0   

gasper trampus @gtyrant 22. Sep 2011, 15:12

Pozdravljeni.

Je minilo že nekaj let odkar sem nehal redno spremljati portal in tako posledično tudi odšel ven iz "fotografskega" sveta.
Imam pa eno vprašanje pa se mi je najbolje zdelo, da kar tu povprašam.

Še vedno poprimem za fotoaparat, največkrat na meetingih ameriških avtomobilov ipd.
Moja oprema je predpotopna Konica Minolta Dimage Z10 in Nikon D80 v kombinaciji z Nikkor 50mm. Minolto uporabljam izključno na goriščni razdalji katera je ekvivaletnta 36mm... za nikona pa poprimem ko imam prostor ali manj svetlobe.

Zadnje čase pa malo razmišljam, da bi si za Nikona poiskal nek objektiv, kateri bi nadomestil tistih 36mm iz Minolte.

Gledal sem malo za Nikkor 20mm F2.8D pa mi je nov predrag...
Tako da zdaj gledam za kakšnim ne Nikonovim širokokotnim objektivom... Kaj bi mi priporočali? Bi pa še najraje kaj fiksnega.

Hvala za odgovore.

gašper
Musick ta kill for !!! ....
 1   

brbo26 @brbo26 23. Sep 2011, 08:15

35mm ekvivalent na D80 je 24mm. Opcije imaš od 50 EUR do neskončno (ok, 1800 EUR). Rabljenega Nikkorja 24/2.8 bi moral dobit za ca. 150-200 EUR, Sigmo 24/2.8 za 50-100 EUR, Sigmo 24/1.8 za 200-300 EUR...
Zahvala: gtyrant
 0   

Miran @fisheye 23. Sep 2011, 10:21

Pred dvema tednoma sem nabavil sigma 8-16mm hsm za ta denar odličen objektiv. Pri nas cca 750€ na ebay 550€. Z D7000 se ujameta odlično.

LPM
 0   

Jernej @wolf82 23. Sep 2011, 23:58

Zoom obstajajo 10-20 sigme, 10-24 in 12-24 nikon, 11-16 tokina, Tamron ima tudi nekaj.
Če pa iščeš lov budget pa nikon 18-55VR. Na Bolhi jih je kot toče (ni pa to neki ekstremni široki kot - vse moraš množiti z faktorjem 1,6, da prideš na "leica" format).
LP
P.S.: Za fiksne širokokotnike sem bolj lev. Kak samyang 14 mm 2,8?
 0   

gasper trampus @gtyrant 24. Sep 2011, 07:01

Saj res 24mm in ne 20mm. Sploh ne vem kako sem prišel do 20mm, mogoče zato ker mi je to pred leti bila želja.
Fikni 24mm objektiv bi moral bit kar pravi. Zoom objektivi me ne zanimajo. Se bolje znajdem samo z eno fiksno goriščnico. Pa še svetlobno so močnejši, sploh 1.8 mi je zanimiv. Verjetno bi bil 2.8 vseeno super.
 0   

Janez Pelko @Wartburg 24. Sep 2011, 08:51

Saj lahko zoom nastaviš na fiksno vrednost. Pa 18mm na Nikonu DX je čisto spodoben široki kot. Včasih, ko so fotografi še znali uporabljati svojo opremo, je bil 35mm na leica formatu širokokotnik, 24mm pa ultraširokokotnik.
 0   

brbo26 @brbo26 24. Sep 2011, 12:39

Včash so znali pravi fotografi s 35mm zajeti kot 360 stopinj. Pol se je pa reality field distortion, warp drive ipd. tehnologija izgubila. Danes jo znajo uporabljat le še redki.

Ostali moramo pač kupit širše širokokotnike. Pa nič bat, gtyrant, 35mm (24mm na DX) je (bila) priljubjena goriščnica marsikaterega fotografa (tudi takega, ki zna uporabljat svojo opremo).
 0   

gasper trampus @gtyrant 24. Sep 2011, 17:07

Mislim, da bo 24mm objektiv na D80 prava izbira. Saj se mi 36mm na minolti super obnese za fotografiranje ameriških avtomobilov na meetingih in tudi za ostalo dogajanje okoli njih. Širšega kota res ne rabim, pa tudi ne želim kakšnih popačenj. Rad se potrudim pri fotografijah, ne želim pa s tega delati kakšne umetnosti in z fish eyem ležati nekaj cm stran od avtomobila. Zoom objektivi res niso po mojem okusu. Rajši se matram s fiksnim.
 0   

Jernej @wolf82 24. Sep 2011, 18:57

Jaz sem na mitingu tudi malo poslikal američane, pa ti povem, da mi je široki kot hudičevo prav prišel, zlasti, če se ti mimoidoči ne umikajo in če so avtomobili parkirani preveč skupaj. Imam pa nikona 16-85 VR.
Je pa tako, da nekatere ekstrmeno široki kot privlači (sanjam o nikonu 10-24), nekateri pa bi radi bolj "naravni" pogled.
Hvala bogu, se za vsakega najde nekaj. Zdaj pa v lov za 24-ko! smile
LP
 0   

gasper trampus @gtyrant 25. Sep 2011, 08:49

Na All american Car Meeting v btc-ju sem bil vse tri dni, tako da sem kljub nekim zadolžitvam našel čas za fotografiranje. Res je pa da v soboto popoldne v največjem navalu nisem imel časa, tako da mi je marsikateri avto "ušel".... sem pa to nadoknadil potem zvečer ko je že bila tema in se je fiksna 50-tka super obnesla.

Pa tudi na ostalih meetingih ameriških atomobilov na katerih sem bil do sedaj nisem nikoli imel problemov, da bi mi bilo 36mm na minolti preozko.

Se pa letošnja sezona počasi končuje(letos tudi zame in za mojega T-Birda) tako, da se mi ne mudi. Časa imam do aprila in do takrat bom že nekaj našel, če le ne bo šel denar namenjen objektivu v T-birda.
 1   

Jernej @wolf82 25. Sep 2011, 11:38

gtyrant je napisal/a:
Se pa letošnja sezona počasi končuje(letos tudi zame in za mojega T-Birda) tako, da se mi ne mudi. Časa imam do aprila in do takrat bom že nekaj našel, če le ne bo šel denar namenjen objektivu v T-birda.

Fouš! bigrazz
LP
Zahvala: gtyrant

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati