudi dobiš v cumulusu (sicer koliko razumem, ga imaš), medtem ko TTL adapter (SCA adapter) v kolikor bi ga imel v mislih, ki se tudi dobi za metza na nikon aparate verjetno ne bo deloval (sicer za nikona ne vem), pri canonih SCA 3000 adapterji ne delujejo in se fleš ne sproži.
 0   

matej-h. @kompaa20 12. Sep 2011, 16:58

hvala za odgovore, ... ena od serij Metz Cl (CT) 45 imajo t.i. high voltage output - nisem pa zasledil katera ... hot shoe kot ga omenja tmt sem naročil preko neta ... bomo videli ...

lp
matej H
 0   

matej-h. @kompaa20 12. Sep 2011, 17:10

hm ja no - v primeru če ima še kdo takšen problem ... ... nekdo na tujem forumu mi je ravnokar pisal da bo Metz CT-45 1 dobesedno scvrl nikon D40 ali kateri koli drug Dslr smile ... torej potrebujem še Wein SafeSync adapter ... ali podobno alternativo (?)...

ta fleš postaja vse težje in finančno breme smile ...
matej H
 0   

Aleš @lial 12. Sep 2011, 17:22

Poskušaj malo proučiti tole:
http://www.botzilla.com/photo/strobeVolts.html

Zadeva je sicer stara, ampak nekaj podatkov se kljub temu najde
 0   

Miha @cedo 12. Sep 2011, 18:58

Moj Metz 45 CL-1 deluje na Nikonu D40 bp, CT-1, ki je starejši, pa ne, ampak, če je verjeti linku, ne vsak: http://www.ephotozine.com/forums/topic/flash-trigger-voltage-converter-46515/p-1

Na hot shoe ga povežeš s temle: http://www.cumulus.si/trgovina/pribor-za-bliskavice/ostali-pribor/kaiser-adapter-za-bliskavko
Photography, the word itself: Photography or the application of the Chemical rays of light to the purpose of pictorial representation. Sir John. F. W. Herschel, 14 March 1839.

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati