0   

Zelod @flambirana_oFca 5. Okt 2011, 21:19

Sigmina.
 0   

Tjaša @Nimrod 6. Okt 2011, 19:50

Pa ima Sigmina stabilizator? Ga ima Tamaron?
 0   

Zelod @flambirana_oFca 6. Okt 2011, 22:40

Za ta denar ne. Bi imela potem objektiva oznako; Sigma - OS in Tamron - VC.
 0   

Tjaša @Nimrod 17. Okt 2011, 12:52

Aha, hvala (:
 0   

AirM @AirM 18. Okt 2011, 16:02

Imam doma tole Sigmo... Res da je poceni, vendar optika precej slaba (ostrina, barve), da ne govorim o zelo počasnem AF-ju... Pa tudi stabilizator pri daljših goriščnicah kar manjka... Bolje šparati za kako klaso boljšega s stabilizatorjem... Tamrona pa ne poznam...
 0   

Zelod @flambirana_oFca 18. Okt 2011, 16:28

Jaz sem imel zelo kratek čas oba, in se mi je zdela Sigma vendarle boljša in vsaj nekoliko "resnejša" za rabo napram Tamronu. Slednji je kakor jogurtov lonček - vse nekaj škriplje, cvili in deluje kakor, da se bo vsak čas sesul. Ostrenje je pa potekalo izredno počasi in negotovo. Pa Sigma je imela boljšo kvaliteto optike napram Tamronu, čeprav v primerjavi s katerimkoli objektivom vstopnega cenovnega razreda, prav tako zelo slabo.
Sem že dostikrat iz svojih izkušenj napisal, da se z nakupom objektivov vstopnega razreda, veliko naučiš in tudi izgubiš (finančno gledano). smile
 0   

Jernej @wolf82 7. Nov 2011, 21:23

Mogoče našparat za kakega rabljenega nikona 70-300 VR. Zadnič je bil en na bolhi s UV filtrom za 320 evrov.
V primeru da ne gre za nikonov body ignoriraj moj post.
LP
 0   

grofo @grofo 11. Nov 2011, 15:37

Jaz imam Tamrona, moram rečt da so v idealnih pogojih slike vredu, ko pa začneš slikat kakšen športni dogodek je fokus prepočasen in včasih malo mimo vseka biggrin, drugače barve, kontrast in ostrina zelo dobri sploh za takšen denar. Ampak sam že resno razmišljam o kakšni bigmami

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati